Skuteczny lek zamiast modnej trucizny

Terapia polskiego lekarza została potwierdzona przez międzynarodowy zespół ekspertów. To co dr Włodzimierz Bodnar wiedział już praktycznie od pierwszych dni plandemii, teraz odkryli zagraniczni specjaliści. Amantadyna leczy.

Zespół naukowców z uniwersytetów kopenhaskiego i ateńskiego oraz instytutu Maxa Plancka przedstawił, w internetowej bazie znanego periodyku naukowego Nature, wyniki swoich badań nad leczeniem chorych na COVID-19 amantadyną. Wczoraj (1 grudnia 2021 r.) ukazał się artykuł „Amantadine has potential for the treatment of COVID-19 because it inhibits known and novel ion channels encoded by SARS-CoV-2”, autorstwa Trine Lisberg Toft-Bertelsen et al. Publikacja, która mogła pomóc uratować tysiące ludzi, była wstrzymywana przez rok. Praca jest dostępna pod linkiem: https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9

Oto abstrakt tego opracowania:

„Pilna potrzeba leczenia COVID-19 zainspirowała strategie ponownego użycia zatwierdzonych leków. Zasugerowano amantadynę, a badania komórkowe i kliniczne wykazały korzystne działanie tego leku. Wykazujemy, że amantadyna i heksametylenoamiloryd (HMA), ale nie rymantadyna, blokują aktywność kanału jonowego białka E z SARS-CoV-2, konserwatywnej wiroporyny wśród koronawirusów. Odkrycia te zgadzają się z ich wiązaniem z białkiem E, co oceniono za pomocą symulacji NMR roztworu i dynamiki molekularnej. Ponadto identyfikujemy dwie nowe wiroporyny SARS-CoV-2; ORF7b i ORF10, pokazując aktywność kanału jonowego w systemie ekspresji oocytów X. laevis. Warto zauważyć, że amantadyna blokuje również aktywność kanału jonowego ORF10, zapewniając w ten sposób dwa cele kanałów jonowych w SARS-CoV-2 do leczenia amantadyną u pacjentów z COVID-19. Badanie przesiewowe znanych inhibitorów wiroporyny na białku E, ORF7b, ORF10 i białku 3a z SARS-CoV-2 ujawniło hamowanie białka E i ORF7b przez emodynę i ksanten, które również blokuje białko 3a. Ilustruje to ogólny potencjał dobrze znanych blokerów kanałów jonowych przeciwko SARS-CoV-2, a w szczególności podwójną podstawę molekularną obiecujących efektów amantadyny w leczeniu COVID-19. Dlatego proponujemy amantadynę jako nowy, tani, łatwo dostępny i skuteczny sposób leczenia COVID-19.”

Game over, drodzy – dla naszego zdrowia i życia – „eksperci” z Rady Medycznej i izb lekarskich. Już od pierwszego, wyleczonego przez dr. Bodnara pacjenta z COVID-19, bije wasz licznik zamordowanych Polaków. O premierze z miską ryżu i plandemicznych ministrach zdrowia Polacy też nie zapomną. Jednak w pierwszym rzędzie ławy oskarżonych powinien zasiąść niejaki Grzegorz Cessak (Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych) – za forsowanie eksperymentów medycznych niebezpiecznej terapii genetycznej, w tym na niemowlętach. Tymczasem od początku było wiadomo, że te eliksiry są groźne. Teraz grupa naukowców i dziennikarzy w USA wymusiła w sądzie na tamtejszej agencji leków (FDA) ujawnianie dokumentacji, towarzyszącej dopuszczeniu do stosowania tzw. „szczepionki” przeciw COVID-19. Już pierwszych 50 stron (z 390 tysięcy) tych dokumentów okazało się alarmujące. Po 3 miesiącach podawania, współczynnik zgonów wyniósł 1:37, czyli co 38. eliksirowany nie przeżył. Niemal 300 przypadków zgłoszono, jako spontaniczne aborcje (poronienia). Odnotowano 17 poważnych przypadków niemowląt karmionych piersią przez zaszczepione kobiety, czyli ten eliksir wnika do mleka matek (więcej: https://nwo-wydarzenia.com/?p=3274 ). Nic dziwnego, że FDA w pierwszej reakcji na pozew odpowiedziała, że potrzebuje 55 lat na pełne udostępnienie danych. Wygląda na to, że Amerykanie nie zamierzają być na tyle naiwni i szybciej rozliczą swoich „ekspertów”. Obyśmy ich ubiegli z ukaraniem naszych… Nie ma teraz nic ważniejszego dla przyszłości Narodu i całej Ludzkości.

Fot. pixabay.com

RudaWeb

Komentarze: 126

  • teraz już według propagandy reżimowej antyszczepionkowcy= rosyjscy trolle, cytat:
   TRWA POTĘŻNA OPERACJA SIANIA W POLSCE DEZINFROMACJI I PANIKI
   ❗ Polska jest obecnie atakowana ruchem trollowym ze względu na największą pomoc jaką świadczy Ukrainie. Trolle treści antyszczepionkowych przestawiły się na antypolską działalność: kreowanie sztucznego rasizmu w Polsce, wzbudzanie lęku przeciw Ukraińcom, oraz wzbudzanie paniki skażeniem środowiska. W odpowiedzi na ogromny zryw polskich serc nadchodzi przeciwdziałanie – trzeba to zepsuć, zaszkodzić, zbudować napięcia w społeczeństwie.
   ❗ Farmom trolli można przeciwstawić się świadomością i odpowiedzialnością Polaków.
   ❗ Nie poddawaj się panice! Korzystaj ze sprawdzonych źródeł informacji!
   Ministerstwo Obrony Narodowej Kancelaria Premiera Państwowa Agencja Atomistyki Mariusz Błaszczak
   NASK Disinfo_Digest
   #Terytorialsi
   Grafika: DWOT
   źródło: https://www.facebook.com/Terytorialsi

 1. Leliwa Pani Leliwo puściłą pani jak zwykle wodze fantazji. Gwoli przypomnienia, pani Leliwo
  1. Religia naturalna wg wikipedii -religia uznawana przez jej wyznawców za istniejącą od zawsze, od początku historii danej grupy etnicznej czy narodu. Nie ma tendencji do nawracania osób spoza grupy. Religie naturalne oparte są na tradycji przekazywanej w ciągu pokoleń. Święte księgi jeśli istnieją są zapisem tradycji i nie uważa się ich za objawione czy podyktowane przez „bozia” jak to ma miejsce w monoteizmach poch. semickiego: judaizm, chrześcijaństwo, islam
  Dlatego emisariusze „państwa kościelnego” podpięli się pod wszystkie święta i obrzędy słowiańskie ze swoją moim zdaniem patologiczną rodzinką z importu.
  Teraz z kolei to tałatajstwo w kieckach i obrożach lansuje tezę, że są spadkobiercami „zasług” tych gołodupców co się kiedyś przywlekli i urzędowanie zaczęli od ustanowienia dziesięciny i świętopietrza.
  Pani Leliwo a przecież gdyby nie ten Mussolini i Traktaty Laterańskie nie byłoby tego całego Homopedotykanu.
  2. Stwierdza pani, że tolerancja kończy się w państwie gdy spada liczba chrześcijan poniżej 50%. Nie wiem, którego odprysku krystowierstwa. Chrześcijanie bez religii – mają tylko symboliczny chrzest i są umiarkowanie namolni. Protestanci się bardzo ucywilizowali i hołdują zasadzie, że wiedzę się ma, a w bozia Jahwego i jego domniemanego synka można wierzyć. I katolicy o których Terlecki uważający się za duchowego Żyda stwierdził, że cyt. ” mogą mylić statystyki, ale katolicy są mniejszością do tego niezbyt znaczącą intelektualnie czy duchowo czego pani jest najlepszym przykładem
  3. Stwierdza pani, że giną chrześcijanie. Obiło mi się o uszy, że Kanada robi porządek z „krk”, Irlandia zrobiła porządek. Rząd Indii z zakonem sadystki z Kalkuty. Czasami tracą główki osobnicy w sukienkach, ale ja się nie dziwię. Są bardzo namolni w serwowaniu swoich „prawd” albo wydaje im się, że moga bezkarnie realizować swoje perwersje seksualne
  4. Zainteresowała się pani moją lektura. Polecam pani Leliwo książkę „Tysiąc lat podłości” Wiesława Glanera czy „Najwspanialsze widowisko świata” Dawkinsa
  5. Wg pani, pani Leliwo Gaja się zdemonizowała. Objawiło się to pani za pewne. Może pogoni bozia z mitologii semickiej do czarnej dziury. Bez odbioru

  • Z obrazka Pani domyślam że służy Pani „Smokowi” i wszystkiemu co ta kultura ze sobą niesie, rozumiem że identyfikuje mnie Pani z cywilizacją Perską , Ormiańską czy Polską – szerzej rozumianą jako kulturę „anty-smokową” i stąd ta złość.

   ale do rzeczy
   To że wikiedia napisze sobie jakąś definicję religii naturalnej nic nie znaczy , ponieważ to nie wikipedia jest wyznacznikiem prawdy w takich dziedzinach.
   Religia naturalna jest religią wyznającą demony/bogów , zgodnie z legendami wszystkich prawie zakątków świata to one panowały na ziemi po strąceniu/wygnaniu ich tutaj.
   To że religia składająca ofiary z demonom/bogom nie nawracała innych (czyli nie jeździła na misję) nie jest niczym dziwnym , bo niby po co to miała robić skoro świat podzielili pomiędzy demony/bogów.
   Nawracanie a w zasadzie przekazywanie zakazanej wiedzy o Bogu Stwórcy jest zawsze domeną tych co są w mniejszości, a sama ich wiedza jest groźna i jest wielką bronią.
   Co do świętych ksiąg to Islam właśnie mówi że Koran jest przekazany przez jakiegoś anioła/demona, również w hinduizmie czy buddyźmie są one przekazane przez demona, tak samo jak w religiach nowszych np. Mormoni
   Tylko chrześcijaństwo nie ma przekazanych treści przez bogów czy aniołów a są spisane przez ludzi którzy jak najbardziej istnieli – jedyna rzecz która w chrześcijaństwie została przekazana z „góry” to prawo wg którego należy żyć.
   Również judaizm nie bardzo chce się odwoływać do starego testamentu ,dlatego około 400 roku spisali Talmud który jest dla nich ważniejszy niż stary testament.

   Czy emisariusze „państwa kościelnego” podpięli się pod wszystkie święta i obrzędy słowiańskie ?
   Tak bo tak sie zawsze robi jeśli się chce wprowadzić kulturę innego Boga, nie można ustanawiać innych świąt tylko należy wypełnić te rytuały które lud już praktykuje inną treścią. I tak też zrobiło chrześcijaństwo, te tradycje które nie były jawnie złe ze względu na cel , wypełniło inną treścią , a te któe nie dało się zostawić były zwalczane jako grzeszne, jak np. zabijanie tysięcy dzieci na ołtarzu dla demona Azteków czy palenie dzieci dla Baala inaczej Zeusa.

   Pozostaje też sprawą otwartą czy nasze słowiańskie tradycje nie wywodzą się przypadkiem z terenów perskich , gdzie tylko ta kultura jakimś dziwnymi obyczajami i tradycją wiedziała o przyjściu Jezusa , a nie właśnie Żydzi który niby jest narodem wybranym jak o sobie mówią.

   Jeśli chodzi o dziesięcinę to chciałbym właśnie bardzo aby stosowano właśnie ten chrześcijański obyczaj , ponieważ jak i dawniej tak i dziś raczej zmiejszało to podatki obowiązkowe dla władcy niż je podwyższało.
   Dziś lichwa żydowska jest dopuszczona a Pani się czepia dziesięciny chrześcijaskiej.

   2. Stwierdza pani, że tolerancja kończy się w państwie gdy spada liczba chrześcijan poniżej 50%.
   Tak jest w wielu państwach Islamskich i namolność np. sekty świadków Jechowych jest naprawdę niczym przy „namolności” dla innowierców w Islamie.
   Co do Protestantów to ciekawe że akurat ich Pani uważa za cywilizowanych – gdy wymordowali katolików w całej zachodniej Europie, zadziwiające jest brak symetrii który tylko mnie utwierdza w przkonaniu że protestanci czy Islam czy Judaim czy sekta wiary rodzimowierców to ta sama religia i ta sama kultura i ci sami bogowie/demony są ich autorami.

   >>>Wg pani, pani Leliwo Gaja się zdemonizowała.
   Proszę doczytać wedy hinduskie Gaja to w mitologii indyjskiej przewrotny demon, wróg ludzkości.

   Myli Pani kulturę żydowską/semicką z kulturą chrześcijańska do której bliżej nam Polakom niż Żydom.

   • Leliwa
    poproszę o źródła na temat pochodzenia hinduizmu i buddyzmu od demona
    pozdrawiam

     • Leliwa
      owszem autor pozbierał lakoniczne i mało rzeczowe (bez weryfikacji) zlepki wszystkiego (głownie z wikipedii) co można wrzucić do wora pn. hinduizm. Która to nazwa nawiasem mówiąc jest sztuczna wymyślona przez zachodnich badaczy i jak wspomniałem wrzucających do jednego wora braminizm, wedyzm, wszystkie szkoły tantry oraz pozostałości wierzeń przed-wedyjskich.
      Sumując co to miało dowodzić?
      proszę jeszcze raz o wyjaśnienie- jakie demony „stworzyły religię hinduistyczną”, a przechodząc do konkretów: wedyzm, braminizm, szkoły tantry?

    • Jeśli chodzi o Buddyzm to te figurki grubasa są dla Europejczyków , natomiast prawdziwe figurki buddy to
     https://i.pinimg.com/736x/b9/12/d6/b912d65925a49dcdcdb96f83aa3738dd.jpg
     a wiesz czym jest to coś z tyłu buddy ?
     Może tutaj lepiej to widać
     https://www.lotussculpture.com/mm5/graphics/00000001/1-rattanokosin-thai-naga-buddha-statue-antique-gold-leaf-c.jpg

     Budda obłaskawiał demony aż stały mu się posłuszne i w tej figurce jest pokazane jak demon ochrania buddę aby deszcz na niego nie padał.
     Cała nauka buddyjska jest czysto nauką demoniczną czyli to co opisują tzw. bogowie w mitologiach.

     • Leliwo, „Budda obłaskawiał demony aż stały mu się posłuszne”, czyli Gauthama pokonał demony, a nie został przez nie „stworzony”. Proszę nie nadużywać skażania wyznawaną ideologią/religią logicznych dociekań. Poza tym jedną z naczelnych zasad buddyzmu jest dążenie do zerwania łańcucha wcieleń, nawet kosztem unicestwienia w sobie Boga. To system z założenia antyreligijny – bardziej etyczno-filozoficzny niż ideologiczny. To że teraz po ponad 2,5 tys. lat buddyści zaadaptowali do swoich lokalnych kultur nauki Buddy, to już zupełnie inna historia. Podobnie stało się przecież z chrześcijaństwem.

     • To nie są dociekania tylko podział na religię gdzie sam stajesz się bogami i gdzie wyznajesz Boga Stwórcę.
      Budda nikogo nie pokonał , tylko przyjął filozofię tegoż właśnie demona zerwał z wiarą w Boga Stwórcę i sam chciał zostać bogiem.
      Więc kto tu kogo pokonał ? Budda demona czy demon buddę ?

     • Uleganie dogmatom zaburza trzeźwy ogląd rzeczywistości.

     • Leliwa
      Gratuluję znajomości buddyzmu
      Budda Sakjamuni – bowiem o nim mówimy pokonał demona Marę w boddigaji, i to przedstawia ten posąg. Dokładnie opisują to teksty palijskie, do których lektury zachęcam, w ramach rozpoczęcia zdobywania wiedzy nt., buddyzmu (nie zaś z wikipedii i broszurek kościelnych). Więc proszę zauważ, że obłaskawianie to nie jest to samo to pokonanie.
      Proszę też o uargumentowanie w oparciu o źródła stwierdzenia: „cała nauka buddyjska jest czysto nauką demoniczną”
      oraz wyjaśnienie jaki związek powyższe stwierdzenie ma ze zdaniem: ” czyli to co opisują tzw. bogowie w mitologiach”.
      Nie rozumiem którzy konkretnie bogowie, w jakich mitologiach co opisywali, proszę o przykłady.
      Proszę również o argumenty, najlepiej oparte na źródłach i badaniach religioznawczych dowodzące, że bogowie (proponowałbym o uściślenie konkretnych religii, z mojej strony np. proponuję Mitraizm, religię słowiańską, wedyjską, Bon) tworzyli ich mitologie, no i rzecz jasna że byli demonami.
      Z drugiej strony zaznaczę, że biorąc pod uwagę systematykę istot boskich i półboskich oraz demonicznych zachowaną w tradycji wedyjskiej czy Bon, działania Jahwe opisane w st. testamencie, wskazują jednoznacznie iż był Asurą, czyli półbogiem, z charakterystycznym dla tego rodzaju istot gniewem, dumą, egotyzmem, despotyzmem. Nic dziwnego, że wiele pierwszych chrześcijan nazywało go Jaldaboathem, czyli demiurgiem, bogiem ślepców.

     • Być może i wiara w bogów/demony czyli próba samemu stania się bogiem jest lepsza tego nie wiem i nie chcę rozsądzać.
      Ale przestańcie się okłamywać że buddyzm jest jaką filozofią inną niż wyznaniem otaczającym siebie i bogów czcią a zaprzeczający istnieniu Boga Stwórcy.

      Dla wielu jest to szok że demony to te same byty co bogowie do których się chętnie odwoływali uważając buddyzm czy słowiańczyznę za jakąś religię która wprowadza coś nowego i lepszego, a tymczasem jest to tym samym co zwykle.
      Ciężkie to do uwierzenia ale Baal to Zeus czyli Perun , i być może warto wybrać tę stronę składać znów ofiary tym demonom, a być może warto ginąć za wiarę w Boga Stwórcę to już sam musi sobie każdy odpowiedzieć.

      Ale ważne jest to abyśmy wiedzieli gdzie przebiega granica i po której stronie sami się stawiamy.

     • Leliwa
      stwierdzasz:
      „To nie są dociekania tylko podział na religię gdzie sam stajesz się bogami i gdzie wyznajesz Boga Stwórcę.
      Budda nikogo nie pokonał , tylko przyjął filozofię tegoż właśnie demona zerwał z wiarą w Boga Stwórcę i sam chciał zostać bogiem.
      Więc kto tu kogo pokonał ? Budda demona czy demon buddę ?”
      No i mam wątpliwości czy jest sens dalej dyskutować, ponieważ przedstawiasz absolutną nieznajomość historii, założeń i podań związanych z buddyzmem. Piszesz jakieś okrutne, nie wiem skąd wzięte (na pewno nie z materiałów źródłowych) bzdury…
      1. W którym miejscu Budda Siaklamuni stwierdził że jest bogiem – proszę o cytaty źródłowe
      2. Proszę o odniesienie do źródeł potwierdzających Twój jak mniemam indywidualny pogląd, ze ww Budda nie pokonał Mary oraz że przyjął jego filozofię
      3. Proszę o źródła dotyczące tego że Budda zakwestionował wiarę w bogów/boga
      Jeśli nie uzyskam rzetelnych odpowiedzi popartych nie własnymi poglądami lecz źródłami na powyższe kwestie oraz pytania zawarte w poprzednim poście dalszą dyskusję z Tobą uważam za pozbawioną sensu. Pozdrawiam

     • W którym miejscu Budda Siaklamuni stwierdził że jest bogiem – proszę o cytaty źródłowe
      Rozumiem szok po tym co pisze, szczególnie że nie ma ludzi w nic niewierzących i wielu uważa że buddyzm to tak piękna idea.
      Buddyzm zaprzecza z jednej strony że jest jakiś jeden Bóg Stwórca, a z drugiej strony uznaje byty duchowe które krążą po świecie a udoskonalenie siebie prowadzi do wiedzy i ubóstwienia siebie samego.
      Nie opieraj się tylko na jakiś definicjach z internetu tylko porozmawiaj kiedyś z buddystą tylko nie z europy.

      To nie jest forum filozoficznie dlatego niechętnie mówię to co wiem na ten temat – ale moja prośba aby usunąć wszystkie moje komentarze została zignorowana .

      Czy myslisz że jeśli podam ci jakieś linki z internetu które sam możesz znaleźć to będzie to jakikolwiek wyznacznik tego że to jest prawda ?

      Nie ważne jak ty nazwiesz Boga Stwórcę – nie dyskutuję o wierze chrześcijańskiej tylko o dwóch wykluczających się stronach we wszystkich religiach.
      Buddyzm zajmuje stronę gdzie człowiek nie jest wyjątkowy, gdzie sam może zostać bogiem , gdzie nie istnieje Stwórca który chce dobrze dla ludzi oraz gdzie czas biegnie w kółko raczej bez konkretnego celu.

     • Leliwa
      ja nie chcę linków z Internetu, bo wiem jak nie wiele są one warte i czytając to co piszesz odnoszę wrażenie, że na takich źródłach się opierasz (coś jak Przekroczyć próg nadziei Wojtyłły – czyli nałożenie własnej interpretacji na coś czego się nie zgłębiło, choćby w oparciu o źródła pierwotne). Sumując mi chodzi o źródła najlepiej buddyjskie, ponieważ to dla mnie wykładnia dyskusji o buddyzmie, podobnie jak Biblia i teksty gnostyckię będą wykładnią dyskusji o chrześcijaństwie a Talmud i Tora o judaizmie.
      Widzisz, to co piszesz mija się z prawdą, właśnie w stosunku do tych źródeł. Buddyzm nie kwestionuje istnienia bogów (to częsty błąd powtarzany w tekstach internetowych i powielany przez katolików), tylko nie uznaje ich za absolut. To jest zasadnicza różnica. Jest to religia nieteistyczna (nie ustanawia bowiem w centralnym miejscy boga – teos) a nie ateistyczna czyli (tak jak to się przedstawia ww. internetowych źródłach) czyli kwestionująca istnienie boga.
      I nie jest tak, iż jestem propagatorem buddyzmu, ponieważ wiem ile mają za paznokciami w zakresie niszczenia Bon w Tybecie. Ale jeśli mamy o czymś dyskutować to przede wszystkim w oparciu o materiały źródłowe (teksty starożytne, w tym danej religii), a nie pierdoły z Internetu. Tyle. Pozdrawiam 🙂

   • Leliwa
    1. Pani Leliwo ja nikomu nie służę. Awatar wybrałam intuicyjnie. Tak podszepnęła mi moja kobieca intuicja. To Żmij słowiański
    2. T. Terlikowski, a nie Terlecki
    3. To pani stwierdziła, że w społeczeństwie powinno być min. 50% Chrześcijan. Ja tylko spytałam, którego odprysku krystowierstwa
    4. Zwróciłam uwagę, że uzurpuje sobie pani prawo do wypowiadania się w imieniu innych „nam Polakom ” Czy ktoś panią do tego upoważnił? Nie przypominam sobie, żebym to zrobiła
    5. I to tyle w temacie. Na razie pani Leliwo

  • Nie dzięki sile argumentów konfederacji , ustawę ewidentnie chciano przegłosować żeby upadła , pozostaje pytanie o o chodzi ?

   Moim zdaniem dostajemy z zewnątrz ustawy do głosowania i nie mamy nic do gadania , tzw Polski Ład , czy to o Sygnalistach ktoś pisze globalnie i rozsyła do państw które są podporządkowane.

  • Panie Stefar, polski być za trudna język? ? Szczypawki?? Serio?? ? Skąd Pan wytrzasnął tą durnotę? Czy też jest to może sekciarskie, tajemne hasło? ? A bardziej poważnie, nie nadgorliwość tylko kontynuacja dalekowzrocznej polityki ochronnej. Już przed wojną mieliśmy obowiązkowe szczepienia dla dzieci (1936 rok – błonica). Po wojnie obowiązkowymi szczepieniami obejmowano kolejne choroby zakaźne, a kompleksowo uregulowano to rozporządzeniem z 1964 roku (7 chorób + odrębnie gruźlica – rozporządzenie z 1955 roku). Dalej: 1975 r. i 1998 r. – 9 chorób zakaźnych, 2002 r. – 11 szczepień powszechnie obowiązkowych + 2 warunkowe (pneumokoki i ospa wietrzna) i ostatnie rozporządzenie z 2011 roku ( 11 obowiązkowych i 2 warunkowe – wścieklizna i ospa wietrzna). W innych krajach nie ma epidemii mimo mniejszej ilości szczepień obowiązkowych, gdyż prawdopodobnie jest większa świadomość (lepsza informacja itp.) konieczności szczepień na choroby zakaźne i ludzie dobrowolnie oraz powszechnie się na te choroby szczepią. Tyle.

   • To że doczytał Pan ulotkę nie daje Panu prawa do bycia chamskim , bo wcale nie stawia Pana w jakimś gronie myślących.
    A nei zastanawia Pan dlaczego Niemcy czy Norwegia jak i większość państw Europy nie wykazuje tak dalekiej i przemyślanej polityki szczepień obowiązkowych jak u nas ?

    • @Leliwa
     A dlaczego sądzi Pan, że państwa te nie prowadzą polityki szczepień? Jeżeli mimo braku szczepień obowiązkowych procent populacji zaszczepionej przeciw chorobom zakaźnym jest wysoki to znaczy, że taka polityka istnieje. Do celu prowadzi wiele dróg, niekoniecznie musi to być odgórny obowiązek. U nas akurat od dziesięcioleci przyjęto model szczepień obowiązkowych. Liczy się efekt.

     • Liczy się efekt, ale nie bycia zaszczepionym tylko zdrowym. Być może również i ta droga że szczepimy jedynie na te choroby które faktycznie są ciężkie po przechorowaniu a nie na wszystko co popadnie to dobra polityka.

     • @Leliwa
      Zgadzam się, że efektem jest bycie zdrowym. A w wypadku niektórych chorób zakaźnych efekt ten osiąga się poprzez zaszczepienie. Czy jakieś szczepienie z naszej listy szczepień obowiązkowych uważa Pan za niepotrzebne?
      Ps. Zapałał Pan świętym oburzeniem na mój „chamski” post do Pana Stefara. Wymieniony odpowiedział. Z niecierpliwością czekam na Pana, osobę bardzo wyczuloną na punkcie przestrzegania netykiety, reakcję i komentarz.

     • Gdybyś wiedział jakimi szczepionkami szczepimy w Polsce.
      Skupujemy nawet te które wojsko w Korei nie chciało.

     • jak Pan potłucze po głowie osobe na wózku inwalidzkim to się Pan od tego nauczy samoobrony? to taka analogia do szczepień

     • @Szczecho
      Niestety, nie chwytam tej analogii. Może Pan przystępniej?

     • @Leliwa
      Jasssssne. Może Pan uprawdopodobnić te rewelacje? Czy to to jest wiadomość typu jedna baba drugiej babie, od ciotki szwagra itp.
      Nadal też czekam na odpowiedź czy jakiekolwiek szczepienie z naszej listy szczepień obowiązkowych uważa Pan za niepotrzebne.

     • W sumie ma Pan rację wiedzę czerpię ‚jedna baba drugiej babie” – tylko że te baby to dyrekcja szpitali MSWiA , dyrekcje wielu szpitali klinicznych w Polsce , Agencji oceny technologii tzw. AOTMiT oraz wielu profesorów medycznych

      Dodatkowo mam dostęp do hurtowni farmaceutycznych i wiem jak to sprowadzają i od kogo.

      A Pan skąd coś wie na ten temat ? z wikipedii ?

     • Niech Pan sam poszuka coś o EUVAX – szczepionka wycofana np. z Wietnamu ponieważ ludzie umierali , ale niech Pan zgadnie gdzie trafiły te wycofane.

     • skoro wstrzyknięcie osłabionego patogenu (który dodatkowo ciągle mutuje i się zmienia) ma wytworzyć w organiźmie odporność na taki patogen tylko w pełni sprawny

      to tak samo pobicie inwalidy powinno uczyć człowieka samoobrony

     • @Leliwa
      Nie jestem z branży, więc wiedzę mam ze źródeł powszechnie dostępnych. Natomiast co do rewelacji od Pańskich „bab” to dla mnie nie jest istotne skąd jest szczepionka, tylko czy jest bezpieczna. Jeżeli w placówkach kierowanych przez te „baby” była ona podawana i nie skończyło się to negatywnie dla szczepionych to nie widzę problemu. Ma Pan dane co do skutków aplikowania tych „trefnych” szczepionek?

     • @ Szczecho
      Pomijając fakt, że Pana analogia jest nietrafna, to w zarysie przedstawił Pan ogólne zasady działania szczepionek. Działania, jak wynika z kilkudziesięcioletniego doświadczenia, skutecznego. Nie rozumiem więc w czym widzi Pan problem.

     • analogia jest w stu procentach trafna, a skuteczność jest taka bo taki sobie wniosek ktoś wyciąnął, spadek zachorowań to jest spowodowany rozwojem cywilizacyjnym, dbaniem higiene itp.

      nawet w tej pseudo pandemii jakie było pierwsze zalecenie? dezynfekcja rąk wszędzie

     • @Tanator
      Ma Pan dane co do skutków aplikowania tych „trefnych” szczepionek?
      Oczywiście że tak.

      Jednak zaraz Pan zapyta jak klasyczny pseudonaukowiec – czyli , czy mam przeprowadzone udowodnione badania naukowe 🙂

      Widzę ten argument u wielu laików i może zanim kiedyś w rozmowie się nim ktoś ośmieszy to niech pamięta że 50% naszych wynalazków które używamy w życiu codziennym nie jest po parte dowodami naukowymi i nie dlatego że nie próbowano.
      Co innego jest cos udowodnić że działa empirycznie, a co innego udowodnić dowodowo , to jest tzw. „Prawo bąka” (trzmiela inaczej)

      Zawsze jak ktoś chce obalić czyjeś domysły/podejrzenia/dowody empiryczne to zawsze taki pseudonaukowiec wyskoczy że nie jest to udowodonione naukowo. Ale jest to tylko podpis że rozmawiacie z laikiem.

     • @Leliwa
      //50% naszych wynalazków które używamy w życiu codziennym nie jest po parte dowodami naukowymi //
      Jedzenie zupy łyżką
      albo skorzystanie z żelazka , nożyczek ,
      latarki i setki innych wynalazków
      nie wymagało żadnych badań
      bo wynikło z potrzeby ułatwienia sobie życia
      a nie jego ratowania i dlatego każda szczepionka
      musi być skutecznie zbadana
      t zn na tyle by być pewnym ,że ludzi ratuje
      Wydaje się ,że tych szczepionek na covid jest podejrzanie za dużo
      co ułatwia „proceder popytu ” , im dłuższy tym większy zysk ,
      stąd ludzie po kolejnych dawkach mają żyć a nie umierać
      bo na trupach zarabia zupełnie inna branża

     • Widziałeś tanayor wyszprycowanego Eskimosa….a jednak żyją. W mediach teraz kreują nowego Boga klimatycznego czy to oznacza że Eskimosi wskutek przemieszczania się ciepłych mas powietrza wymra na rotawirusy, koronawirusy, meningokoki? Problemem nie jest środowisko a jego skażenie….na 200000 patogenów nagle okazuje się, że ten który jest najstarszy stwarza największe zagrożenie…..tak twierdzi tylko ten który wie, że wirus został zamówiony.

     • @Aria
      Nie widziałem wyszprycowanego Eskimosa, niewyszprycowanego również nie. Nie mam wiedzy odnośnie przyjmowania przez nich szczepionek. Mogę się tylko domyślać, że jako obywatele Kanady, Rosji i Danii (z bardzo dużą autonomią) podlegają takim samym regulacjom szczepionkowym jak inni obywatele tych państw.

     • Państwa Afryki przyjęły 10% tych mikstur bez odpowiedzialności, i jakoś nie zapadły na lewacka dzume i nie wymarly jak dinozaury…natomiast ci co przyjęli w Europie mają poważne choroby w tym, zawly, udary, czy nowotwory. 2 moich kolegów z racji tego że zostali przymuszeni do przyjęcia tych szpryc …jeden udar , drugi rąak mózgu…2 lata temu zdrowi i nic im nie było. Dziwna zbieżność.

   • Głąbie kapuściany nie umiesz przeczytać tak krótkiego testu ze zrozumieniem? W wielu krajach Eurokołchozu są 3 od 4 obowiazkowych szczypawek. I te dzieci dożywają do słusznego wieku . Wytłumaczę jak matołom z gimbazy czyli , że te dodatkowe 8 czy 7 szczypawek są niepotrzebne . No ale my już przed wojną karmiliśmy się kłamstwami i złudzeniami . Młodzi nie wyszczypakowani Niemcy i Bolszewicy dali nam łupnia ale jak widać tak bolesna nauczka poszła się czochrać. Bo ton chcą nadawać indywidua, które partyzantka miejska tak określa: https://www.miejski.pl/slowo-Menda

    • @Stefar
     Proszę wybaczyć szczerość, ale jest Pan tępy nadzwyczajnie. Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że w innych państwach w których jest mniej szczepień obowiązkowych lub nie ma ich wcale, dzieci nie są szczepione na te choroby gdzie u nas szczepienia są obowiązkowe? Dysponuje Pan danymi na ten temat czy tylko tak się Panu wydaje? Cytat z tekstu podlinkowanego przez Pana: „Finlandia ma kompleksowy krajowy program szczepień i dobrowolne szczepienia. Wskaźniki szczepień należą tu do najwyższych w Europie. Rząd fiński wprowadził ostatnio obowiązek 4 szczepień (przeciw odrze, ospie wietrznej, krztuścowi i grypie) dla pracowników służby zdrowia i opieki społecznej, polegający na wzmocnieniu prawa wymagania tych szczepień przez pracodawców instytucji zajmujących się zdrowiem.” Zrozumiał Pan? Rodzice szczepią swoje dzieci bo widzą celowość takiego działania.
     Podobno jet Pan magistrem. Zakładam, że dyplomu nie kupił Pan na bazarze tylko zdobył go ciężką pracą. Myślenie mimo wszystko nie powinno być Panu obce. Jeżeli uważa Pan nasz program szczepień za przeładowany, to szczepienia na które choroby zakaźne usunąłby Pan z listy szczepień obowiązkowych? Dla ułatwienia lista: błonica; gruźlica; inwazyjne zakażenie Haemophilus influenzae typu b; inwazyjne zakażenia Streptococcus pneumoniae ; krztusiec; nagminne zakażenie przyusznic (świnka); odra; ostre nagminne porażenie dziecięce (poliomyelitis); różyczka; tężec; wirusowe zapalenie wątroby typu B. Odwagi Panie Stefar. Napisz choć raz coś z sensem.

     • Panie Tanator, Pan jest jednak żołędnym dupkiem. Twierdzi Pan, że rodzice w Finlandii szczepią swoje dzieci, bo widzą celowość takich szczepień? Szczepią, bo muszą!!! Podobnie jak muszą się szczepić na grypę fińscy pracownicy służby zdrowia, bo wylatują z roboty, albo jej nie dostają. Umie Pan odróżnić przymusowy obowiązek od dobrowolności? Wątpię.

     • @Petromir
      Urzekła mnie Pańska niewyszukana poetyka wypowiedzi. Mam również nieodparte wrażenie, że czytanie ze zrozumieniem nie jest Pana mocną stroną.”Finlandia ma kompleksowy krajowy program szczepień i dobrowolne szczepienia. Wskaźniki szczepień należą tu do najwyższych w Europie.” Czego Pan nie rozumie w tym zdaniu? Wg danych z 2017 roku dla dzieci urodzonych w latach 2012-2014 zaszczepionych było 95% . Dzieci i młodzież są szczepione przeciwko jedenastu chorobom zakaźnym zgodnie z krajowym programem szczepień w przychodni i szkolnej opiece zdrowotnej. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne. Rodzice więc nie muszą, tylko chcą szczepić swoje dzieci. Jeżeli nadal Pan twierdzi, że muszą to proszę podać źródło tego obowiązku.

     • @Tanator
      Kolejny Pana wpis świadczący o wybiórczym traktowaniu materiałów źródłowych (w tym przypadku linki podanej przez @Stefar), manipulacji na wybranym tekście i udzielaniu odpowiedzi pod Pana wątpliwej jakości tezy. Wydaje się Panu, że wybór Finlandii do podparcia swoich argumentów jest dla Pana bezpieczny, bo we fragmencie dotyczącym Finów nie ma żadnych konkretów. Ma Pan rację – wydaje się Panu. Jest napisane, że w Finlandii szczepienia są dobrowolne, a wskaźniki należą do najwyższych w Europie (czyli ile – 40%, 60% czy 80%?), ale nie ma słowa o tym, w jaki sposób „wzmacniana” jest dobrowolność. Tak jak w innych krajach – grzywna 500 €, 2500 €, czy „nie przyjmiemy Państwa dziecka do szkoły, i co nam Państwo zrobicie?” ? Ponieważ nie zająknął się Pan nawet na poruszoną przeze mnie sprawę istniejącego w Finlandii dla pracowników służby zdrowia systemu SS (segregacji sanitarnej), to rozumiem że jest Pan zwolennikiem SS? Jest Pan pożytecznym idiotą Klausa Schwaba i Fauciego, czy ma Pan swoje małe profity z sytuacji pandemicznej?
      I jeszcze parę słów o „wyrywnych” przodownikach. Jeśli wyrazi Pan taką wolę, to podrzucę Panu linka na temat korelacji szczepień dzieci na powstawanie chorób nowotworowych, kiedy już te dzieci będą wiekowymi starszymi osobami. A może chciałby Pan dowiedzieć się, co się dzieje u aktualnego „wyrywnego” przodownika picdemiczznych szczepień – Izraelu? Też podeślę linka.
      W czasach już historycznych (XX w.) byli inni „wyrywni” przodownicy. To w USA wymyślono benzynę ołowiową, cały świat to bezmyślnie naśladował, cały świat to przechorował. Inny „cudowny” wynalazek z USA – azbest. Wielu Polaków zarobiło niezłą kasę na usuwaniu paneli azbestowych w Nowym Jorku, ale też potraciło zdrowie, a wielu życie. Zwracam Pana uwagę na fakt, że obecne „szczepionki”, to też wynalazek zza oceanu, w dodatku wyklepany na kolanie w dwa miesiące. Szybkość jest wskazana przy łapaniu pcheł, w sprawach zdrowia i śmierci – kompletnie nie, chyba że mówimy o preparatach znanych i stosowanych z powodzeniem od kilkudziesięciu lat, jak amantadyna, iwermektyna, hydroksychlorochina czy chlorochina.

     • @Petromir
      Gratuluję! Dołączył Pan do niemałego grona moich adwersarzy, którzy mają duży problem z ogarnięciem przedmiotu dyskusji, a także uciekają od udowadniania swoich twierdzeń. Po kolei. Dyskusja zapoczątkowana przez Pana Stefara nie dotyczy benzyny ołowiowej, azbestu czy szczepionek na Covid, tylko szczepień dzieci na istniejące już wcześniej choroby zakaźne. Proszę się tego trzymać. Szczepienia dzieci i młodzieży w Finlandii są dobrowolne, co wynika również z danych oficjalnych fińskich stron internetowych. Cytat z Pana postu „Szczepią, bo muszą!!!!” Powtarzam, jeżeli muszą to proszę podać źródło tego obowiązku, a nie bawić się w bredzenie o rzekomym wzmacnianiu tego obowiązku szantażem, czy grzywną. Może Pan to udowodnić czy tylko się Panu wydaje? Nie oceniam decyzji fińskich władz o wprowadzeniu w 2018 roku obowiązkowych szczepień na wybrane choroby dla pracowników służby zdrowia w kategoriach segregacji sanitarnej. Każde państwo prowadzi własną politykę szczepień i ma prawo do doboru odpowiednich działań aby ta polityka była skuteczna. Ponosi też za to odpowiedzialność, chociażby odszkodowawczą. Odnośnie linka na temat korelacji szczepień dzieci na powstawanie chorób nowotworowych, to dane te dotyczą tych szczepień, które są w Polsce obowiązkowe? Jeżeli jest Pan sceptyczny wobec tej formy ochrony przed chorobami zakaźnymi, to proszę o wskazanie, które szczepienia z naszej listy szczepień obowiązkowych uważa Pan za niepotrzebne. Pan Leliwa bohatersko unika odpowiedzi na to pytanie, a Pan Stefar…. cóż z pustego to i Salomon nie naleje.

     • Nie unikam , po prostu gada Pan głupoty bo się Pan nie zna, więc nie ma co dyskutować.
      Ale jeśli to Pana uszczęśliwi to szczepionki które uważam za niekonieczne , czyli takie gdzie przechorowanie jest mniej szkodliwe niż sama szczepionka, to przeciwko pneumokokom, śwince i COVID który niby nie jest obowiązkowy ale jakoś dziwnie się tego wymaga.

      Najważniejsze jednak nie jest sama lista , ale jakość szczepionek które do nas trafiają, i nie chodzi tylko o nieskuteczność ale i szkodliwość, a które są wyrzucane z innych państw oraz brak funduszu dla tych co doznali jakiś uszczerbków w wyniku szczepionki.

     • @Tanator
      W kwestii zasadniczej – szczepień. Gdyby to zależało ode mnie – nie byłoby żadnych szczepień. Dlaczego ? – trzy linki.
      Linka 1
      http://pospoliteruszenie.org/plaga%20nowotworow.html
      Linka 2
      http://pospoliteruszenie.org/klamstwa%20medycyny.html
      Linka 3
      http://pospoliteruszenie.org/dlaczego%20szczepionka.html
      Niestety dla Pana, benzyna ołowiowa czy azbest jak najbardziej są powiązane z obecnymi „szczepionkami”. Zawsze jest to „cudowny” wynalazek zza Wielkiej Kałuży, na którym miliony tracą zdrowie i życie, a akcjonariusze (są bardzo nieliczni) zyskują miliardy $$$. Pan może tego nie dostrzega, ale takie jest życie – nie wszystkie Homo Sapiens są Sapiens.

     • @ Petromir
      Jak rozumiem w zbiorze Homo siebie zalicza Pan do Sapiens. Tym bardziej dziwi mnie, że swój ortodoksyjny sceptycyzm antyszczepionkowy opiera Pan na hipotezach i przypuszczeniach, czego dowodem są udostępnione linki. Pierwszy przykład: szczepionka = nowotwór. Widocznie nie doczytał Pan swojego mentora Anthony Ivanowitza, który stwierdził cyt. „Zdaje sobie sprawę, że przyczyny nowotworów mogą wynikać jeszcze z innych uwarunkowań niż tylko masowych szczepień. Mogą to być: zatruta chemią żywność, smog elektromagnetyczny, silny stres, zatrute pyłami i gazami powietrze, tryb życia, nikotynizm itp. By ostatecznie naukowo udowodnić związek pomiędzy masowymi szczepieniami a plagą nowotworów potrzebna byłyby szczegółowe badania statystyczne, na których przeprowadzenie niestety nie mam czasu!” (10.03.2021 r.) Czy od tej daty Pan Ivanowitz czy ktokolwiek inny znalazł czas i naukowo udowodnił, związek przyczynowo – skutkowy między szczepieniami, a chorobami nowotworowymi przy uwzględnieniu innych czynników chorobotwórczych? Czy nadal domysł uznawany jest za pewnik? Druga kwestia. Badania dr Stefano Montanariego. Paradoksalnie nie jest on przeciwnikiem szczepień. Cyt. „Cóż, nie jestem przeciwko szczepieniom, przepraszam. Nie jestem antyszczepionkowcem, w ogóle, ale chcę czystych szczepionek.” (05.03.2019 r.) Problemem dla niego nie jest sama idea szczepień, tylko stwierdzone zanieczyszczenia szczepionek. Czy te badania są wiarygodne? Nie wiem. Dla równowagi ich krytyczna recenzja https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy-w-szczepionkach-moga-wystepowac-substancje-nieorganiczne/ Niestety, nadal nie dostrzegam związku między benzyną ołowiową czy azbestem a szczepionkami (nb. pierwszą na świecie szczepionkę opracował Brytyjczyk).

     • @Tanator
      Niech się Pan nie ośmiesza – jaki interes mają kartele farmaceutyczne (i farmaceuci), aby wykazać związek pomiędzy szczepieniami, a zachorowalnością na raka?
      Nie udowodniono też, że zawały, zapalenia woreczka osierdziowego, zatory, nagłe aktywacje chorób nowotworowych występujące dość często u osób zaszczepionych mają związek ze „szczepieniem” na C-19 – po prostu przypadkowa koincydencja. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że i tym przypadku kartele nie przeprowadzą żadnych badań. Będzie Pan miał (już Pan ma) świetny argument na nieszkodliwość „szczepionek” na C-19 – żadne badania takiego związku nie potwierdziły, czyli „szczepionki” są nieszkodliwe (co tam nieszkodliwe – zdrowe są). Pewnie przebiera Pan już nóżkami po czwartą szprycę?

     • @Petromir
      Proszę czytać uważniej. Spytałem „Czy od tej daty Pan Ivanowitz czy ktokolwiek inny znalazł czas i naukowo udowodnił, związek przyczynowo – skutkowy między szczepieniami, a chorobami nowotworowymi przy uwzględnieniu innych czynników chorobotwórczych?” Ani słowa o kartelach farmaceutycznych, więc Pana odpowiedź jest z sufitu. Powtarzam też, że dyskutujemy nie o szczepieniach na C-19 tylko o szczepionkach stosowanych od co najmniej kilkudziesięciu lat, stąd też Pana covidowe dywagacje są bez sensu. Natomiast ostatnie zdanie jest doskonałą syntezą stanu umysłu antyszczepionkowych ortodoksów. Nie ma Pan kompletnie żadnej wiedzy czy albo ile razy przyjąłem szczepienie na C-19, ale za pewnik uznaje Pan (nb. bez żadnych podstaw), że szczepiłem się trzykrotnie. I tak jest też z Pana filozofią antyszczepionkową. Nie ma Pan wiedzy o powszechnej szkodliwości szczepień, ale swoje domysły uznaje za fakt udowodniony i tak to publicznie przedstawia. Zero logiki. Na tym zakończę polemikę z Panem. Za naszą wschodnią granicą dzieją się rzeczy naprawdę ważne, dlatego też szkoda mi czasu na dyskusję z nieogarniętym antyszczepionkowcem.

     • @Tanator
      Za naszą wschodnią granicą dzieją się rzeczy naprawdę ważne, dlatego też szkoda mi czasu na dyskusję z nieogarniętym antyszczepionkowcem.

      Więc po co marnuje Pan czas czytając takie fora jak to ?
      Rozumiem że jedzie Pan na front , albo właśnie szykuje się Pan uczyć strzelać czy organizuje Pan pomoc Ukraińcom i dlatego brakuje Panu czasu na dyskusje ?

      Bo jeśli nie i tylko Pan grzeje zadek to weź Pan sobie kup broń i palnij w łeb , bo może dostanie Pan medal za nie zużywanie CO2.

     • @Leliwa
      Nic Panu do tego dlaczego udzielam się na tym forum jak również kompletnie nie powinno Pana interesować jak angażuję się w związku z napaścią Putina na Ukrainę.
      Jeżeli stać Pana tylko na personalne zaczepki to proszę robić z siebie idiotę gdzie indziej.

     • @Tanator
      W sumie ma Pan rację , obniża Pan jakoś tego forum tak skutecznie że faktycznie podziękuję.
      Choć może to i Pana cel trolować i inwigilować fora ludzi którzy odwołują się czasem jeszcze przez przypadek bardziej do Polskości.
      Gdyby ktoś pytał to nie przyjmujcie Ukraińców do własnych domów , taka rada od rodziny ze Lwowa, bo to nie koniec jeszcze całej operacji.

      Żegnam , miło było poznać szczególnie Sławka.

  • A jaki jest ten dogmat ?

   Bo jeśli chodzi o księgi starego testamentu to w sumie do dziś chyba nie wiadomo. Osobiście najbardziej wierzę tłumaczowi w ostatnich latach targumów biblii z jezyka Aramejskiego Mirosławowi Wróblowi który mówił że zarówno źródła aramejskie i żydowskie nie są oryginałami ale jakby były przepisywane z jakiegoś oryginalnego tekstu który nie przetrwał do naszych czasów.

   • nie ma czegoś takiego jak źródła żydowskie, ponieważ słowo Żyd powstało dopiero w średniowieczu i to już raczej schyłkowym, i nie występuje w Biblii, tam są tylko Judejczycy, a w ich miejsce powstawiano słowo Żyd

    każdy sobie to może sprawdzić w dowolnym słowniku języka francuskiego, jak wymawia się słowo Judejczyk

   • a dogmat jest taki, że jedna grupa błędnie interpretuje jej treść, a druga grupa na podstawie tej błędnej interpretacji (powielanej przez lata non stop na każdym kroku) twierdzi że Biblia to są tylko jakieś bzdury, plagiaty, itp.

    a suma sumarum obie te grupy są w błędzie, i nie dostrzegają że już sama jej konstrukcja i sposób w jaki jest zredagowana, nagromadzenie szczegółowych informacji, świadczy tak jak napisałeś wyżej że musiał istnieć jakiś oryginał a nie że jest ona jakimś tam zlepkiem fragmentów dolepianych przez jakichś pastuchów łażących po pustyni

  • Czy nie jest tak ze wzw jest choroba prostytutek i homoseksualistów ale nie mogąc ich „wyłowić”ze społeczeństwa zmuszono nas wszystkich do szczepień ?

 2. Szczepienia dorosłych to trzecia faza badania klinicznego, w stosunku do dzieci mamy pierwszą, drugą i trzecią fazę badania klinicznego. A to oznacza, że zgodnie z prawem farmaceutycznym, jest to eksperyment medyczny, który wymaga dobrowolnej i świadomej zgody – twierdzi radca prawny Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź. Radczyni przytoczyła dwa punkty unijnej rezolucji – Zgodnie z punktem 7 3.1 zagwarantowane zostało, że obywatele zostaną poinformowani, że szczepienia nie są obowiązkowe i że na nikogo nie będą wywierane naciski polityczne, społeczne ani inne by się zaszczepił, jeśli sam tego nie chce zrobić. Zgodnie z punktem 7 3.2 zagwarantowano, że nikt nie będzie dyskryminowany za to, że nie poddał się szczepieniu ze względu na ewentualne zagrożenie dla zdrowia lub dlatego, że nie chce się poddać szczepieniu – twierdzi radca prawny. https://tarnogorski.info/komisja-zdrowia-rad/

 3. https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/552797,nobel-z-medycyny-i-fizjologii-za-badania-nad-ukladem-odpornosci.html

  A my myśleliśmy że celem tych badań jest podniesienie odporności a nie ich obejście w wyprodukowaniu wirusa który pozbawi odporności organizm na wszelkie choroby.
  Już widzimy w szpitalach że sam koronawirus ze sztucznie przyczepionym sztucznym „białkiem kolca” nie jest najgorszy, najgorsze dopiero przed nami którzy się z tym białkiem zetknęli i pozbawiło ich odporności a konkretnie wykrywania zagrożenia przez komórki dendryczne.

  Jak zwykle pracowało przy tym 3 żydów z różnych krajów na uniwersytecie Rokefelera.

 4. Panie Web, czy jest możliwość aby wpisy zweryfikowanych komentatorów nie oczekiwały na moderację? Rozumiem, że blog to zajęcie uboczne i zwyczajnie nie ma Pan czasu, dlatego dla zachowania płynności dyskusji proponuję takie rozwiązanie.

  • Niestety, brak czasu (o którym Pan wspomniał, a ja nigdy nie kryłem, że tak jest) na razie nie pozwala na zajęcie się zmianą w aplikacji, którą sensownie Pan proponuje.

 5. Co myślicie o tym „Pandemia okiem satanisty

  Nazywam się S. Jestem powiązany z satanistyczną elitą, która kontroluje większość rządów na świecie. Część Polaków kojarzy mnie z działalności publicznej, ale tu, na moim blogu, chcę pozostać całkowicie anonimowy. Postanowiłem zmienić front, ponieważ chciałbym, chociaż trochę, wybielić swoje uczynki. Poniżej przedstawiam transkrypcję wywiadu ze mną, który został przeprowadzony przez Roberta (imię zmienione) na temat obecnej sytuacji na świecie.21 grudnia 2021

  Robert: Witaj S. Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się na ten wywiad.

  S: Witaj Robercie. To już jest ten czas i nie mam odwrotu.

  Robert: Wybrałeś ciekawy czas przesilenia zimowego.

  S: Nie ma przypadków, jak wiesz… To co dzieje się w świecie to też nie jest przypadkowe…

  Robert: No właśnie… Co tak faktycznie się dzieje na świecie?

  S: Jest kilka różnych teorii. Część z nich znacznie mija się z prawdą, a reszta jest tylko częściowo prawdziwa. Niektóre tak zwane teorie spiskowe są wprowadzane przez nas, aby przykryć faktyczny powód pandemii. Na wstępie powiem, że będę używać słów „nas”, „my”, chociaż jestem już ich zdrajcą… Najwyższy cel całej tej pandemicznej akcji to wyszczepienie największej liczby ludzi na świecie. Ale mało kto wie jaki jest tego wyższy cel…

  Robert: Kontrola ludzkości? Nowy porządek świata? Wprowadzenie globalnego rządu?

  S: Nie. To jest właśnie ta nasza teoria spiskowa, która z miesiąca na miesiąc coraz bardziej pozornie ma okazywać się powszechną prawdą. Właśnie tak coraz więcej ludzi ma myśleć.

  Robert: Czyli depopulacja ludzkości?

  S: Jesteś już bliżej prawdy. Ale to jest jakby kolejna teoria spiskowa, która jest w konflikcie z poprzednią. Ci, którzy usłyszeli o depopulacji szczepionkami będą mieć dysonans poznawczy. Coraz bardziej widoczne wprowadzanie zamordyzmu da przeciętnemu Kowalskiemu obraz, że jednak idziemy w stronę świata orwellowskiego. Szczepionki nie mogą więc zabijać. Kto z rządzących chciałby pozbywać się idealnych niewolników? Problemem przecież są buntownicy, którzy przeważnie nie chcą się szczepić. Powstanie za jakiś czas kolejna teoria spiskowa mówiąca, że zbliża się celowe wypuszczenie następnego wirusa, który zdziesiątkuje niezaszczepionych… I mamy rząd światowy z idealnymi niewolnikami. Kowalski będzie chcieć dostosować się do zmieniających się warunków politycznych i pójdzie się zaszczepić, bo będzie chcieć żyć. O to właśnie chodzi. Wszelkimi sposobami, manipulacjami, zachętami, straszeniem przekonać do tego nawet 100% ludzi.

  Robert: Po co to wszystko?

  S: Może od początku… Przez setki lat budowaliśmy imperium zakulisowej kontroli różnych instytucji, ale przejęcie systemu finansowego dało nam największe możliwości. Na dzień dzisiejszy, oprócz systemu finansowego, kontrolujemy większość mediów, przemysł farmaceutyczny, system edukacyjny i prawie wszystkie rządy na świecie. Bazujemy na systemie piramidalnym w którym elita na szczycie kontroluje tych poniżej przy założeniu odpowiedniej selekcji przekazywanej wiedzy oraz manipulacji. Nie jestem na szczycie, ale wiem wystarczająco dużo… nawet więcej niż powinienem. To, co dało nam taką władzę i kontrolę, to wydarzenia, które nam wyjątkowo sprzyjały dzięki umiejętnemu wykorzystaniu starożytnej tajnej wiedzy. A konkretnie, składamy Lucyferowi ofiary z dzieci. Odpowiednio przeprowadzony rytuał skutkuje tym, że darzy nam się w życiu tak jak tego pragniemy, nawet jeśli pragnienie jest wyjątkowo nieczyste.

  Robert: To Lucyfer istnieje?

  S: Jakie to ma znaczenie? Byłem wielokrotnie świadkiem, że to działa. Poza tym, czyż to, że mamy taką władzę i kontrolę nie jest wystarczającym dowodem działania rytuałów satanistycznych? Sam uczestniczyłem wiele razy w takich rytuałach… To działało niemalże natychmiastowo. Trzeba przede wszystkim z silnym uczuciem nienawiści odpowiednio zwizualizować intencję oraz wprowadzić ofiarę w stan ekstremalnej negatywnej emocji, w tym wypadku strachu… Może przejdę do sedna… Jak przez setki lat płynęliśmy z prądem, tak od jakiegoś czasu energie duchowe są dla nas niesprzyjające. Widzimy, że nasze imperium się sypie i nie ma już możliwości jego uratowania. Wielu ludzi podnosi świadomość i duchowo opowiada się za stroną światła. Za 20 lat byłoby już po wszystkim, dlatego elita podjęła decyzję skrócenia tego czasu, wykorzystując obecną jeszcze kontrolę, aby dokonać największego sabotażu, jaki można zrobić…

  Robert: Sabotaż za pomocą szczepionek? Dlaczego nie wojna nuklearna? Nie jest to łatwiejsze i bardziej destrukcyjne?

  S: Po pierwsze, musimy sobie uświadomić, że nie jesteśmy tylko materią. Wszyscy jesteśmy istotami duchowymi, które inkarnują do ciała, doświadczając w życiu tego, co odpowiada potencjałom energetycznym ducha i poziomowi świadomości przed wcieleniem i w jego trakcie. Istotne jest też to, że energia z jaką umieramy jest znacząca z punktu widzenia kolejnego wcielenia. Chcemy maksymalnie zdegradować energetykę ludzi, aby umierali w najniższych wibracjach. Wojna nuklearna nie da aż takich korzyści.

  Robert: Czyli szczepionki obniżają energetykę ludzi doprowadzając ich do śmierci?

  S: Nie zupełnie. To taka bomba zegarowa. To, że już teraz niektórzy zaszczepieni umierają lub źle się czują, to tylko efekt uboczny, którego nie udało się wyeliminować. Staramy się maksymalnie ten fakt zatuszować propagandą, nowymi odmianami wirusa i ogólnie chaosem informacyjnym. Tuż przed masowym umieraniem zaszczepionych chcemy dokonać kluczowej rzeczy. Chcemy się ujawnić wykorzystując wszystkie nasze media i pokazać każdemu co zrobiliśmy, śmiejąc się ludzkości w twarz. Pokazać im wszystkie nasze zbrodnie oraz to, że zaraz odejdą z tego świata. Chcemy wytworzyć u nich totalną nienawiść w naszą stronę i do wszystkich, którzy ich zwiedli. Będą wiedzieć, że oni wszyscy i ich dzieci zostali złożeni w ofierze Lucyferowi. Umierając z taką energetyką następne ich wcielenie będzie w miejscu, gdzie Lucyfer nadal rządzi. My z kolei wierzymy, że dzięki temu największemu rytuałowi złożenia ludzkości w ofierze oraz odpowiedniemu rytuałowi naszego odejścia odrodzimy się ponownie w rodach kontrolujących populacje, gdzieś w innym zakątku Wszechświata.

  Robert: Przerażające… Bardzo przerażające… Czyli wszystkie rządy wysyłają celowo swoich rodaków na rytualną rzeź? Oni też są satanistami?

  S: W rządach są ustawiane osobniki o odpowiednim charakterze i pragnieniu władzy. To są nasze idealne marionetki. Praktycznie większość z nich myśli, że obecnie jest wprowadzany rząd światowy, a te szczepionki i stopniowe rujnowanie gospodarek w imię walki z wirusem to tylko pretekst do wykonania kontrolowanego upadku systemu i wejścia w nowy system z globalną władzą. Myślą, że w pewnym ustalonym przez nas momencie zrzekną się władzy na rzecz rządu światowego. Obiecaliśmy im silne pozycje w nowym rządzie, część z nich jest przekupywana, część jest zastraszana, a część jest zupełnie nieświadoma. Co najwyżej parę osób w naszym rządzie oraz w jego najbliższym otoczeniu może być w to poważniej zaangażowana wykonując działania z premedytacją. Wiem z całą pewnością o dwóch osobistościach, z czego jeden wydaje się już być nieaktywny.

  Robert: A co z lekarzami? Jak ich się udało przekonać do szczepionek?

  S: Tak jak mówiłem, kontrolujemy farmację i edukację od lat. Studenci medycyny mają prane mózgi. Absolwent wychodzi z silnym przeświadczeniem, że szczepionki to cud medycyny. Potwierdzone to jest tysiącami naszych badań i prac naukowych. I faktycznie taki był cel szczepionek, a wszelkie niepożądane odczyny poszczepienne zamiatane są pod dywan. Jeśli jakiś lekarz wypowiada się źle o szczepieniach, to zawieszamy go w prawach do wykonywania zawodu. Może różne pierdoły opowiadać o sposobach leczenia, ale krytykowanie szczepień to rzecz, której nie tolerujemy. W ten oto sposób aż tylu lekarzy się zaszczepiło i skutecznie przekonuje do nich swoich pacjentów. Rządowi można nie ufać, mediom można nie ufać, ale własnemu lekarzowi nie zaufasz?

  Robert: Skoro zdecydowałeś się zmienić front, to na pewno powiesz nam jak się uratować?

  S: Tak. Jest to proste, a jednocześnie trudne. Nasze rytuały działały ponieważ wykonywaliśmy je z poziomu silnego uczucia nienawiści. Z poziomu czystej nienawiści z dna serca z ogromną pewnością spełnienia intencji. Konkretnie z uczuciem, że to, czego pragniemy, już się dokonało. Wy także macie możliwość kreowania tego czego chcecie, jednakże energiami z drugiego bieguna. Teraz nawet macie większą moc niż przed laty, gdyż energie na Ziemi się zmieniły. Konkretniej, to musicie najpierw nam wybaczyć to wszystko co zrobiliśmy. Nam i wszystkim radykalnie wybaczyć z głębi serca z uczuciem miłości. Jak już na prawdę wybaczycie i nie będzie w was lęku to wyobrażajcie sobie, że wasze ciało zdrowieje, jest zdrowe. Po prostu miejcie tego pewność, że to już się wydarzyło i żyjcie, jakby nic się nie stało. Dodajcie do tego pozytywne emocje i uczucia, takie jak uczucie miłości, wdzięczności. Nawet jeśli nie uda się uratować ciała, to dusza nie będzie skażona brakiem wybaczenia w chwili śmierci.

  Robert: A co z niezaszczepionymi? Umierają teraz na COVID-19.

  S: Umierają, a nie muszą umierać. Prawdę mówiąc, to umierają obie strony, a tylko odpowiednio tworzona statystyka, poprzez testowanie głównie niezaszczepionych, daje rezultaty na ich niekorzyść. Jest jedna tajemnica tego wirusa. Dbamy o to, aby nie było to szeroko rozgłaszane przez media. Jak ktoś palnie, to próbujemy go uciszać. Poza tym, jest to tak banalna sprawa, że mało kto bierze ją na poważnie. Wirus jest tak zmodyfikowany, aby wysycał witaminę D oraz cynk z organizmu. Wystarczy utrzymywać poziom witaminy D3 na poziomie 60-80 ng/ml oraz dostarczać organizmowi cynk, aby przejść następną infekcję w miarę łagodnie. Normy WHO, które kontrolujemy, są specjalnie zaniżane. Podajemy, że normalnym poziomem witaminy D w organizmie jest 30, czasami nawet 20 i że wyższe poziomy są toksyczne. Gdyby każdy Polak podniósł ją do optymalnego poziomu 60-80 i ten poziom utrzymywał poprzez codzienną suplementację i częstą kontrolę wyników badań z krwi, to jest po pandemii w naszym kraju.

  Robert: Czy to dlatego Afryka wyjątkowo dobrze się broni przed wirusem mimo niskiej wyszczepialności?

  S: Między innymi dlatego, ale na nich mamy inny plan na przyszły rok, aby przekonać ich do szczepień. Dużo czasu na to nie mamy, ponieważ zbliża się moment, kiedy będziemy się ujawniać.

  Robert: Kiedy to będzie? Kiedy się ujawnicie?

  S: Biorąc pod uwagę to, że w tym roku udało się wstrzyknąć konia trojańskiego większości światowej populacji oraz patrząc na czas projektowanego działania szczepionek można oszacować, że powinno to być w okolicach 2024 roku. Może nawet wcześniej, nie wiem dokładnie. Nie wiem też dokładnie jak będzie przebiegać nasze ujawnienie. Kilka lat temu słyszałem o planie, aby skupić wszystkich w domach, wyłączyć wszystkie elektrownie na parę dni, strasząc rozbłyskiem słonecznym i ogromną ilością materii słonecznej zmierzającej w kierunku Ziemi, która może popalić całą włączoną elektronikę, po czym, gdy każdy będzie oczekiwać informacji w telewizji co się wydarzyło i czy może już wyjść z domu, nadawać nasze ujawnienie. Wszędzie będzie mówić się o tym, a jeden drugiego będzie podsycać do nienawiści i konieczności zemsty. Chcemy też sprowokować ludzi do samobójstw, a media będą w tym pomagać, informując codziennie o kolejnych znanych osobistościach, które wybrały taką drogę.

  Robert: Czy nie będzie już wtedy za późno na ratowanie się afirmacjami i wizualizacjami uzdrawiania ciała?

  S: Nigdy nie jest za późno. Tak jak mówiłem, może to działać natychmiastowo. Osoba o wyższej świadomości, działająca z czystą miłością, pewnością i bez lęku jest w stanie teoretycznie odwrócić procesy degradacji organizmu nawet w kilka sekund. Ale powiedz to temu, kto do samego końca wierzył w zbawienne szczepionki, aby wybaczył, pozbył się lęku, wskrzesił w sobie silne uczucie miłości i wdzięczności, aby się uzdrowić. To będzie dla niego trudne. Dlatego polecam wszystkim już teraz codziennie praktykować rytuały kreowania rzeczywistości oraz przyciągania do życia tego czego chcecie. Zacznijcie od drobnych rzeczy, a jak zacznie się to manifestować w życiu, to zwiększy się wasza pewność, a tym samym skuteczność. Im więcej praktykujecie, tym skuteczniejsi w tym jesteście. Wasz klucz to uczucie wdzięczności i miłości do siebie i otaczającego was świata. Wszystkie informacje jak to robić są dostępne, trzeba tylko sięgnąć po nie ręką.

  Robert: Dziękuję za dzisiejszą rozmowę. Czy masz jeszcze jakąś radę dla nas wszystkich na koniec?

  S: Przede wszystkim zwiększajcie swoją świadomość i inspirujcie innych do tego samego. Najprostszą rzeczą jaką można teraz zrobić to rozesłanie tego materiału do swoich znajomych, zanim zniknie on z sieci. Informacje te nie mogą nikomu zaszkodzić, a co najwyżej zostaną zignorowane i potraktowane jako kolejna teoria spiskowa. Nie mniej jednak jak przyjdzie czas, to ludzie będą wiedzieć co robić…

  Jerzy Majewski”?

 6. Kiedy w końcu jakiś artykuł w temacie ? Bo ostatni był w marcu od tamtej pory same nudy kompletnie nie w temacie… Czy nic ciekawego nie znaleziono, nie odkryto… Na prawdę kompletnie mnie nie interesują przemyślenia autora o covid 19 nie jest w tym temacie żadnym autorytetem, co innego w kwestii mtDNA itp…

 7. Ostatnio w Austrii (w której szczepienie jest obowiązkowe) zdziwiła mnie interpretacja tych obostrzeń, która wskazuje jaka będzie przyszłość segregacji ludzi.

  Otóż od wprowadzenia obowiązkowego szczepienia wielu górali którzy pracują w Austrii ale do tej pory się nie szczepili poszli po szczepionkę , zaszczepili się dwoma dawkami, odczekali miesiąc – żeby być uznanymi za w pełni zaszczepionych , a tu niespodzianka wymagana jest TRZECIA dawka i nie ma to znaczenia czy szczepiłeś się drugą przed miesiącem.

  Tak jakby nie liczył się w ogóle wirus który i tak ma w d… szczepienia, tylko szczepionka określała skalę posłuszeństwa , więc jeśli nie masz 3 dawki w określonym czasie to już jesteś podejrzany i już nie możesz tego czy tamtego.

 8. Długo oczekiwany projekt genetyczny. Jakoś nie mogą go ukończyć:
  Dynastia i społeczeństwo państwa Piastów w świetle zintegrowanych badań historycznych, antropologicznych i genomicznych
  https://projekty.ncn.gov.pl/index.php?projekt_id=249032
  Zakończenie projektu: 2021-12-09 (wczoraj)
  Status projektu: Projekt w realizacji (stan z dzisiaj)

  A za pół roku (2019-07-09) ma być „Genetyczna historia Polaków”
  https://projekty.ncn.gov.pl/index.php?projekt_id=430914
  Mają być tam badane materiały kostne z lubelskiego UMCS (czyli Goci według Kokowskiego*).
  Kierownikiem jest prof. Piotr Węgleński z UW.
  Tymczasem dr Martyna Molak z Laboratorium Paleogenetyki i Genetyki Konserwatorskiej w Centrum Nowych Technologii UW ośmieszyła się w filmiku umieszczonym na facebooku „QnA – We wczesnym to było… o haplogrupach i o paleogenetyce w ogóle” (Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie/Archeologia Żywa), przyznając, że nie wie co to jest M458.
  Jest to wstrząsający, porażający, straszny brak wiedzy. Ja sobie nie przypisuję jakiejś wielkiej wiedzy genetycznej, ale całe drzewo R1a wypisałem sobie w zeszycie już dawno temu, więc dużą część nazw kladów znam na pamięć. Rozumiem, że mogłaby nie pamiętać np. co to jest RYP1337a, ale jak może nie kojarzyć czym jest M458? Nie wiem co UW chce osiągnać w archeogenetyce, nie mając takiej podstawowej wiedzy.
  *turbogota

 9. Kilka faktów o plandemii:

  -wg WHO, śmiertelność na covid na sierpień 2020 wynosiła 0,6%. Dzisiaj musi to być znacznie mniej, zważywszy na słabszą odmianę wirusa i zaszczepienie 50% ludności Polski;

  -W Polsce jest 950+ szpitali;
  -Łóżek szpitalnych w 2018 roku było 180.000;

  -Na choroby płuc rocznie przed plandemią umierało 14.000 osób;

  -Gdy zaczęła się plandemia, liczba hospitalizacji gwałtownie spadła. Również na oddziałach zakaźnych;

  -Dzisiaj na OIOM z powodu rzekomego covid leży 2000 pacjentów. I podobno przez nich służba zdrowia jest niewydolna, bo się nie zaszczepili, mimo że 40% nowych przypadków covid to zaszczepieni – co podaje samo MZ.

  Rozumiecie? Na jeden szpital w Polsce przypada 2 pacjentów w ciężkim stanie z powodu covid (a może innej choroby płuc?).

  2 pacjentów na jeden szpital!

  Podają, że łącznie w szpitalach jest ~20.000 pacjentów z covid. Tylko to nie do końca prawda, ponieważ każdemu pacjentowi wykonują test. Nawet jeśli przyjechałeś ze złamaną nogą, to kierują Cię na inny oddział, a w statystykach widniejesz jako leczony na covid.

  Ilu pacjentów jest aktualnie w szpitalach? Około 85.000. Na 180.000 łóżek. Jak to obliczyłem? Wystarczyła liczba pacjentów covidowych w szpitach i odsetek pozytywnych testów (~25%).

  Tak wygląda prawdziwa pandemia. DEZINFORMACJI.

  • @Stefar
   Panie Stefar, czy może Pan przytoczyć cytat, że rząd ZOBOWIĄZAŁ SIĘ MFW, że zaszczepi całą, czyli prawie 38 mln osób, populację Polski? Ja w tekście takiej informacji nie znalazłem. Mam natomiast wrażenie, że czytanie ze zrozumieniem sprawia Panu trudność, co z drugiej strony nie przeszkadza Panu zarzucać ten blog tanią sensacją.
   Panie Web, czy zmiana profilu Pana bloga ma charakter stały?

   • Szukaj a znajdziesz i nie opowiadaj, że ten temat nie jest najwazniejszy. Czy tanią sensają jest to , że oddaliśmy naszym okupantom ogromną ilość hektarów ziem wraz z ludzmi, których pozbawiono podstawowych praw? A co dali okupanci? Kopilację sprzecznych relacji wiekszości opowiadających o kim innym niż zapisano . Biblia to plagaiat. Może coś o tym ślepowronie . Jesli nie masz nic na ten temat do powiedzenia to nikt tu Ciebie nie będzie traktował poważnie. Szczodre Gody się zbliżają więc się zastanów co tu robisz.

    • @Stefar
     Oczywiście cytatu brak, gdyż w tekście nie ma nic o zobowiązaniu się do zaszczepienia całej populacji. Sieje Pan panikę i dezinformację. Reszta Pana wpisu to niegramatyczny bełkot, więc trudno się do tego odnieść.

    • Zaciekawiło mnie to co mówisz że Biblia to plagiat – a możesz napisać czego plagiat i które księgi.
     Kto to są ci okupanci ?

     • Leliwa Ta „biblija” była w pełni zrozumiała dla prmitywnych nomadów włóczących się po obrzeżach Egiptu bo to słowa ponoć „łobjawione” ich sadystycznego boźka, które przekazał ich prorokom. Jak zauważył Einstein przecież Żyd „zbiór czcigodnych i prymitywnych legend i żadna interpretacja bez względu jak subtelna nie może czegokolwiek w tym zmienić” Wolę rodzime bajeczki od mitologii żydowskiej. Ja po przeczytaniu miałam odruch wymiotny

     • Księgi biblijne co ciekawe nie jest mitologią żydowską , a wiele z nich jest nie uznawane przez żydów, więc raczej argument nei trafiony.

      W jaki sposób księgi biblii mogły być znane nomadom (i którym Nomadom i które księgi) , mówisz strasznie emocjonalnie , rozumiem że z jakiegoś prywatnego powodu nie nawidzisz religii (pewnie szczególnie katolickiej) ale to nie forum religijne tylko archeologiczno-naukowe.

      Więc proszę abyś napisał o których księgach biblii mówisz ponieważ wiele tysięcy lat powstało wiele ksiąg dziś zaliczane do biblii i naprawdę chciałem wiedzieć która z tych ksiądz jest plagiatem i kto został splagiatowany ?

      Pomyliłeś trochę religię Islamska z Bibliom chrześcijańską – w Islamie są słowa objawione.
      Sadystyczny bożek ? O kim mówisz o Baalu ? któremu składało się tysiące małych dzieci w ofierze w metalowych posągach.

      Od kiedy to Einstein ma się znać na „zbiór czcigodnych i prymitywnych legend” kiedy nawet ze względu na brak wiary nie dosyć że nie odkrył przez to fizyki kwantowej ale ją zablokował na wiele lat.

      ps. nie chcę mówić takim samym językiem jakim powidziałeś, że masz odruchy wymiotne , ale do wszystkich nie dajcie się wkręcić w wojnę wierzacych w Boga i nie wierzacych w Boga ponieważ w Polsce jest było historycznie zawsze miejsce dla wszystkich ale nasza kultura była spoiwem wszystkich narodów tu mieszkających.

     • Pani Leliwo przeczytałam to co pani napisała i potwierdza to pkt 1.
      1. po polsku napiszemy – biblią chrześcijańską, nie bibliom
      2.Religie dzielimy na: naturalne, które tworzą tradycje i abrahamowe tzw. objawione (coś się komuś przywidziało w jego głowie zaświtało) tj. judaizm, chrześcijaństwo, islam. Dla mnie poganki różnice między nimi są doprawdy kosmetyczne. Ten sam bożek Jahwe. Jedni czekają na mesjasza, drudzy mają Jezusa. Trzeci uznają Jezusa za proroka
      3. Jeśli wierzymy, że wszechświat powstał z pomocą siły wyższej (boga, demiurga itd. jak zwał tak zwał ) to jesteśmy teistam. jeśli nie ateistami. Każdego ranka wykonuje zestaw ćwiczeń „powitanie słońca’ Witam Swaroga i klaniam się Mokoszy, a pani mi imputuje żem ateistka. Czyżby pani bóg był lepszy od moich.
      4.Lansuje pani pogląd o toleracji w moim kraju, a nijak ma się to do rzeczywistości szanowna pani Leliwo. Tam gdzie mają dużo do powiedzenia dziwne ludziki we frymuśnych kieckach i obrożach na szyi ( koloratka – od Collare -obroża) nie ma spokoju i zrozumieli to Irlandczycy. Ci dziwni ludzie, którzy są personelem naziemnym pani ponoć „wszechmogącego” stwórcy, wierzą bowiem w oczyszczającą moc płomieni. Gwoli przpomnienia pani Leliwo: wygnanie arian-1658r,1611r – spłonął arianin Jan Tyszkiewicz, 10.03.1689r -spłonął zasłużony dla Polski Kazimierz Łyszczyński w W-wie Najpierw obcięto mu język, potem rękę, głowę, wychłostał go biskup i dopiero spłonął, !700r Lublin- spłonął Krzysztof Przyborowski, 1747r Poznań – Kocaya,bo nie chciał na powitanie mówić „Niech będzie pochwalony”, 1749r Wilno – Walentyn hrabia Potocki, 1539r Kraków 80 letnia mieszczka Katarzyna Wajgłowa, 1640r Słomniki -Dorota Pilecka, 1652r -Marusza Staszkowa, 1660r – Ewa Kałuszyna, 1836r Krystyna Ceynowa ze wsi Chałupy itd. Palono Żydów oskarżając ich o rytualne mordowanie dzieci i kradnięcie wafelków (hosti) w celu tłoczenia z nich krwi pani zbawiciela. Palenie książek np. na rynku Seceminie Nie oskarżam pani, pani Leliwo, ale z historii należy wyciągaąć wnioski, aby nie popełniać tych samych błędów.
      ps. potrzeba jest matką wynalazku, ewentualnie imperatyw zdobywania wiedzy nigdy ślepa wiara
      Pani Leliwo za jakiś czas może zdecyduję się ponownie przeczytać wytwory pani lotnego umysłu.

     • Adelajda – miło że bardziej precyzyjnie i mniej emocjonalneie piszesz niż Stefar.

      ad 1. również i ty się mylisz bo piszemy nie biblią, a Biblią bo to o konkretną Biblię chodzi.

      ad 2. Nie ma czegoś takiego jak religia naturalna. Chyba że rozumujesz przez to wyznawanie upadłych demonów takich jak matka ziemia Gaja itp
      Religia zawsze jest objawiona tylko przez różne byty, również religie abrahamowe są objawione przez różne wrogie sobie bóstwa i nie mają za wiele wspólnego.
      Czy coś komuś zaświtało w głowie i sobie wymyślił religię – to faktycznie pasuje do Islamu , gdy zaczniesz czytać Koran , jednak komu w przypadku chrześcijaństwa miało się to wymyślić na przełomie tysięcy lat , gdy tradycja jest dużo starsza niż postać Jezusa. Nie ma kogoś takiego jak autor Biblii.
      To że dla ciebie róznice pomiędzy np. judaizmem a chrześcicjaństwem są kosmetyczne wynika tylko z tego że nie znasz tematu. Choć są takie odłamy chrześcijaństwa które faktycznie niewiele się różnią, szczególnie protestanci.
      Ale może nie wchodźmy w ten temat jeśli nie jesteś zainterowana.

      ad 3. To że jesteś teistą to tak jak 100% ludzi 🙂 nie ma bowiem ludzi w nic nie wierzących. Ale nie w tym jest problem przez tysiace lat czy świat został stworzony tylko przez kogo. Jedna część religii i legend mówi o bogach czyli demonach które stworzyły świat i ludzi, a inna mniejsza część religii mówi o Bogu Stwórcy innymi niż demony który stworzył świat i ludzi , również demony a sam nie jest stworzony.
      I to jest różnica może niewielka ale najważniejsza.
      Powtórzę jeszcze raz uważam że nei ma ludzi ateistów, co tylko pani potwierdza, ale tak uważam że Bóg Stwórca jest lepszy niż bogowie/demony którzy uważają sie również czasem za stwórców.
      Dlaczego ? Chodzi o podejście do tego kim są ludzie w jednej i drugiej kulturze.

      ad. 4. Tu nie ma czego lansować, Polska od setek lat to najbardziej tolerancyjny kraj również religinie, wiem że to nei pasuje do tego co niektórzy mówią , ale gdyby tak nie było to tysiące ludzi nie tylko żydów nie szukało by zawsze w Polsce miejsca do życia za czasów I Rzeczypospolitej.
      Również i dziś tolerancja o której tak dużo Pani mówi nie jest możliwa ani w krajach Islamskich ani w krajach oficjalnei ateistycznych (czy to Chiny czy Kanada , Indie, Anglia , Niemcy , Holandia itp)
      Tolerancja religijna kończy się w państwie w momencie gdy spada liczna chrześcijan poniżej 50% – niezależnie od tego czy ktoś jest wierzący to chrześcijaństwo jest gwarantem toleracji w państwach wieloreligijnych.

      W sumie przyznam rację że księża w koloratkach mogą mieć coś wspólnego z niewolnictwem, ponieważ sami mówią o sobie nieraz że oddają się w niewolę Bogu aby ich prowadził.
      Ale czy to są jakieś dziwne ludziki – ciekawe że ludzie w druszlakach na głowach są akceptowalne a koloratki nie.
      Oczyszczająca moc płomieni to Zaratusztrianie wierzą – choć ma to z pewnoscią jakiś wpływ na chrzesicjaństwo, ale nie wiem o czym Pani pisze dokładnie.
      Jeśli chodzi o protestantyzm zwany arianami to proszę nie mówić o stereotypach ponieważ porównujesz lata 1600 gdzie ogólnie karanie ludzi było różne od tego dzisiejszego.
      Natomiast to że dziś krzyżuje i torturuje się głównie chrześcijan , ale pali na stosie , ale obcina się głowy na żywca – to pewnie nei słyszałaś ?

      Nie chcę bronić tych którzy kiedyś pod róznymi pretekstami zabili różnych niewygodnych ludzi, jednak był to wyjątek w Polsce, na tle Europy.

      Natomiast co do Żydów , pamiętaj że mordy rytualne są faktem , i nawet po 1945 w ten sposób żydzi w UB mordowali dzieci wojnie oskarżając ich o rytualne mordowanie dzieci niewygodnych ludzi.

      Co do wiary to nigdy nie będzie to widzą , bo wtedy to już nie jest wiara. Jednak zgadzam się że należy wyciagać wnioski. Najwyraźniej wyciągamy różne.

      W sumie to nie jest forum religine , choć widać że i tutaj widać w ludziach jasny podział na tych którzy wybierają jedną kulturę (Boga Stwórcy) i tych którzy wybierają kulturę (bogów stwórców) , obecnie świat się polaryzuje i nikt nie będzie obojętny i każdy musi zająć stanowisko.
      Wybierzcie mądrze.

    • twierdzenie że Biblia to plagiat, to tak jakby twierdzić że powiedzmy kronika Wielkopolska to plagiat, bo zawiera opis tych samych wydarzeń co kronika powiedzmy Kadłubka, takie rozumowanie do niczego nie prowadzi

     dwie pozycje mogą opisywać te same wydarzenia po prostu, np z perspektywy subiektywnej autora

     • Szczecho Dla mnie „biblija ” to książka o przygodach okrutnego ludu w większości wymyślonych (ku pokrzepieniu ich mrocznych serduszek), który miał okrutnego sadystycznrego bozia.

     • @ADELAJDA Skąd taki atak z twojej strony , czy na religię satanistyczną również tak reagujesz ?

     • Twierdzenie, że Biblia jest plagiatem jest znane nauce już od dawna. znaleziono wiele artefaktów potwierdającą taką tezę. Podam kilka. https://historia.uwazamrze.pl/artykul/1149217/mojzesz-i-echnaton-najwieksza-tajemnica-biblii https://pl.prepedia.org/wiki/Llogari_Pujol http://www.sfinia.fora.pl/kawiarnia-script-src-http-wujzboj-com-sfinia-desec-js-script,17/upadek-chrzescijanstwa-faraon-zwany-jezusem,2797.html A tutaj typowe mataczenie. http://www.archiwum-tajemnic.pl/teologia/600-mojżesz,-dziesięć-przykazań-i-wpływy-egipskie.html Dociekliwi moga znaleść bardziej szczegółowe analizy ale to tylko dla tych co kierują sie zasadą Szukajcie a znajdziecie.

     • Stefar nie rób z tego forum bezładnego linkowania wszystkiego co gdzieś znajdziesz. Nię będę czytał wszytkich dziwnych forów tylko po to żeby się domyślić o co ci chodzi.

      Powiedziałeś że księgi biblii to plagiat , nie tłumacz mi co to jest plagiat tylko jeśli naprawdę masz coś do powiedzenia sensownego to swoimi słowami powiedz , które księgi są plagiatem i kto był autorem ?

     • @Leliwa
      //które księgi są plagiatem i kto był autorem ? //
      Po rozszyfrowaniu tekstów
      z glinianych tabliczek z Ras Szamra okazało się ,że
      cała parada sztandarowych opowieści ze Starego Testamentu
      została zaczerpnięta z kultury ugaryckiej
      Przygody Abrahama i późna ciąża Sary ,
      ofiara z Izaaka , Jakubowa drabina
      czy bohaterska postawa Judyty gdy podstępem
      pozbawia głowy Holofernesa to tylko część
      tego co żydzi przejęli z tamtej kultury
      Wniosek jest taki ,że ludzie ( w tym przypadku żydzi )
      chcą innym ludziom zaimponować , co im się
      udało na tyle skutecznie ,że nadal uchodzą
      za naród wybrany ?

     • to i tak tylko część
      od Pelazgów Ludów Morza przejęto mit deukalioński
      Sama idea jednego boga bynajmniej nie jest Żydowska, a mogli się z nią zapoznać w Egipcie będąc
      Podobnie jak najważniejszy element mszy jakim jest przemiana ciała i krwi, to echo szamańskiego rytuału
      i tak można w nieskończoność, tylko po co” skoro jak widzę budzi to tyle negatywnych emocji..

     • Tylko gdzie tu plagiat ?
      Bardziej mi to wygląda na pewną ciągłość pewnych podań które znalazły swoje wypełnienie w końcu w chrzścijaństwie.
      Przecież nei znamy w większości autorów tych starych ksiąg a jednak znamy te przekazy przez tysiąclecia pomimo że tabliczki odkopano w sumie nie tak dawno.

     • @Leliwa
      //znamy te przekazy przez tysiąclecia pomimo że tabliczki odkopano w sumie nie tak dawno.//
      Dlatego dopiero od kilku lat jest pewne , że biblia
      nie jest jakimś oryginalnym dziełem samych żydów
      a w dużej mierze kompilacją znacznie starszych
      ugaryckich tekstów czyli generalnie chodzi
      o zachowanie uczciwości , przy czym jest raczej pewne ,
      że sami żydzi po zapoznaniu się z tymi tabliczkami
      muszą być zaskoczeni bo przecież jest wykluczone
      by istniała jakaś tradycja , która by sięgała do czasów
      adaptacji tych ugaryckich tekstów na potrzebę
      religii żydów , w każdym razie żydowski monoteizm
      sprowadza się do umiejętnego skorzystania
      z doświadczeń społeczności kulturowo bardziej rozwiniętej
      i to na tyle skutecznie ,że żydzi nadal sobie dobrze radzą
      a o innych świat dawno zapomniał

     • Biblia nigdy nie była jakimś oryginalnym tekstem samych żydów i właściwie wiadomo to było już od dawna , chociażby z bibli koptyjskich czy targumów aramejskich , a to że faktycznie żydzi próbowali czasem coś tam pozmieniać to jest fakt masz rację czego dowdem jest usunięcie kilku rodziałów z kilku ksiąg i dołożenie do listy ksiąg Księgi Estery któa nigdy nie była okopana nawet w Qumran.
      Co ciekawe opowiada o unicestwieniu naszych przodków podstępem przez żydów.

      Co do tekstów ugaryckich czy sumeryjskich to są w pewnym stopniu podobne , a czasem wręcz identyczne (opowieść o Potopie) , ale zawsze było wiadomo że są to teksty starsze tylko nie wiadomo było kto je napisał i jak stare są.

      Monoteizm nie jest domeną żydów i przedwszystkim istniał w Zaratusztrianiźmie , dużo wcześniej i prędzej tam bym szukał autorów biblii.

      ale w jednym racja
      Nie łącznczcie do końca biblii którą znacie z żydami , bo to to opowieści o IZRAELU a nie o ŻYDACH (czyli jednym tylko pokoleoniu JUDY)
      Dziś żydzi (JUDE) uważają że narodem wybranym są tylko oni a 10 innych pokoleń rozmyło się w powietrzu.
      A tymczasem w wielu miejscach jest napisane że narodem wybranym nie są ŻYDZI – dlatego około roku chyba 400 zaczęto tworzyć TALMUD a księgi tzw. TORY juz nie są dla nich tak ważne.

   • Smierć dziesiątek tysięcy ludzi spowodowany paraliżem służby zdrowia nazywa pan tania sensacja?Na jakim poziomie intelektualnym trzeba być żeby napisać coś takiego?To pytanie retoryczne wiec proszę nie odpisywać .

    • Paraliż służby zdrowia był już od dawna – tylko obecna sytuacja to odsłoniła. Może nie wiesz że nie mam żadnego problemu dostać się do lekarza obecnie czy do szpitala, a nawet jest łatwiej niż było wcześniej , ale prywatnie (oczywiście ze skierowaniem na NFZ)

     A łatwiej dlatego że skoro szpitale zawieszają wykonywanie operacji planowych, to jest wolna sala operacyjna i ci sami lekarze na potęgę robią operacje swoim prywatnym pacjentom.

   • „The SARS-CoV-2 vaccination program was launched on December 27 with medical staff being the top priority group. The National Vaccination Strategy aims for all 31 million adult Poles to be vaccinated by no later than early 2023, though if the five vaccines to be chosen are made more quickly this could be sped up to mid-2022. By June 29, total vaccinations reached 28.8 million, with 44 percent of the population having received at least one dose and 34 percent of the population fully vaccinated. The population over age 12 is currently eligible to be vaccinated. ” Przygotowują dzieci 12 plus. To były dane MFW 2 lipca 2021 r. A jak wiemy Rada Medyczna przy premierze RP rekomendowała by szczepic wszystkie dzieci. Widocznie ta Rada tak sama z siebie wyszła przed szereg? Kto umie czytać ze zrozumieniem to przekonamy sie do roku 2024. Podzielam opinie Czesława Białczyńskiego , że z Tanatorem się nie dyskutuje ponieważ to jest strata czasu , którego może nam zabraknąć by ocalić życie swoich rodzin i niezdecydowanych. Możliwe , że też przepadną dane właścicieli z wszystkich blogów starajacych sie zrekonstruować naszą prawdziwa wiedzę w każdej dziedzinie. Dlatego warto gromadzic ją na różnych nosnikach nawet takich jak gliniane.

    • Nie oczekuję na dyskusję z Panem. Do dyskusji potrzebne są wiedza i argumenty, czyli elementy dla Pana nieosiągalne. Pan posługuje się wyrwanymi z kontekstu zdaniami i emocjami, głównie strachem. Odnośnie Pana Czesława to żal patrzeć jak z upływem czasu coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością. Bywa.

   • No teraz już nie 🙂 tak upraszczając : białka produkowane w organizmach ,,szczepanów,, rozwaliły granicę układu oddechowego i zdziesiątkowały dotychczasowy układ odpornościowy i przejęły władzę nad całością ….hulej dusza piekła nima 😉 Zamiast dopuścić amantadyne warunkowo dla tych co jej chcą ,wymyślili takie coś psie syny https://legaartis.pl/blog/2021/12/09/mz-amantadyna-nie-dla-kazdego-limity-wlaczone/ .Dziś spotkałem kolegę …ubrany był jakby na wojnę się wybierał .Pytam się ,,zmobilizowali cię ,, a on ,,szykuj się bo nie wiadomo kiedy się zacznie ,, 🙂 Mnóstwo ludzi jest zdeterminowanych /totalnie wqrwionych na to co się wokół nas dzieje …nie trzeba dużo …byle pretekst …a jak się ,,zacznie ,, to nikt nad tym nie zapanuje .

    • Co się stało z moją ikonką ? Zamiast głosu Pierona mam jakiegoś kukuxklana 🙂 Co prawda Święty Krzyż to jeden z moich drogowskazów, ale nie w takiej formie ,w jakiej go używają hamerykańskie tępe ciule .

 10. W ostatnich tygodniach w aptekach zaobserwowano wzmożone zainteresowanie lekiem Viregyt K. O preparacie stało się głośno za sprawą pediatry i specjalisty chorób płuc z Przemyśla, Włodzimierza Bodnara. W zamieszczonej w sieci publikacji lekarz napisał, że udokumentował ponad 100 przypadków wyleczenia pacjentów, u których stwierdzono COVID-19. Skutecznym lekiem w terapii choroby wywołanej przez chińskiego wirusa SARS-CoV-2 miał być chlorowodorek amantadyny, czyli substancja czynna wchodząca w skład leku Viregyt K.
  Dr Bodnar twierdzi, że już po 24 godzinach podawania leku Viregyt K 100 mg co 6 godzin uzyskiwane jest odpowiednie stężenie efektu terapeutycznego leku w komórce. Od tego momentu stan chorego ma się już tylko poprawiać, co ma być spowodowane inaktywacją wirusa. Zdaniem dr. Bodnara, ten sposób leczenia pozwala już w ciągu 48 godzin ustabilizować co najmniej 99% ciężkich przypadków COVID-19, które obecnie wymagają leczenia szpitalnego. Po tym okresie ma następować okres kilkudniowego powrotu do zdrowia. https://www.wapteka.pl/blog/artykul/viregyt-k-zastosowanie-i-dawkowanie-viregyt-k-a-covid-19-czy-amantadyna-leczy-zakazenie-koronawirusem Viregyt-K to 50 kapsułek po 100mg chlorowodorku amantadyny. 2. Rimantin 20 tabletek 50 mg chlorowodorku ale rymantadyny. to zupełni inny preparat. tylko na grypę typu A. 3. Jest jeszcze Amantix ale to siarczan amantadyny raczej na Parkinsona. Można znależć wiele opini o skuteczności Viregyt-K od pacjetów , którzy dość szybko poradzili sobie z covid 19. Nie wierzymy nikomu, sprawdzajmy wszelkie informacje bo one mogą nam uratować życie.

  • Jakie 100 przypadków ? jeszcze przez listopadem było 4000 zarejestrowanych wyleczonych.
   Sytuacja jest taka że rodzina w szpitalach w kanapkach przemyca Amantadynę , a lekarze albo udają że nie widzą, albo zabierają i do szuflady u siebie a jak są chorzy to sami zażywają.

 11. Jeśli kupujecie Amantadynę to kupujcie w miarę możliwości nie tą z importu Słowacką czy Węgierską tylko z Polską ulotką, z doświadczeń szpitala w Ochojcu widać wyraźną różnicę, pomimo tego że to niby to samo.

  Nawet jeśli koronę przeszliście łagodnie aby nie dopadł was tzw . post COVID dobrze jest się przeleczyć 2 razy po jednej tabletce przez 2 tygodnie

  To opis Pan Bodnara może się wam przydać
  https://przychodnia-przemysl.pl/leczenie-covid-19/

  ps. Swoją drogą to co się udało w Przemyślu zakrawa na cud (dla wierzących), albo na niesamowity zbieg okoliczności jak kto woli (dla nie wierzących)

  • Leliwa@ Możesz podać kto w Polsce produkuje lek z amantadyną? Jak sie nazywa? Gdzie mozna go kupić?

   • W Polsce nikt nie produkuje – a szkoda bo można by, bo produkcja jest prosta i żadnego patentu na to nie ma.
    Największym producentem jest węgierska fabryka EGIS, która sprzedaje to w Polsce jako lek VIREGYT-K

    Jednak ostatnio jakaś mafia sprowadziła również niby z tej firmy VIREGYT-K firmy EGIS ale ulotki są po słowacku i węgiersku i nie dosyć że jest droższa bo około 60 zł w aptece to jakby mniej działała.
    Najlepiej działa ten VIREGYT-K z ulotką Polską też firmy EGIS (dlatego sądzę że tamte to podróbki) i w aptece kosztuje około 28 zł. – najlepiej szukać w małych aptekach w wioskach (jest tańsza)
    Albo na http://www.ktomalek.pl też można sobie wyszukać.

    • Bo to przecież jest zarejestrowany lek na GRYPĘ i tak lekarz ją wypisuje ,nie ma mowy o żadnym koronawirusie 🙂

 12. Wiecie dlaczego tak zaciekle blokuje się i dezawuuje amantadynę, ivermektynę i inne leki..
  Bo ich zastosowanie spowodowałoby cofnięcie pozwolenia warunkowego dla StrzykawkaStrzykawkaStrzykawka,
  gdyż nie byłoby spełnione kryterium 3 wydania pozwolenia. Zródło dok. EMA i EU https://ema.europa.eu/en/human-regulatory/marketing-authorisation/conditional-marketing-authorisation#criteria-and-conditions-section
  https://twitter.com/hannaloboda/status/1466539502504230915

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *