Słowianie uczyli Żydów pisać, kuć żelazo oraz budować domy i łodzie

okret-filistynow-2

Kolejne przełomowe odkrycie nauki rozdziera zasłonę kłamstwa wokół słowiańskiej, a więc i polskiej historii. Starożytne inskrypcje z izraelskiego Aszkelonu każą na nowo odczytywać nie tylko oficjalną historię, ale i biblię. Okazało się, że biblijni Filistyni byli Słowianami. Umieli pisać, budować domy i żeglować zanim żydowscy koczownicy opuścili pustynie.

Nieoceniony krzewiciel Słowiańszczyzny Czesław Białczyński na swoim blogu upowszechnił kapitalny wpis z renomowanej strony Scientific Research An Academic Publisher. Relacjonuje on odszyfrowanie przez Giancarlo T. Tomezzoliego i Reinhardta S. Steina inskrypcji z ceramiki filistyńskiej wykopanej w południowoizraelskim mieście Aszkelon. Na glinianych zabytkach z około 1200 r. p.n.e. naukowcy znaleźli napis, który odczytali używając słowiańskiego słownictwa. Na tej podstawie wydali sensacyjne oświadczenie: „(…) the Philistines of the ancient Ashkelon, or the Philistines in general, was a Proto-Slavic tribe or people which spoke a non-survived Proto-Slavic language, which settled in the south part of present Israel in the Iron Age, i.e. well before the VII century A.D. generally accepted period of the Slavs arrival in Eastern Europe.”

Nauczyciele Narodu Wybranego

Do pełnego zrozumienia wagi tego odkrycia warto przypomnieć kim byli Filistyni, o których teraz wiemy, że ich ojczystym językiem był słowiański.

Zamieszkiwali w starożytności ziemie południowego wybrzeża Kanaanu położone na zachód od Judei. Zaliczali się oni do tzw. Ludów Morza, które na przełomie XIII i XII w. p.n.e. uderzyły na Egipt. Część z nich osiedliła się na terenie Kanaanu. Od nazwy tego ludu, w hebrajskim brzmieniu – plisztim, pochodzi nazwa Palestyna.

Ludność filistyńska, w przeciwieństwie do pustynnych Hebrajczyków, była obeznana z żeglarstwem. W porównaniu z niepiśmiennymi nomadami operowała pismem podobnym do linearnego A, wywodzącego się ze starosłowiańskiego pisma Vinča. Biblia mówi o istnieniu wśród Filistynów zorganizowanej warstwy kapłańskiej, a także wróżbitów. Do czasów Dawida króla żydowskiego, Filistyni byli rządzeni kolegialnie przez zgromadzenie książąt. Później funkcję tę spełniali królowie pięciu głównych miast. Według biblii, zgromadzenie takich władców zwoływał lud.

W czasach biblijnych, Filistyni mieli monopol na kucie żelaza. Budowali świątynie, mogące pomieścić do 3 tys. wiernych. Czcili m.in. boginię Isztar/Astarte, której święto – podobnie jak starosłowiańskiej Kostromy / Ostary – wypadało na początek wiosny. Towarzyszył mu kult płodności, której symbolem było jajko.

Filistyni, w odróżnieniu od żydowskich i arabskich nomadów, uprawiali ziemię i budowali domy. Konstruowali też pełnomorskie łodzie, o czym Judejczycy nie mieli pojęcia w tamtych czasach. Domostwa filistyńskie miały kształt prostokąta lub kwadratu i posiadały wewnętrzny, zadaszony dziedziniec. Ściany zbudowane były z cegły, a dach wznosił się na drewnianych słupach osadzonych na bazach z nieobrobionego kamienia. W centrum dziedzińca znajdowały się otoczone otynkowanym murem paleniska, nieznane miejscowym, natomiast niezbędne w budownictwie słowiańskim.

Filistyni posługiwali się rydwanami bojowymi oraz żelaznym i brązowym uzbrojeniem. Relief z Medinet Habu przedstawia wojownika filistyńskiego uzbrojonego w dwa oszczepy i miecz. Miał hełm z pióropuszem i lekki puklerz. Źródła biblijne wspominają również o filistyńskich łucznikach i jeździe. Goliat, opisywany przez Biblię wojownik filistyński, miał być uzbrojony w ciężką włócznię o żelaznym grocie, wykonany z brązu zakrzywiony nóż, hełm, pancerz łuskowy i nagolenniki z tego samego metalu, a także tarczę.

Skąd ich ród?

Chociaż Filistyni nie pochodzili z Bliskiego Wschodu, to na terenie obecnego państwa Izrael byli wcześniej od przodków dzisiejszych Żydów. Filistyni przybili do południowych brzegów Morza Śródziemnego w fali Ludów Morza. Odkrycie Tomezzoliego i Steina potwierdza ostatecznie teorię, która określa te plemiona jako słowiańskie. Na blogu kryształowywszechswiat.blogspot.de już w czerwcu pojawił się wpis analizujący reliefy z Medinet Habu pod tym kątem. Autor tej analizy zauważył: „Zastanawiające jest to, że „polscy” historycy ignorują te zależności kompletnie, posuwając się nawet do kłamstw na temat rozprzestrzenienia technik metalurgicznych w Europie i z uporem maniaka sugerując prymat bliskowschodniej „kolebki cywilizacyjnej”.

Logicznie wywodząc, należy umiejscowić kolebkę Ludów Morza tam, gdzie kolebka Słowian. W basenie Dunaju, skąd cywilizacja rozeszła się we wszystkie strony Euroazji. Wcześniej zaczęła rozwijać się na ziemiach dzisiejszej Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Ukrainy. Następnie opanowała północne Włochy i południowe Bałkany, z których nad Nil i Kanaan było już blisko.

NA ZDJĘCIU: okręt Filistynów, czyli typowa kozacka i serbska łódź typu czajka, na staroegipskim reliefie z Medinet Habu, FOT: wikimedia.org

Jeśli masz ochotę – zapisz się na ukazujący się raz w tygodniu newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

RudaWeb

Komentarze: 55

 1. dla mniej zorientowanych z Księgi Rodzaju pod koniec 1 rozdziału i początku 2 mowa jest o stworzeniu przez Elohim na swój obraz i podobieństwo pierwszych ludzi jako mężczyznę i kobietę. I akcja ze stwarzaniem się kończy bo Bogowie sobie odpoczywają. Natomiast od Rdz 2,4 mamy opis stworzenia innego człowieka czarnogłowego i jego klonowania czy to dzieje się w podziemnym królestwie?

 2. NAZWA SŁOWIANIE POCHODZI OD SŁOWA NIEWOLNIK.
  I NIMI W WIĘKSZOŚCI BYLI.
  TAKA PRAWDA, ALE OCZYWIŚCIE ZAWSZE SIĘ TRZEBA PODBUDOWAĆ.

  • Bzdury. Było odwrotnie – w Średniowieczu od nazwy Słowian wywiedziono termin sclavus, w konsekwencji polityki Kościoła (cytat poniżej). W klasycznej łacinie niewolnik to servus, natomiast zachodni Słowianie to Suevi. Czytane przez Rzymian jako Słewi, a zgodnie z zasadą przegłosu lechickiego mogło występować później w formach Słowi i Sławi.
   „All historical sources irrefutably show that the Slavic area was the main reservoir of slaves
   in the whole period of Early Middle Ages, beginning probably in the 6th century, and
   with a peak around the 10th. This preference for slaves of Slavic origin – so strong as to
   make Slavs the slaves by anthonomasia – has been easily explained: in that period
   Slavic people were the only ones who were still pagan, and this detail is most important
   as it explains why, by choosing them, early medieval slave traders – mostly Venetian,
   Genoese and Jewish – did not violate the new principles of the „Societas christiana”,
   introduced by Pope Gregory the Great at the end of the 6th century, according to which
   baptized people must be excluded from slavery. So we obtain a safe dating for the word
   sclavus, in the sense of „slave”, which will be approximately the period between the
   sixth and tenth centuries.”

   https://www.scribd.com/document/400343525/The-Slavic-Ethnogenesis-in-the-framework-pdf
   ss. 28/29

  • To Niemcy się podbudowują kradnąc nam historię …my tylko chcemy ją odzyskać …ale niezmiernie trudno dotrzeć z przekazem do mentalnych niewolników którzy żyją w przekonaniu że wszystko co posiadają zawdzięczają obcym .Pomiędzy Słowianin a sclavus jest taka różnica jak między łowczym a łowionym .Sclavus ,,po mojemu,, powinno brzmieć ,,Złowu,, czyli złowiony/złapany .Wygląda na to że Słowianie w wczesnym średniowieczu parali się handlem niewolnikami na dużą skalę skoro nasze ,,złowu,, stało się synonimem niewolnika .Sclavus to każdy kto się dał złapać …a że pogańskich Słowian było najwięcej pod ręką to głównie oni stawali się niewolnikami .I tu nie należy zapominać o jednym ze słowiańscy handlarze niewolników to chrześcijanie .Można by się zastanowić nad tym czy chrzest Piastów był między innymi po to by skończył się handel ludźmi z ziem polskich .

   • Tak czy siak …najpierw byli Słowianie a później robiono z nich niewolników ….czyli ojciec nie może pochodzić od syna 🙂

   • Odwiedzając grodziska , kamienne kręgi, czy prastare groby z różnych epok w Polsce zauważyłem ciekawą prawidłowość.
    Przeważnie jeszcze 100 lat temu grodziska były tzw. Łysymi górami , nikt tam nie sadził drzew , ruiny czegoś co tam kiedyś bywało widać było z daleka, jeśli tzw. grób olbrzymów był na jakimś polu to rolnicy też go nie orali tylko takie kępki w środku pola zostawiali i tak trwało to przez tysiące lat.
    Nie wiadomo czemu Niemcy podczas II wojny światowej nie dosyć żę zaczęli przekopywać te grodziska i kopce to przede wszystkim zaczęli je niszczyć na masową skalę, wszelki kopce zaczęli równać z ziemią, a na grodziskach sadzili drzewa i tak dziś zawsze grodzisko kojarzy ją nam z zalesioną górą, ale żeby jeszcze większe zniszczenia zrobić to tam gdzie były jakieś ślady kręgów , murów sadzili drzewa liściaste które korzenie mają głęboko i rozsadzają nimi te kamienie, a dookoła sadzili sosny które na wszystkim urosną szybko i nie będzie widać niczego.
    Wszystko co znaleźli wtedy przypisali sobie uznając że te grodziska były celtyckie, albo inne ale nie nasze.

    • Nie buduje się domów na cmentarzach ,nie orze się takiej ziemi …co najwyżej się wypasa ..a raczej nie robiło się tego 🙂 bo teraz to już nie ma żadnej świętości . …to jest teren należący do zaświatów …a my żyjemy na tym świecie .Tu u mnie w jednym miejscu przy lesie powstało osiedle …przeważnie przybysze działki kupili i się okazało że na cmentarzysku mieszkają(jakiekolwiek prace ziemne muszą mieć nadzór archeologiczny) ..z tego co się orientuję łużyckie .Pamięć ludzka długo trwa …nie zagospodarowywanie tego typu miejsc świadczy o ciągłości osadniczej/kulturowej …im starsze cmentarze i tym podobne tym starszy nasz tu rodowód .To nowa zabudowa narusza strefy sacrum …przybysze nic nie wiedzą o ziemi na której mieszkają .W mojej miejscowości większość rodów żyje na tych samych siedliskach od stuleci …ale niestety pamięć pomału zanika ..ja jestem z ostatniego pokolenia które mówi gwarą i co nieco o swojej ziemii wie ….

     • Dlatego kiedyś ojcowizny się nie sprzedawało … za żadne pieniądze.

     • Jest u mnie jeden przypadek sprzedaży ojcowizny przez tego który na niej żył (całe pole sprzedał ..tylko chałupę se zostawił ) … teraz poniewiera się po świecie robiąc to tu to tam 🙂 .Ziemię sprzedają ci co ją odziedziczyli a nie mieszkali na niej ….oni nie czują już związku ….ta sprzedaż jest źle widziana .Gdy kupi takie siedlisko obcy zaczynają się problemy z granicami ,z przejazdem itp.Ja przez swą ziemię daje przejazd do około 50 ha lasu należącego do różnych właścicieli(jedyna możliwość dojazdu) …ta droga funkcjonuje tradycyjnie ..nie ma jej na mapach …to kwestia umowy miedzysąsiedzkiej jak starej to Pieron wie …mój ród mieszka tu co najmiej 300 lat ..na więcej nie mam dokumentów 🙂 .Ziemi się też nie wyzyskuje ponad miarę …gdym wyciął las który posiadam i drewno sprzedał to wystarczyło by mi do końca życia …ale tego nigdy nie zrobie .Pieniądze nie są celem w życiu …w dzisiejszych czasach są niestety niezbędne by przetrwać …więc robię tylko tyle ile muszę :).Jedno moje miejsce nazywa się Łazy ..nazwa wskazuje na wycięty las …ale tam las rośnie na dobre ..część jodłowy w którym można się dostrzec kurhanów a część mieszamy …choć jest tam równo nigdy nie było orane ..krowy jedynie samopas tam chodziły ..po prostu pamięć co to za miejsce długo trwała .Przed wojną jak i wcześniej (nigdy u mnie nie było pańszczyzny …do zaborów płaciliśmy dziesięcinę Tyńcowi …10% to tyle co dziś podatek rolny )dużym problemem było przepijanie nawet całej ziemi w karczmach …często to było w wyniku oszustwa prowadzących karczmy …czyli Żydów .

 3. Misraim5 miał jako potomstwo: Ludim, Anamim, Lehabim, Naftuchim, 14 Patrusim i Kasluchim, od których pochodzą Filistyni i Kaftoryci.

  LEHABIM – Lechici – Polacy
  PATRUSIM – (RUSIM) Rosjanie

  a co ludim ??? sama nazwa typwowo słowiańska , Pismo Świete nie kłamie .

  • Ciekawe, choć kronika Wincentego Kadłubka podaje inną genealogię Polaków.
   Może na naszym terenie mieszkały dwa duże ludy (co by się chyba zgadzało ze średniowiecznymi przekazami)

   Jeden lud to Noe – Cham – Lehabim itd
   a drugi (wg Kadłubka) Noe – Jafet – Jawan itd

 4. ja chciałbym dodać jeszcze jeden komentarz kim był ten jezus chrystus ? żydem ? galilejczykiem ? a może był słowianinem ? A my tego niewiemy , a ktoś wie (watykan) i nie powie.

 5. Poczytałem chwilę. Skala obłędu i maniactwa jaka ludzi dopada jest przerażająca. Dziwić się potem że chcą rechrystianizować Europę i uważają się za prawą rękę USA w świecie.

  • Wszystko byłoby możliwe i nawet prawdopodobne, gdyby było udowodnione przez badania genetyczne, które nie pozostawiają wątpliwości. Jeśli naukowcy odnajdą w kodzie genetycznym dzisiejszych Palestyńczyków R1A a jeszcze lepiej w DNA szczątków z tamtych czasów bratni człon z dzisiejszymi np. Serbołużyczanami, to mamy przełom i sensację. Jak przyglądam się mapom obecnego Izraela/Palestyny, to nie ma śladu R1A ale gdyby ziemia Kaanan leżała bardziej na wschód na terenie Iranu, to inna sprawa

  • Autorzy tego rzekomo przełomowego artykułu o odczytaniu inskrypcji filistyńskiej bezczelnie kłamią. Wg odkrywców są to znaki alfabetu cypro-minojskiego. Inskrypcja powinna być odczytania inaczej: iukpkpwkm. Problem w tym, że niektóre znaki można czytać p/b, k/g, czyli równie dobrze może to być: iugbgbwgm. Spróbujcie to sobie zsylabizować. Gdzie tu te wasze słowiańskie „ludzie” i „widzieć”? Włoch i Niemiec was okłamali, a wy to łyknęliście jak pelikan rybę, Wstyd! Każdy to może sobie samemu przetranskrybować, wzór jest dostępny na Wikipedii i w tym artykule.

   • Wikipedia jest klamliwym gownem jak i caly system nauczania. Wiec co ty czlowoeku piszesz niemcow.nie.bylo na mapie sa na to dowody . Wystarczy zobaczyc jak jest historia słowian zacierana pod dywan skoro to takie ogromne bylo to dla czeko nie.ma nic w szkole o tym na logive ovudz sie pusta glowo [moder..]!!!

 6. Nie jestem żadnym znawcą starożytnej historii ani jakimś antropologiem nauka wsteczna jak i historia skrywa jeszcze wiele tajemnic gdzie jest ukryta prawda tego nikt naprawdę nie wie ważna tak naprawdę jest obecna suwerenność i niepodległość oraz aby jak najdłużej zachować pokój na świecie aby już żaden faszyzm ani komunizm nigdy się nie odrodził.Resztę zostawmy naukowcom.!!!

 7. Palestyna < Philistynia / Filystynia < Feni / Fenicjani < Weni / Wenedowie / Prasłowianie
  Dopiero Fenicja młodsza, licząca już ok. 500 lat, poprzez podbijanie przez ludy semickie wybrzeża południowego Morza Śródziemnego, tzw. Kanaanu, stała się semicka. Nauka mówi, że ta wcześniejsza jest niewiadomego pochodzenia. Jednak, o dziwo, Egipcjanie malowali jeszcze długo później, Fenicjan a tak naprawdę Wenicjan, na swoich freskach na czerwono. Dlaczego? Ta barwa oznaczała ludzi boskich, o białej karnacji, Semici takowej nie posiadali. Ale czemu ta czerwień, ochra jaką nad Gangesem smarują się Indusi zgodnie z arjową tradycją. Bo czerwona ochra chroniła nie tylko białych ludzi od południowego, ostrego słońca, lecz u Prasłowian, całe tysiąclecia (jak pokazują wykopaliska kultury Vincza – czerwone ptaki i rzeźby raseńskie/etruskie) stanowiła element ich kultury, religii, barw rodowych. Była personifikacją krwi, wiarą w życie wieczne, zmartwychwstanie ducha, reinkarnację. Z tej przyczyny na Rusi i jeszcze w komunistycznej Rosji, chowano ludzi w czerwonych trumnach.

  • problem z twoim rozumowaniem jest taki, że to co dzisiaj jest nazywane Palestyna to nie jest Kaanan opisany w Biblii i wystarczy uważnie przeczytać ks. rodzaju i ruszyć głową by sieo tym przekonać

   a co do koloru malowanych postaci to ciężko było odwzorować kolor skóry białych ludzi, więc był on zastępywany czymś zbliżonym np. pomarańczowym

   na wielu malowidłach Egipskich przykładowo są pokazane postacie czarne ale i białe (pomarańczowe)..i te czarne nie są nigdy faraonami, oznacza to że Egipcjanie odróżniali siebie od ludzi czarnych, po potopowa cywilizacja Egiptu była założona najprawdopodobniej przez Celtów R1b wędrujących z Anatolii na południe do Afryki a potem jej północnym wybrzeżem przez Gibraltar do Europy, później do Egiptu napłynęła ludność R1a czyli Hyksosi a także ludzie czarni tzw. Nubijczycy

   wszyscy potomkowie Noego zarówno Semici, jak i Chamici oraz Jafetyci to byli i są ludzie biali, i Ci biali ludzie tworzyli cywilizacje Mezopotamii, Egiptu oraz oczywiście Cywilizacje północy, ale oczywiście poprawność polityczna nie pozwala dzisiaj na takie wnioski mimo, że wszystko na to wskazuje, genetyka, malowidła, rzeźby itd.

  • 1. Zrozumiałe i oczywiste są te dwa ciągi:
   + „Palestyna < Philistynia / Filystynia".
   + "Fenicjani/Feni < Weni / Wenedowie / Prasłowianie".
   Natomiast nie widzę przejścia (poniżej), jaką ścieżką przeszedłeś od tego do tego:
   "Filystynia < Feni / Fenicjani".
   Jak dla mnie to tutaj, w tym punkcie coś nieFunguje.

   Słowo: "Filystyni", "Philystyni" – wywodziłbym raczej od:
   "Phi'Li'z'Tynu" – co jest prawdopodobnie echem frazy:
   "Phi(r)'Li'z'Tynu – O'Dzień Wschodu z Tynu*.
   "Tyny" – to mogą być jakieś "DOMy" (rozumiane koncepcyjnie, np.regiony,
   a nawet niematerialnie pojęcia). Możliwe też i to, że to z zapisu sensu:
   "Tyny" < Tiny < Chi'ny < "Czyny".
   Byłoby więc: PhilLisTyni < Phi(r)'Li'z'Czyni . Znaczenie:
   "Ogień(O'Dzień) Wschodu/wznosu Czyni".
   Kosmiczne Rzemiosło.

   "Ogień" (Phire) jest pewną "Veną"/"Feną" – Jedynie tak mogę przkroczyć ten "skrót myślowy/pojęciowy" – jednak ściezki etymo logicznej nie widzę.

   2. "Kanaan" – to jest:
   – albo znaczenie: "Łódź umarłych" – z tego samego rdzenia, co przetrwało w wyspiarskich: "Canui" – tyle że z rozwinięciem "Aan"-Księżyc.
   – albo znaczenie: "Ka"naan", gdzie 'naan' trzeba dopiero rozkminić,
   – albo może po prostu: "Ka'na'An" – czyli: "Dusza (jadąca)na Księżyc".
   I wtedy to ma sens, bo nawet się zgadza z tym powyższym.

   3. Nie daję wiary w istnienie jakichś: "semitów" – to prosta nieudolność wymowy, dotycząca istnienia "ziemitów", czyli ziemian.
   Oczywiście to miano mogły zawłaszczyć jakieś Mutacje genetyczne.

 8. już od dawno wiadomo czyimi potomkami są żydzi proszę sprawdzić badania genetyczne haplogrupy i wszystko stanie się jasne nie było żadnego wędrowania indo grupy do europy a jeżeli już jak były jakieś wędrówki ludów to troszkę inne niż nam się przekazuje

 9. Nic nie zostało udowodnione. To coś, przedstawione powyżej to teza z uprawdopodabniającymi ja poszlakami. Moim zdaniem – dość miałkimi.

  A ten tekst”

  Filistyni (hebr. פלשתים Plisztim – „obcy, wędrowcy”, eg. Peleset),

  co mogłoby znaczyć „PRZYSZLIM””
  Wieje januszyzmem na odległość.

 10. Z wikipedi:
  Filistyni (hebr. פלשתים Plisztim – „obcy, wędrowcy”, eg. Peleset),

  co mogłoby znaczyć „PRZYSZLIM”
  Pozdrawiam

 11. „„Zastanawiające jest to, że „polscy” historycy ignorują te zależności kompletnie, posuwając się nawet do kłamstw”
  Ależ to nie są historycy polscy! 🙂 Trzech takich historyków miało w rękach pracę doktorską Tadeusza Millera (dziś znaną jako „3000 lat Państwa Polskiego), zapoznali się z nią, a potem „nie mieli czasu” na recenzję… 🙂 BZDURA !! Po prostu praca zawierała prawdę, którą chcą ukryć!

 12. Tak, łodziami typu czajka dopłynęli z ziemi polskiej do Egiptu… Ten, który wymyślił te bajki nie wie nawet, że filistyńska architektura, ceramika, sztuka i broń nie mają nic wspólnego ze Słowianami, lecz z Kretą i Morzem Egejskim, co potwierdzają najstarsze tradycje dotyczące ich pochodzenia. Oto jak narodowe kompleksy potrafią zaślepiać i popychać w kierunku fantazji.

  • Proszę poczytać skąd wzięła się kultury minojska i mykeńska (tylko warto nie poprzestawać na Wikipedii, ale uwzględnić nie drukowane w Polsce prace genetyków i lingwistów) oraz jak polscy Kozacy czajkami przepływali całe Morze Czarne.

  • Potwierdzam. Warto by poczytać coś poza wikipedią Panie Al bo to nie fajnie wygląda, tak dyskusja w stylu pana Grossa czy Adama M. Póki co najdziwniejsze w tym świecie jest jeszcze możność szukania i czytania wielu źródeł i materiałów. Jak pan nie wierzy polskim ustaleniom, bo oczywiście nieoficjalne, to niech pan zadzierzgnie odnośniki anglojęzyczne, choćby te dotyczące badań genetycznych (haplogrupy). Tu problem, dla takich jak pan panie Al, tkwi w tym, że genetyka jest nauką ścisłą…

 13. Rozumiem, że to dyskretna ironia. Chińska cywilizacja… hmm – trochę starsza od przodującej usa czy niemieckiej. A Germanie to byli z reguły Słewowie – tak wg. np. Tacyta. Jeśli kogoś bolą niebieskie oczy, to mnie nie bolą, bo takie ma cała moja rodzina. Ja się tam czarnych nie czepiam, ale staram się myśleć niezależnie.

   • Nie Słowianie tylko Suevi (Słewi) – co zresztą na to samo wychodzi, o czym też można przeczytać na tym blogu.

   • Hej TT. Warto najpierw sprawdzić w jakim kontekście czyli znaczeniu Tacyt i jemu współcześni używali określenia „germanus” wobec plemion, które opisuje. To taki fundament aby móc czytać dzieło Tacyta ze zrozumieniem. Bez obrazy ale znam nawet zawodowych historyków którzy przyznają, że Tacyta nie czytali ale polegają na kolegach, którzy tym okresem dziejów się zajmują. Cóż to za koledzy? W jakiej niszy intelektualno – poznawczej tkwią Ci naukowcy, że nie zauważają żadnych nowych wyników badań w dziedzinach, które powinny ich żywotnie interesować. Nawet Ty TT możesz sprawdzić,że ów mityczny Tacyt pisząc o germanach nie miał absolutnie na myśli tego w co Ty tak dogłębnie wierzysz… Dlatego zachęcam do tego aby czytać stare dzieła nawet tych Polaków już tak silnie skażonych TTIP.
    Taki żarłoczno – mniamniuski żarcik. Pozdrawiam

 14. „kapitalny wpis z renomowanej strony Scientific Research An Academic Publisher.”

  Z tym trzeba uważać, bo to jest strona chińska, ale jest… a mi nie robi różnicy, czy zakłamana niemiecka, „polska”, czy inna zakłamana… tylko, czy ta czy inna praca coś sobą do nauki wnosi, bo jak ktoś mi powie o ałtorytetach naukafych… a nie o argumentach i logice, no to ja sobie odpuszczam takie dyskutowanie…

  Filistyni to byli najwięksi wrogowie Izraela… Jeśli nie mogli to być Słowianie, no to pewno byli to Germanie… przodkowie Goebbelska, HItlera i innych im podobnych „niebieskookich blondynów, czyli aryjczyków czystej krwi”,.. nieprawdaż?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *