Słowianie uczyli Żydów pisać, kuć żelazo oraz budować domy i łodzie

okret-filistynow-2

Kolejne przełomowe odkrycie nauki rozdziera zasłonę kłamstwa wokół słowiańskiej, a więc i polskiej historii. Starożytne inskrypcje z izraelskiego Aszkelonu każą na nowo odczytywać nie tylko oficjalną historię, ale i biblię. Okazało się, że biblijni Filistyni byli Słowianami. Umieli pisać, budować domy i żeglować zanim żydowscy koczownicy opuścili pustynie.

Nieoceniony krzewiciel Słowiańszczyzny Czesław Białczyński na swoim blogu upowszechnił kapitalny wpis z renomowanej strony Scientific Research An Academic Publisher. Relacjonuje on odszyfrowanie przez Giancarlo T. Tomezzoliego i Reinhardta S. Steina inskrypcji z ceramiki filistyńskiej wykopanej w południowoizraelskim mieście Aszkelon. Na glinianych zabytkach z około 1200 r. p.n.e. naukowcy znaleźli napis, który odczytali używając słowiańskiego słownictwa. Na tej podstawie wydali sensacyjne oświadczenie: „(…) the Philistines of the ancient Ashkelon, or the Philistines in general, was a Proto-Slavic tribe or people which spoke a non-survived Proto-Slavic language, which settled in the south part of present Israel in the Iron Age, i.e. well before the VII century A.D. generally accepted period of the Slavs arrival in Eastern Europe.”

Nauczyciele Narodu Wybranego

Do pełnego zrozumienia wagi tego odkrycia warto przypomnieć kim byli Filistyni, o których teraz wiemy, że ich ojczystym językiem był słowiański.

Zamieszkiwali w starożytności ziemie południowego wybrzeża Kanaanu położone na zachód od Judei. Zaliczali się oni do tzw. Ludów Morza, które na przełomie XIII i XII w. p.n.e. uderzyły na Egipt. Część z nich osiedliła się na terenie Kanaanu. Od nazwy tego ludu, w hebrajskim brzmieniu – plisztim, pochodzi nazwa Palestyna.

Ludność filistyńska, w przeciwieństwie do pustynnych Hebrajczyków, była obeznana z żeglarstwem. W porównaniu z niepiśmiennymi nomadami operowała pismem podobnym do linearnego A, wywodzącego się ze starosłowiańskiego pisma Vinča. Biblia mówi o istnieniu wśród Filistynów zorganizowanej warstwy kapłańskiej, a także wróżbitów. Do czasów Dawida króla żydowskiego, Filistyni byli rządzeni kolegialnie przez zgromadzenie książąt. Później funkcję tę spełniali królowie pięciu głównych miast. Według biblii, zgromadzenie takich władców zwoływał lud.

W czasach biblijnych, Filistyni mieli monopol na kucie żelaza. Budowali świątynie, mogące pomieścić do 3 tys. wiernych. Czcili m.in. boginię Isztar/Astarte, której święto – podobnie jak starosłowiańskiej Kostromy / Ostary – wypadało na początek wiosny. Towarzyszył mu kult płodności, której symbolem było jajko.

Filistyni, w odróżnieniu od żydowskich i arabskich nomadów, uprawiali ziemię i budowali domy. Konstruowali też pełnomorskie łodzie, o czym Judejczycy nie mieli pojęcia w tamtych czasach. Domostwa filistyńskie miały kształt prostokąta lub kwadratu i posiadały wewnętrzny, zadaszony dziedziniec. Ściany zbudowane były z cegły, a dach wznosił się na drewnianych słupach osadzonych na bazach z nieobrobionego kamienia. W centrum dziedzińca znajdowały się otoczone otynkowanym murem paleniska, nieznane miejscowym, natomiast niezbędne w budownictwie słowiańskim.

Filistyni posługiwali się rydwanami bojowymi oraz żelaznym i brązowym uzbrojeniem. Relief z Medinet Habu przedstawia wojownika filistyńskiego uzbrojonego w dwa oszczepy i miecz. Miał hełm z pióropuszem i lekki puklerz. Źródła biblijne wspominają również o filistyńskich łucznikach i jeździe. Goliat, opisywany przez Biblię wojownik filistyński, miał być uzbrojony w ciężką włócznię o żelaznym grocie, wykonany z brązu zakrzywiony nóż, hełm, pancerz łuskowy i nagolenniki z tego samego metalu, a także tarczę.

Skąd ich ród?

Chociaż Filistyni nie pochodzili z Bliskiego Wschodu, to na terenie obecnego państwa Izrael byli wcześniej od przodków dzisiejszych Żydów. Filistyni przybili do południowych brzegów Morza Śródziemnego w fali Ludów Morza. Odkrycie Tomezzoliego i Steina potwierdza ostatecznie teorię, która określa te plemiona jako słowiańskie. Na blogu kryształowywszechswiat.blogspot.de już w czerwcu pojawił się wpis analizujący reliefy z Medinet Habu pod tym kątem. Autor tej analizy zauważył: „Zastanawiające jest to, że „polscy” historycy ignorują te zależności kompletnie, posuwając się nawet do kłamstw na temat rozprzestrzenienia technik metalurgicznych w Europie i z uporem maniaka sugerując prymat bliskowschodniej „kolebki cywilizacyjnej”.

Logicznie wywodząc, należy umiejscowić kolebkę Ludów Morza tam, gdzie kolebka Słowian. W basenie Dunaju, skąd cywilizacja rozeszła się we wszystkie strony Euroazji. Wcześniej zaczęła rozwijać się na ziemiach dzisiejszej Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Ukrainy. Następnie opanowała północne Włochy i południowe Bałkany, z których nad Nil i Kanaan było już blisko.

NA ZDJĘCIU: okręt Filistynów, czyli typowa kozacka i serbska łódź typu czajka, na staroegipskim reliefie z Medinet Habu, FOT: wikimedia.org

Jeśli masz ochotę – zapisz się na ukazujący się raz w tygodniu newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

RudaWeb

Komentarze: 21

 1. Palestyna < Philistynia / Filystynia < Feni / Fenicjani < Weni / Wenedowie / Prasłowianie
  Dopiero Fenicja młodsza, licząca już ok. 500 lat, poprzez podbijanie przez ludy semickie wybrzeża południowego Morza Śródziemnego, tzw. Kanaanu, stała się semicka. Nauka mówi, że ta wcześniejsza jest niewiadomego pochodzenia. Jednak, o dziwo, Egipcjanie malowali jeszcze długo później, Fenicjan a tak naprawdę Wenicjan, na swoich freskach na czerwono. Dlaczego? Ta barwa oznaczała ludzi boskich, o białej karnacji, Semici takowej nie posiadali. Ale czemu ta czerwień, ochra jaką nad Gangesem smarują się Indusi zgodnie z arjową tradycją. Bo czerwona ochra chroniła nie tylko białych ludzi od południowego, ostrego słońca, lecz u Prasłowian, całe tysiąclecia (jak pokazują wykopaliska kultury Vincza – czerwone ptaki i rzeźby raseńskie/etruskie) stanowiła element ich kultury, religii, barw rodowych. Była personifikacją krwi, wiarą w życie wieczne, zmartwychwstanie ducha, reinkarnację. Z tej przyczyny na Rusi i jeszcze w komunistycznej Rosji, chowano ludzi w czerwonych trumnach.

 2. już od dawno wiadomo czyimi potomkami są żydzi proszę sprawdzić badania genetyczne haplogrupy i wszystko stanie się jasne nie było żadnego wędrowania indo grupy do europy a jeżeli już jak były jakieś wędrówki ludów to troszkę inne niż nam się przekazuje

 3. Nic nie zostało udowodnione. To coś, przedstawione powyżej to teza z uprawdopodabniającymi ja poszlakami. Moim zdaniem – dość miałkimi.

  A ten tekst”

  Filistyni (hebr. פלשתים Plisztim – „obcy, wędrowcy”, eg. Peleset),

  co mogłoby znaczyć „PRZYSZLIM””
  Wieje januszyzmem na odległość.

 4. Z wikipedi:
  Filistyni (hebr. פלשתים Plisztim – „obcy, wędrowcy”, eg. Peleset),

  co mogłoby znaczyć „PRZYSZLIM”
  Pozdrawiam

 5. „„Zastanawiające jest to, że „polscy” historycy ignorują te zależności kompletnie, posuwając się nawet do kłamstw”
  Ależ to nie są historycy polscy! 🙂 Trzech takich historyków miało w rękach pracę doktorską Tadeusza Millera (dziś znaną jako „3000 lat Państwa Polskiego), zapoznali się z nią, a potem „nie mieli czasu” na recenzję… 🙂 BZDURA !! Po prostu praca zawierała prawdę, którą chcą ukryć!

 6. Tak, łodziami typu czajka dopłynęli z ziemi polskiej do Egiptu… Ten, który wymyślił te bajki nie wie nawet, że filistyńska architektura, ceramika, sztuka i broń nie mają nic wspólnego ze Słowianami, lecz z Kretą i Morzem Egejskim, co potwierdzają najstarsze tradycje dotyczące ich pochodzenia. Oto jak narodowe kompleksy potrafią zaślepiać i popychać w kierunku fantazji.

  • Proszę poczytać skąd wzięła się kultury minojska i mykeńska (tylko warto nie poprzestawać na Wikipedii, ale uwzględnić nie drukowane w Polsce prace genetyków i lingwistów) oraz jak polscy Kozacy czajkami przepływali całe Morze Czarne.

  • Potwierdzam. Warto by poczytać coś poza wikipedią Panie Al bo to nie fajnie wygląda, tak dyskusja w stylu pana Grossa czy Adama M. Póki co najdziwniejsze w tym świecie jest jeszcze możność szukania i czytania wielu źródeł i materiałów. Jak pan nie wierzy polskim ustaleniom, bo oczywiście nieoficjalne, to niech pan zadzierzgnie odnośniki anglojęzyczne, choćby te dotyczące badań genetycznych (haplogrupy). Tu problem, dla takich jak pan panie Al, tkwi w tym, że genetyka jest nauką ścisłą…

 7. Rozumiem, że to dyskretna ironia. Chińska cywilizacja… hmm – trochę starsza od przodującej usa czy niemieckiej. A Germanie to byli z reguły Słewowie – tak wg. np. Tacyta. Jeśli kogoś bolą niebieskie oczy, to mnie nie bolą, bo takie ma cała moja rodzina. Ja się tam czarnych nie czepiam, ale staram się myśleć niezależnie.

   • Nie Słowianie tylko Suevi (Słewi) – co zresztą na to samo wychodzi, o czym też można przeczytać na tym blogu.

   • Hej TT. Warto najpierw sprawdzić w jakim kontekście czyli znaczeniu Tacyt i jemu współcześni używali określenia „germanus” wobec plemion, które opisuje. To taki fundament aby móc czytać dzieło Tacyta ze zrozumieniem. Bez obrazy ale znam nawet zawodowych historyków którzy przyznają, że Tacyta nie czytali ale polegają na kolegach, którzy tym okresem dziejów się zajmują. Cóż to za koledzy? W jakiej niszy intelektualno – poznawczej tkwią Ci naukowcy, że nie zauważają żadnych nowych wyników badań w dziedzinach, które powinny ich żywotnie interesować. Nawet Ty TT możesz sprawdzić,że ów mityczny Tacyt pisząc o germanach nie miał absolutnie na myśli tego w co Ty tak dogłębnie wierzysz… Dlatego zachęcam do tego aby czytać stare dzieła nawet tych Polaków już tak silnie skażonych TTIP.
    Taki żarłoczno – mniamniuski żarcik. Pozdrawiam

 8. „kapitalny wpis z renomowanej strony Scientific Research An Academic Publisher.”

  Z tym trzeba uważać, bo to jest strona chińska, ale jest… a mi nie robi różnicy, czy zakłamana niemiecka, „polska”, czy inna zakłamana… tylko, czy ta czy inna praca coś sobą do nauki wnosi, bo jak ktoś mi powie o ałtorytetach naukafych… a nie o argumentach i logice, no to ja sobie odpuszczam takie dyskutowanie…

  Filistyni to byli najwięksi wrogowie Izraela… Jeśli nie mogli to być Słowianie, no to pewno byli to Germanie… przodkowie Goebbelska, HItlera i innych im podobnych „niebieskookich blondynów, czyli aryjczyków czystej krwi”,.. nieprawdaż?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *