Sierpień 2021 – koniec cywilizacji

Dane z najbardziej wyszczepionych krajów świata potwierdziły przestrogi rzetelnych naukowców. Preparaty kowidowe nie chronią przed zakażeniami, sprzyjają przyspieszeniu mutacji zarazków i wzrostowi zachorowań. Bigfarma gwałtownie więc naciska rządy, by jak najszybciej wprowadzały kolejne dawki. Trzeba sprzedać ile tylko się da, nim więcej otumanionych dostrzeże prawdę.

Władcy świata, w obliczu przegranej wojny informacyjnej z Ludzkością, będą teraz wdrażali jawnie rozwiązania siłowe. Zaczęli od segregacji sanitarnej, a skończą na wykorzystaniu sił zbrojnych przeciw społeczeństwom. Niestety są jeszcze liczni – co gorsza też ci z natury krytyczni – Polacy nie postrzegający tej prostej konsekwencji.

Ich nawoływania do samograniczającego się oporu na drodze marszów ulicznych, walki informacyjnej czy prawnej stają się przejawem naiwności. Choć mogą służyć samopoliczeniu się i organizowaniu Przebudzonych. Cywilizacja Zachodu właśnie sama pożarła się i już nie odrodzi się w formie znanej z dążenia do demokracji i poszanowania praw jednostki. Wielki Reset doszedł do swojego głównego etapu – totalnej destrukcji. Celem projektodawców jest stworzenie ogólnoświatowej dyktatury, w której „jednostka zerem”, a miliony na przemiał. Miliardy zostały dociśnięte do ściany – mogą dać się wyeksterminować pokornie w kolejnych falach eksperymentów medycznych i technologii militarnych, bądź próbować żyć do końca po swojemu. W tym drugim przypadku dwie postawy będą najważniejsze – wola przetrwania i umiłowanie wolności.

Nie można jednak popełnić błędu powrotu do tego co było przed 2020 r. Taki system nieodwołalnie upadł. Globalistyczny gang, jeśli nawet pozwoli na jakieś wybory w Kraju Nadwiślańskim, to tylko wówczas, gdy będzie miał pewność właściwego policzenia głosów. Nie będzie to przeliczanie specjalnie zawiłe, bowiem główne siły polityczne (na razie poza Konfederacją) mają tożsamy program, gwarantujący lojalne wypełnianie ról namiestników. Kiedy tylko powstaną wątpliwości co do wyniku wyborów, to nie dojdzie do nich. Nie trzeba być prorokiem, by wiedzieć, że segregacjoniści sanitarni (Banda SS) nie odpuszczą. Głupi ten, który uważa, że oni nie wiedzą, iż przegrana będzie oznaczała ich rozliczenie. Dlatego żadnych procedur demokratycznych i prawnych nie uszanują. Będą coraz gwałtowniej terroryzować Polaków, a z terrorystami nie ma po co dyskutować…

Wolni Polacy muszą zdać sobie sprawę z tego co trzeba zrobić, aby nie zostać okradzionym, zniewolonym i zabitym przez system, który powstaje na naszych oczach. Powtórzę – nie uratują nas partie polityczne, wybory parlamentarne, nieliczni uczciwi lekarze i naukowcy czy obecny system prawny. Ludzie muszą podjąć współpracę między sobą, by sami mogli stworzyć świat niezależny od globalnego korpo-faszyzmu. Czas uświadomić sobie, że to nie my potrzebujemy systemu, ale pasożytniczy system potrzebuje naszej pracy i podatków. Odcięcie pasożyta od tego pożywienia staje się pierwszoplanowym celem.

Szczególnie szkodliwym pasożytem okazały się państwa. Widać to też po państwie polskim, które – zamiast chronić obywateli przed korporacjami – pomaga im eksploatować i eksterminować naród. Trzeba więc zacząć tworzyć obywatelskie struktury tymczasowe, wypełniające luki po kapitulacji państwa narodowego – oświatowe, medyczne, prawne i bezpieczeństwa. Nasze państwo nas zdradziło i nie mamy wobec niego żadnych zobowiązań. Kiedy już całkowicie samo się unicestwi, nastanie czas suwerennego budowania Państwa Polaków, pozbawionego tych zagrożeń, które ma to teraz upadające. Niestety, rozsypujące się reżimy z reguły uciekają się do panicznego użycia siły. Musimy przygotować się do różnych form stanu wojennego i ofiar po obu stronach. Musimy mieć przy tym świadomość, że otumaniony czy zastraszony Rodak nie jest naszym wrogiem, ale ci którzy do tego doprowadzili. Rzeczywistymi wrogami wolności są nowi faszyści spod znaku SS (segregacji sanitarnej).

Oczywiście, nawet przy pełnej świadomości przesunięcia frontu z poziomu informacyjnego do siłowego, nadal niech każdy w miarę możliwości propaguje rzetelną wiedzę o plandemii i preparatach – dopóki nie odłączą Sieci. Prawdziwa wiedza szerzona przez tysiące (i miliony w skali świata) profili, blogów i portali www potrafiła przecież ograniczyć machinę kłamstwa internetowych korporacji, państwowych telewizji i powszechnej cenzury. Jednak teraz bezpośredni kontakt licznych grup Wolnych Polaków powinien stać się powszechnym systemem porozumiewania się w sprawach najważniejszych. Miłośnikom kotków, piesków i koników polnych zostawcie globalne portale społecznościowe. Na nich i tak zbanują Was, kiedy napiszecie prawdę, a dodatkowo będziecie łatwiej namierzalni. Są liczne wolne witryny, na których możemy przekazywać sobie informacje i idee. Oto niektóre z takich Wysp Człowieczeństwa:

https://ordomedicus.org/

https://grupac19.pl/

https://www.bibula.com/

https://pubmedinfo.org/koronawirusy/

https://pl1.tv/

https://legaartis.pl/blog/

https://dziennikzarazy.pl/

i mnogość innych, poza już wcześniej podawanymi.

Fot. mem z portalu Telegram.

RudaWeb

Komentarze: 212

 1. Szok!!! Jesli się to potwierdzi wszyscy wyszczypani staną sie patentowa własnoscia. Do Sądu Najwyższego USA wpłyneło zapytanie czy można opatentowac ludzkie DNA? Odowiedź była , że tak tylko pod warunkiem , że jeśli zmianie ulegnie ludzkie mRNA. 18 minuta. Dla kogo złote klatki? czyli ZWALCZ BESTIĘ W SOBIE https://www.youtube.com/watch?v=IOmDYXnqbAE

 2. The SARS-CoV-2 vaccination program was launched on December 27 with medical staff being the top priority group. The National Vaccination Strategy aims for all 31 million adult Poles to be vaccinated by no later than early 2023, though if the five vaccines to be chosen are made more quickly this could be sped up to mid-2022. By June 29, total vaccinations reached 28.8 million, with 44 percent of the population having received at least one dose and 34 percent of the population fully vaccinated. The population over age 12 is currently eligible to be vaccinated.

  • Nic nie znaczący gest.
   Paszporty i tak straciły ważność po roku , a nei da się cofnać ani szczepienia, ani nie da się z big-daty usunąć wpisu że był szczepiony.
   Wystarczy podać odcisk palca lub PESEL czy cokolwiek i sprawdzic że nadal są szczepieni i niczego to spalenie nie zmienia.

   • Nie zmienia w bańce Ciemnogrodu dla innych to symboliczny gest solidarności i przyznanie się do błędu , że ulegli namolnej propagandzie covidowych szmalcowników.

  • Tak prawdziwa włoska solidarność a szczególnie ta przed druga wojna światowa (i w trakcie) gdy faszyzm był oficjalna religia.Nagle gdy okazało się ze nie ma szans na zwycięstwo we Włoszech objawiło się 20 mln antyfaszystów .Polacy w tym czasie stworzyli największa podziemna armie walczącą z tym faszystowskim wybawieniem ,dosłownie niewiele wcześniej pokonali bolszewików,po wojnie sprzedani komunistom by później jako prawdziwa solidarność wywalczyć wolność .Dac jeszcze jakieś przykłady typowo polskiego ciemnogrodu?Tez jestem niezaszczepiony i
   podobnie jak spora cześć moich znajomych,jest tez odwrotna sytuacja znam wielu ludzi którzy się zaszczepili ale nikt w moim otoczeniu nikomu nie dopier…Ludzie są przestraszeni i zmanipulowani i trzeba to zrozumieć choć to trudne bo robią to na własne życzenie.Nie znam procentów wyszczepienia we Włoszech ale w ciemno stawiam ze jest większy niż w Polsce gdzie 45% ludzi się nie zaszczepiła .Wiec jeżeli odrzucimy emocje a do głosu dojdzie logika to okaże się ze nie jesteśmy takim ciemnogrodem jak większość „cywilizowanej „Europy .

   • prawdziwa Solidarność to nie miała nic do gadania, bo karty rozdawała agentura władzy, co i tak wielkiej różnicy nie robiło bo styropianowcy z Solidarności w gruncie rzeczy byli takimi samymi komunistami, tylko oni chcieli komunizmu z ludzką twarzą, bez czołgów na ulicach i z czymś więcej niż musztarda i ocet na półkach

    • Dokładnie , w sanatorium w Jaworzu przygotowywali już za stanu wojennego ekipę która będzie rządziła w ich imieniu po ’89

    • „prawdziwa solidarność”… Panie WEB, weźPan zapodaj jakiś nowy artykuł, bo tu w komentarzach już tak wrze, że zaraz wykipi.

    • Nie miała nic do gadania bo została spacyfikowana ,przecież po to wprowadzono stan wojenny .Prawdziwa solidarność to solidarność ludzi coś czego te tłuki do tej pory nie mogą pojąć .

  • To jakieś chaszcze, choć kolejne żydowskie muzeum robić gdy nie ma pieniędzy na wszystko to przesada.

  • Ciekawa sytuacja , gdy różne środowiska wolnościowe właśnie orientują się że toczy się przeciw nim wojna … okazuje się że jedyną grupą która już na tym froncie walczy od lat samotnie to tradycyjni katolicy.

   • A kto to są tradycyjni?
    Trudno znaleźć taki termin i jak to rozumieć?
    Mam skojarzenie ,że owszem walczą ale wsparcie siadło!
    Bez urazy ,ale przekaz odbieram niejednoznacznie.
    Pozdrawiam, cenię sobie pańskie stanowisko w wielu dyskusjach ,które mam do wglądu za pośrednictwem ,,R…” , wolność akurat tu nie pasuje dla mnie.

    • >>>A kto to są tradycyjni?
     Chyba nie ma definicji ale podział staje się coraz bardziej wyraźny , ciekaw że przechodzi on dokładnie po dawnych granicach cywilizacji które mają różne postrzeganie świata.

     Wg mnie zarówno w środowisku katolickim jak i słowiańskim i wielu wielu innych środowiskach … jest taki podział i ja dostrzegam że czasem bliżej mi do ludzi którzy są w jakieś przeciwstawnej drużynie pomimo że nie zgadzam się z tym co ta drużyna prezentuje oficjalnie.

     Chodzi mi o to że chyba źle cały czas definiujemy ludzi którzy są powiedzmy za wolnością i przeciw wolności (choć słowo wolność to tylko hasło pod którym się gromadzą)

     A z tym wsparciem od „góry” to mam wrażenie nie tylko siadło ale totalnie skapitulowało. Ale widać taka nasza tradycja że bitwy wygrywał zawsze lud z jakimś jednym generałem który się przeciwstawił sztabowi.

     Bardzo się cieszę że jasno mówisz co myślisz bez uprzedzeń.

  • Dziękuję. Wolność to idea sama w sobie .
   ,,Nie może być ilością powietrza pobieranego swobodnie ale jakością sposobu
   pozbywania się jego”
   Pozdrawiam.

    • Panowie ślachta żyli kosztem ludu …tu na południu Małopolski kosztem Lachów których nawet za Polaków nie uważali (pomału skłaniam się do tego za Polanie/panowie ślachta, z Małopolski są rodem ).Moje okolice podporządkowali na początku XIII w …to wtedy zaczęliśmy płacić dziesięcinę ….z swobodnych ludzi którzy mieli obowiązek obrony ojczyzny zaczęto robić chłopów pańszczyźnianych . Człowiek powinien być nie tyle Wolny co Swobodny …jest takie piękne słowo ,Ślebłoda ,,.https://youtu.be/_fanvFdYNbg Jednego z moich Rodnych, hetmana beskidzkiego panowie ślachta za ostatnie ziebro powiesili .Innego w swej łaskawości 😉 ścieli bo miał zasługi .Taka Rabacja nie bybuchła z widzimisie ludu ….ona wybuchła z poczucia wielkiej krzywdy i upokorzenia .A poza tym mieliśmy przepowiednie że jak się zjednoczymy to znów pokonamy panów …..myślę że były echa Dołęży .

     • Szlachetny to jakość życia w każdym aspekcie.
      Wolny to móc wybrać jaką jakością życia będziesz żyć , mieć swobodny wybór tak jak górale to mówią w słowie Śleboda.
      Śleboda to nie Swawola , tylko coś takiego co gospodarz (czyli gazda) czuje na własnej posiadłości.

      ps. moja mama z Sabałów pochodzi to trochę się też nasłuchałem gwary

     • Problem w tym że mniejszość która miała pełnię praw ,odmawiała tychże praw większości.Kazdy ma prawo żyć po swojemu …granica naszej wolności jest tam gdzie zaczyna się wolność drugiego .Przywileje powinny wynikać z pełnionej funkcji a nie urodzenia .To co zapoczątkował /przywrócił ,krąg kultur pól popielnicowych trwało u nas przez kulturę łużycką ,pomorską ,przeworską i w wczesnym średniowieczu …a zostało zakończone przez Piastów ….którzy państwo ,można rzec siłą zbudowali .

    • Też tak to zawsze kojarzyłem.
     Przydałoby się tego POLSKIEGO SZLACHECTWA więcej.
     – Cóż od daaawna nad NAMI pracowano…
     Pozdrawiam.

   • Z tą wolnością to bym uważał. „Zieliński Krzysztof Jarosław
    t52f6 pimcsorad16j0ia ·
    Zastanawialiście co oznacza słowo wolność ?
    Słowo wolność jest pułapka słowną.
    Wolna wola, żeby Twoja wola stała w miejscu, czyli, żeby nic się nie zmieniło w Twoim życiu na lepsze.
    Wolny oznacza być wolnym, spowolnionym. Tak samo chcę wolności – wolno iść. Nasze słownictwo zostało zmienione, po to abyśmy stali w miejscu, nie rozwijali się itd..
    „A słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami “
    Oni wiedzą ze nasze słowa maja wielka moc Kreują naszą rzeczywistość, więc najlepiej jest zmienić słownictwo po to aby utrzymywać ludzi pod kontrolą.
    Jestem szybki i Mam swobodę.
    Tak samo w języku angielskim Freedom. free za darmo, do m, m nie jest dźwięczne i znaczy do – robić, czyli robić za darmo.
    Po niemiecku Freiheit czyli frei – za darmo, heit jak halt, czyli za darmo stać.
    II Mark II „

  • Ciekawe ale nic przełomowego.
   Znając źródło oraz obecną kulturę Tybetańską można w zasadzie w ciemno przypuszczać jaka historia świata będzie tam przedstawiona.

 3. Dzisiaj znalezione. W Tybecie w Mongolii za ogromnym murem o długości 75 metrów i wysokości 15 metrów znaleziono bibliotekę zawierającą 84 000 książekhttps://twitter.com/miejskiziom/status/1450972805625962496. Ale podobna informacja jest na wiki: W 2003 r. w klasztorze Sakja odnaleziono ogromną bibliotekę liczącą aż 84 000 zwojów, zapieczętowaną w ścianie o długości 60 metrów i wysokości 10 metrów. Oczekuje się, że większość z nich okaże się pismami buddyjskimi, chociaż mogą one również zawierać dzieła literatury, historii, filozofii, astronomii, matematyki i sztuki. Uważa się, że pozostały nietknięte przez setki lat. Są badane przez Tybetańską Akademię Nauk Społecznych. https://en.wikipedia.org/wiki/Sakya_Monastery.* „Ancient Lections of Tibetan Buddhism to Be Sorted out”. China Through A Lens. China Internet Information Center. Retrieved 22 July 2021.

 4. Covidianizm to nowa religia.

  Covidianie wierzą w zbawienie za pomocą szczepionki, w maseczki, dystans społeczny i są gotowi fizycznie zaatakować każdego niewiernego.

  Dlaczego? Bo roznosi zarazę i ci biedni, zaszczepieni ludzie są narażeni.

  • Może właśnie dlatego szczepionka nie może być obowiązkowa tylko dobrowolna, bo to chrzest tej religii, a podpisanie cyrografu musi być dobrowolne.
   W sumie wszystko ma oznaki religii tylko obiekt kultu jakiś inny.

 5. od 2 do 6 października na godz 22. 7,7k łapek w górę tylko 151 w dół. Ponad 110 k odsłon i 2300 komentarzy. Mistrzostwo Świata . Brawo doktorze Franc. Życzę każdemu takiego sukcesu!

  • Jak go lubię, to niestety to żadne okrycie , znane od bardzo dawna.
   Ciekawe że jak ksiądz na religii mówił że układ słoneczy i ziemia jest stworzona , to nie chcą mu wierzyć , a jak jakiś gość mówił w internecie w sumie to samo to mu wierzą.

   Myli się niestety co do Chaldejczyków , to był brutalny i dziki naród , kto ich niby wymazywać z historii ?
   Zgadzam się co do tego że wiedza ta była znana już u Persów – ale bardziej bym przypisywał tą wiedzę Hurytom , albo jakiemuś narodowi którego nie znamy.

    • Chodziło mi o to że jedno i drugie to wiara, zawsze wiara jest u podstawy nauki. Tylko jak widać wierzymy w różne rzeczy.
     Kto to są „Czarnogłowi Katoliccy okupanci Polski” , bo nie wiem dla kogo troluje (w sumie to nie rozumiem nawet co to jest trolować)

   • Trza w kontekście Układu Słonecznego spojrzeć na Góre Meru 🙂 .Najważniejsze w tym wykładzie jest możliwość istnienia życia opartego o krzem .A to co się miało z szczepionki wykluć ,może nie być zamierzone przez twórców szczepionki …po prostu w odpowiednich warunkach wykluło się życie oparte o krzem .?

    • Góra Meru ,centralna wśród dziewięciu ….jeśli to opowieść o układzie słonecznym to mamy u Ariów to co Kopernik odkrył .

     • To też jest ciekawe że każde dziecko wie że Kopernik „odkrył że Ziemia kręci się wkoło słońca a nie odwrotnie”
      Tym czasem to jest kłamstwo z epoki oświecenia, gdy chciano w kontrze postawić naukę i wiarę.

      Wiedza o tym że ziemia jest okrągła i kręci się wkoło słońca oraz jak powstają zaćmienia księżyca i słońca jest opisywana np. przez Grzegorz z Nysy w 300 r

      A każdy fizyk na studiach wie że Komernik w swojej książce „O obrotach ciał niebieskich” podał dokładny wzór po jakich orbitach będą się poruszały planety w około słońca, ponieważ wczęśniej sądzone że po okręgu.

      Więc największym odkryciem Kopernika było to że można było w końcu precyzyjnie obliczać elipsy po których się poruszają planety.

     • Uproszczenie to było …..chodziło o to że heliocentryzm był znany dużo wcześniej niż się uważa..A to że Ariowie to mogli wiedzieć nie znaczy że późniejsi Hindusi posiadali te wiedzę .Wygląda że to co pierwotnie było Wiedzą wykorzystywaną w praktyce stało się podstawą religi ….czyli od Profanum do Sacrum .Religia to Wiedza wykorzystywana przez hierarchię dla własnych korzyści .

     • Ciężkowice : pierwszy średniowieczny kościół sw Krzyża ,później sw Andrzeja (jądro ,Indra ) ,palono w nim świeczki na ołtarzu w intencji czyjejś śmierci …pierwotnie była to pewnie ofiara ogniowa w intencji udanego polowania ( jest tam taka skała mająca ,,komin,,….jakby coś w rodzaju pieca …w sam raz na ofiarę ogniową ,będąca jednocześnie sygnałem dla rozpoczęcia polowań .Tak ogólnie położenie Ciężkowic widzę jako odzwierciedlenie Betalgezy(czerwony olbrzym ) Ciężkowice kiedyś mogły się nazywać ,,skała jednoimienna :zebranie,,.Kościół sw Andrzeja spłonął ,nowy postawiony na początku XX w pod wezwaniem Jezusa Miłosiernego projektował Sas -Zubrzycki …na bocznej zewnętrznej ścianie jest wmurowany kamień z datą 1526 .Dziś zasłonięty drewnianym krzyżem stojącym przy ścianie .Cóż to za rok ? Ano ten //traktat Monetae cudendae ratio, pol. Rozprawa o urządzeniu monety… z 1526// Kopernika …gospodarz tego bloga zinterpretował to jako : ,,gorsza religia wypiera lepszą,, 🙂 . Sas-Zubrzycki wiedział co robi .

  • Franc Zalewski to niestety w większości opowiada kocopoły, „smartgasm” go wyjaśnił całkowicie, te jego bzdurne teorie o starożytnych maszynach wiercących trójkątne otwory itp. Nie wiem czy on to robi świadomie czy po prostu sam w te swoje brednie wierzy ale on tylko wpuszcza ludzi w przysłowiowe maliny.

   Najgorsze, że zmanipulował całą mase zacnych ludzi z Czesławem Białczyńskim na czele, który już wyzywa od troli u siebie jak się tylko cokolwiek wspomni o tym że Zalewski bredzi albo zakwestionuje magiczną demokracje szwajcarską.

   Teraz już jak rozumiem stał się specem od biologii, a ludzie dalej łykają wszystko bez zastanowienia jak pelikany. Im fantastyczniejsza teoria tym lepiej. Wystarczy mieć Dr przed nazwiskiem i już można tworzyć teorie na kolanie (bez najmniejszych dowodów) a cała masa ludzi będzie się tym zachwycać.

   tylko że to w żaden sposób nie posuwa tematu do przodu, śmiem twierdzić że autor tej strony więcej zrobił i robi niż Pan Zalewski a jak rozumiem doktoratu nie ma, to tylko świadczy w jakich czasach przyszło nam żyć

     • co więcej, jeśli faktycznie jest tak że datowanie radiowęglowe wprowadza badaczy w błąd to może z tego wynikać inna ciekawa rzecz

      mianowicie, że poszczególne tzw „kultury archeologiczne” które wg dzisiejszej oficjalnej wersji następowały na danym obszarze po sobie, mogły współistnieć ze sobą w tej samej chwili

      byłyby wtedy tylko, różnymi społecznościami, które były względnie homogeniczne, w rozumieniu takim że pochodząc z danego rodu charakteryzowały się jakąś haplogrupą DNA i starały się nadmiernie nie mieszać, stąd w jednej „kulturze” więcej jakiejść haplogrupy a w innej więcej innej haplogrupy

      w jednej kulturze pochówek inhumacyjny a w innej ciałopalny, w jednej więcej narzędzi takich a w innej innych itp.

     • Szczecho
      dokładnie tak samo to widzę z wykopalisk, dziś rozumujemy zbyt dzisiejszymi kategoriami
      Dawna kultura czy Państwo – wyglądało jak samodzielne miasta/grodziska porozrzucane w lasach które były albo niczyje albo były na różnym stopniu rozwoju.

    • Nikt przy zdrowych zmysłach kto interesuje się antyczną historią, nie neguje tego, że był jakiś straszny kataklizm (na miare kosmiczną), natomiast ja neguje (a przynajmniej kwestionuje) datowanie, dlaczego:

     1. jest oparte w dużej mierze na datowaniu radiowęglowym, które jest nieprecyzyjne i w wielu przypadkach kompletnie fałszywe, potrzebna jest przy nim kalibracja którą nie oszukujmy się można zrobić pod postawioną tezę, sam autor tej strony podaje taki przykład gdzie dwie próbki ludzkie z haplo R1A datowane w ten sposób dały odwrotne datowanie, młodszy subklad wyszedł starszy i na odwrót

     2. datowanie to łączone jest z tym, że największe megalityczne struktury na całym świecie są ustawione astronomicznie tak by wskazywały na date 10500pne, co jest faktem, ale wg mnie fakt ten jest interpretowany jednostronnie i troche absurdalnie, że to musi być data ich budowy, a przecież równie dobrze one mogły być wybudowane np 2000pne i tylko wskazywać na jakąś ważną date w przeszłości, i wcale nie musi być to data kataklizmu bo taka informacja tak na prawde nic nam nie daje, jeśli dzisiaj miałby uderzyć wielki meteoryt czy deszcz meteorytów to mamy pozamiatane i nic z tym nie zrobimy, wracamy do epoki kamienia łupanego i zaczynamy od nowa

     jeśli jednak to inne wydarzenie, np. powstanie pierwszego człowieka (o haplo A) to już jest konkretna informacja, bo mówi nam odkąd mamy zacząć mierzyc naszą historie

     zrozumiałe jest że nie mamy póki co innych metod datowania więc stosujemy te, ale przynajmniej na litość boską przestańmy to przedstawiać jako jakąś prawde objawioną, powiedzmy że to taka hipoteza i tyle, niech ludzie dalej badają

     ciekawe jest że np. wielka piramida w Gizie posiada tzw. „kanały wentylacyjne” których ustawienie astronomiczne odnosi się np. do daty 2450pne, ale cały kompleks to już standardowo 10500pne

     warto postawić pytanie, czy bardziej logicznym jest że piramida została wybudowana 12tys lat temu ale umieszczono w niej kanał zorientowany na date w przyszłości? czy raczej że piramida została wybudowana w 3tysiacleciu p.n.e. ale ustawiono ją w taki sposób by pokazać ludziom, że słuchajcie wybudowaliśmy to teraz ale jako że chwile wcześniej wielki kosmiczny kataklizm zniszczył wszystko, pokrył skałami osadowymi, węglem, ropą itp. to zostawiamy wam informacje o waszym początku żebyście sie nie pogubili i wiedzieli odkąd macie liczyć swój czas na tej planecie

     3. skład meteorytów jest generalnie podobny, więc to żadne odkrycie że tam jakiś krater w Egipcie i Polsce nosi ślady uderzenia podobnego w składzie meteorytu

     co więcej, Pan Zalewski nie wygląda raczej na bóg wie jak majętnego człowieka a badanie w „najlepszych renomowanych laboratoriach” kosztuje zapewne troszeczkę, i powątpiewam w to kto te badania robił, ale może się mylę

     4. trójkątne otwory w kamieniołomie, można zrobić zwykłym dłutem lub też hydraulicznym jak komuś się nie chce łupać młotkiem i się męczyć, na kanale „smartgasm” autor przytacza przykłady jak to robiono i posiłkuje się konkretnymi starymi nagraniami, dostępnymi na youtube gdzie widać jak to robiono

     warto więc zapytać kto dał tytuł geologa Panu Zalewskiemu skoro on uważa, że to starożytne maszyny robiły te otwory

     Podsumowując, w teoriach Pana Zalewskiego jest tyle nieścisłości i kompletnych bzdur że uważam za niepoważne powoływanie się na niego, a przynajmniej twierdzenie że ktoś tam jacyś naukowcy potwierdzili jego teorie, nic nie potwierdzono tylko przedstawiono teorie pod którą albo naciągnięto fakty albo zinterpretowano je tak by potwierdzać miały tą teorie

     Takie jest moje zdanie, ktoś się może ze mną zgadzać lub nie, ale jeśli choćby w przypadku tych trójkątnych otworów czy np. śladów w wapieniu na Malcie, Pan Zalewski przekazuje ewidentnie nieprawde, to na jakiej podstawie mamy mu wierzyć w innych przypadkach, znalezienia jakichś śladów na Sfinksie itp.?

     Ja osobiście obstaje, przy swojej teorii że powinniśmy poważnie rozważyć potrzebę skompresowania historii ludzkości a nie rozciągać ja nieskończoność tworząc kolejne dziury i próbując je wypełniać kolejnymi kataklizmami które miały rzekomo niszczyć wszystko i zmuszać ludzkość do odbudowy a potem szach mat znowu wszystko niszczyć. I nie mówie o jakimś absurdalnym judeo-chrześcijańskim stworzeniu ziemi 6tys lat temu, tylko o tym że może nie było to 4miliardy lat i nie wszystkie procesy na ziemi muszą zachodzić w żółwim darwinowskim tempie. Nikogo nie zmuszam by mi wierzył bo dowodów procesowych na to wszystko niewiele, więcej poszlak, ale skoro ktoś wierzy Panu Zalewskiemu że transformersy antyczne wierciły dziury w Krakowie to może moją teorie uzna za równie ciekawą i przynajmniej czysto teoretycznie możliwą.

     Polecam dla ciekawskich teorie hydropłyt Walta Browna, i dokument Shattering The Myths Of Darwinism, powinien być jeszcze na youtube ale nie obiecam bo ostatnio sporo ciekawych (dla niektórych być może szokujących jak Aids Lie) „spadło z rowerka”. O wiele ciekawsze moim zdaniem niż antyczne transformersy Zalewskiego.

     Pozdrawiam i przepraszam za błędy literówki itp.

     • 10500 pne to młodszy dryas i kultura świderska….mieszanina różnych tradycji ,będąca ,,odpowiedzią,, ludzi na załamanie klimatu .Datowanie niektórych kultur jak najbardziej może być poprawnościowe …te kultury na chwilę przed świderską mogły być w tym samym czasie …wszystko to prymitywne kultury w porównaniu nawet z magdaleńską…..ciężko nawet ciągłość zobaczyć .Jeżeli większość ludności kultury świderskiej przybyła z terenów na północ od linii ostatniego lodu ,to śladu po nich na północy pewnie żadnego ,uchwytnego archeologicznie , nie zostało .Jeśli tam gdzieś na północy od linii ostatniego zlodowacenia ta ludność od 20000 tys lat pne do 10500 roku pne rozwijała się z poziomu kultury pavlowskiej (piece ,ceramiczne figurki ,początki tkactwa ) to mogła dojść nawet do cywilizacji technicznej ….wystarczająco czasu było .Zatem 10500 r pne to może być data katastrofy a tym samym nowy początek .A to jest dużo więcej niż poszlaka na paleolityczną ciągłość IE …..,,łowców północy ,,.

     • O rozrzucie liczenia radiowęglowego to już wiadomo od dziesięcioleci. A, że wygodniej trwać przy blędnym, acz starym i wyprobowanym… to smyxxx mogłby cos opowiedzieć.
      Co do rozciąglosci czasowej historii, to chyba też od dawna wiele sie nie klei. Zakazana archeologia i jej opisy, czy malowidła jakichś dino i ludzi. Jest jak ze wszystkim, to co akurat wygodne i dochodowe, to obowiazuje. Ślepy i tak nigdy nie zauwazy i bedzie odporny na argumenty.

     • Co do Pana Franca – muszę go trochę obronić.
      Nie zna się na wielu rzeczach a chciałby na wszystko, trzeba mu jednak oddać to na czym się zna.
      I o ile uważam że nie zna się ani na historii (a szkoda) i nie zna się na religiach (bo skąd), nie zna się również niestety na matematyce tak jak mówi a już kompletnie nie zna się na informatyce 🙂 (choć to by mu pomogło)
      To nie można mu odmówić tego że nie zna się na geologii – bo chłop z tego żyje i z tego się utrzymuje , zanim jeszcze zajął się archeologią badał odwierty z badania gazu łupkowego w Polce i wiele innych.
      Szkoda że świat naukowy go „wypluł” ale to dlatego że zbyt pochopnie wyciąga jakieś wnioski , choć czasem nawet słuszne.
      A jeśli chcemy badać historię czlowieka (homosapiens) to powinniśmy badać 250 000 lat , to szmat czasu gdy nasza historia spisana (po za paroma wyjątkami) obejmuje 2500 lat.
      Osobiście wierzę w to że wielu ludzi już mieszkało przed nami i wcale nie byli tacy dzicy , nie wierzę natomiast w kosmitów 🙂
      Fakt że jesteśmy stworzeni , napisani jak program komputerowy który steruje komórką żywą, którą nie wiemy co ożywia, stawia do dziś naukę w niezręcznej sytuacji ponieważ im bardziej próbujemy znaleźć dowód na przypadkowość życia, świata cywilizacji – tym bardziej znajdujemy odwrotne dowody.

      Tak czy inaczej nie przekreślajcie wiedzy geologicznej Pana Fraca nawet jeśli się z nim nie zgadzacie.

     • Moim zdaniem, najważniejsze jest odkrycie przez Zalewskiego w 2. z 3. próbek wyłącznie soli (pewnie fizjologicznej). Dopiero w 3. były dziwne „stwory”. To dowodzi niezbicie, że nadal trwa próba kliniczna, a więc eksperyment medyczny.
      Uzupełnienie do najnowszych tez dr. Franca.
      Franc Zalewski: po 1 godz. 20 min. – „doszliśmy do próbki CV”
      https://www.bitchute.com/video/gYPSyccfG147/
      Stew Peters Show, wywiad z dr Carrie Madej, 29. września. Osobiście zbadała pod mikroskopem zawartość kilku ampułek z tzw. „szczepionkami” kilku różnych producentów. Jeden z obiektów widocznych na zdjęciu (wyglądający jak ‚owad’/pasożyt), według jej słów zachowywał się tak, jak posiadający świadomość żywy organizm (między innymi reagował na światło).
      Video w języku angielskim przedstawia całą dyskusję z dr Madej:
      https://www.redvoicemedia.com/2021/09/dr-carrie-madej-first-u-s-lab-examines-vaccine-vials-horrific-findings-revealed/

      Robert O. Young., technolog też odkrył pasożyty w szczepionkach. Poszukajcie w angielskim, bo w polskim wycofali, nawet z Wikipedii. Mówi, że te żyjątka mają coś w rodzaju świadomości.

      Niemieccy lekarze analizują szczepionki na COVID. Ich zdaniem, preparaty te zawierają niesamowitą ilość różnych struktur.
      Lekarze z 35 zgrupowań lekarskich z całego świata, połączeni w międzynarodowej sieci, analizują wspólnie zawartość szczepionek. Warto zwrócić uwagę na hiszpańską grupę La quinta columna, która pierwsza ogłosiła odkrycie struktur tlenku grafenu w szczypawach.

      Jest też https://legaartis.pl/blog/2021/10/03/w-szczepionkach-na-covid-19-znaleziono-pasozyty/ oraz wiele, wiele innych doniesień – trzeba tylko poszukać…

     • Z tą prymitywnością lub nie prymitywnością kultur to też jest ciekawa sprawa, jeśli na danym terenie występują jakieś określone zasoby to one mogą ukierunkowywać rozwój danej grupy ludzi (w początkowej fazie osadnictwa gdzie liczy się przetrwanie)

      Powiedzmy tam gdzie były łatwo dostępne zasoby miedzi, ludzie mogli od razu robić narzędzia metalowe, a gdzie indziej gdzie tych zasobów nie było lub były trudno dostępne to dla przetrwania mogli robić narzędzia kamienne, przynajmniej do czasu kiedy można było dokonać jakiejś wymiany handlowej i zakładając że ta grupa bez narzędzi metalowych miała coś cennego co można było wymienić, bo raczej wątpliwe jest by ktoś wymieniał metalowe narzędzia np na koraliki, aczkolwiek i tego nie można wykluczyć ale to raczej skrajne przypadki nie dotyczące początków osadnictwa na danym terenie

      Przy przemieszczaniu się na duże odległości zawsze prościej jest lwią część narzędzi robić na miejscu z dostępnych materiałów, niż obciążać się przenosząc wszystko z miejsca na miejsce, a i łatwiej naprawić prostsze narzędzia w trakcie wędrówki niż bardziej zaawansowane gdy ulegną uszkodzeniu np

      Po latach naukowcy stwierdzają na podstawie tego co znaleźli, że jedni byli prymitywami a inni zaawansowani, nie biorąc pod uwage warunków środowiskowych, bo czy ktoś kto potrafi przetrwać przy użyciu prostych narzędzi jest prymitywem? Pod to kalibrują wynik datowania radiowęglowego i cyk mamy naszą mainstreamową chronologie.

     • No wlasnie na geologii sie tez zabardzo nie zna skoro twierdzi ze w 19w nieczynnym kamieniołomie trójkątne otwory wierciły starożytne maszyny, a to jest nie prawda takie sa fakty

      Nie ma dla mnie znaczenia ze z tego zyje, mało w dzisiejszych czasach ludzi z papierem którzy nie robią nic pożytecznego?

     • Jesli chodzi o jakies pasozyty w szczepionkach to calkiem mozliwe, kto wie w jakich warunkach byly produkowane skoro tempo ich przygotowania bylo szalone. Ale dorabianie do tego historii o ich pozaziemskim pochodzeniu? Nie przemawia to do mnie, od razu wyobraża mi sie Giorgio Tsukalos z tym swoim „czy kosmiczne dna mogło się dostac do szczepionek? teoretycy starożytnych kosmitów uważają ze tak ze tak”

     • Co do trójkątnych otworów to się nie znam, wiem tylko że Franc to bardzo dobry geolog.
      A jeśli chodzi o pasożyty to kto powiedział że są pochodzenia pozaziemskiego, osobiście uważam że nie ma żadnego życia po za Ziemią i jesteśmy unikatem.
      Natomiast nie ma obecnie już przeszkód aby napisać „system operacyjny” dla żywej komórki która ma robić coś innego (przykład sztucznej bakterii która miała zjadać ropę na oceanach), wiec nie wydaje mi się żeby nie dało się napisać „systemu operacyjnego” do jakiego nanobota który by się zachowywał jak bakteria.

     • jedno jest pewne, juz bardzo dużo osób przyjęło te preparaty, więc te pasożyty ma w sobie bardzo dużo osób, i nieuniknione jest ich roznoszenie, co ludzie maja z tym zrobić?

     • Leliwa //,osobiście uważam że nie ma żadnego życia po za Ziemią i jesteśmy unikatem.// Czy pozwala na to rachunek prawdopodobieństwa ?

     • jeśli nie ma życia poza ziemią prostego i zaawansowanego, to jak wytłumaczyć niezliczoną ilość obserwacji tzw. UFO? niezliczoną ilość opowieści o przybyszach z nieba w praktycznie każdej kulturze na ziemi? nagrania video które ostatnio wypłynęły na światło dzienne, przedstawiające pilotów amerykańskich myśliwców ścigających jakieś pojazdy latające które poruszają się w sposób niedostępny dla znanej nam dzisiaj technologii ziemskiej? i wiele wiele innych fenomenów podobnych?

      tego wszystkiego nie można tak łatwo zdyskredytować

     • >Czy pozwala na to rachunek prawdopodobieństwa ?
      Że jesteśmy sami we wszechświecie.
      Ależ oczywiście ponieważ z jednej strony stawiamy wielkość wszechświata a z drugiej prawdopodobieństwo powstania warunków do powstania życia , samego życia i człowieka itd

      To drugie jest o wiele mniej prawdopodobne nawet jeśli przyłożymy do tego miliardy galaktyk.
      Nie zdajemy sobie sprawy jak wielkim UNIKATEM jesteśmy.

     • Szczecho – możesz wierzyć w istnienie kosmitów , ale ja mówię po prostu że nie wierzę w to że istot inteligentnych we wszechświecie jest wszędzie pełno – bo promieniowanie reliktowe na to nie wskazuje.
      Być może jest gdzieś jakieś życie w prostej formie, w to prędzej bym uwierzył, prędzej bym tez uwierzył że istnieje świat , o którym nie mamy pojęcia i którego nie umiemy sobie wyjaśnić.
      Ale opowieści o kosmitach są bardzo często naciągane i celowo idą w to miliony aby nas oszukiwać.

      Natomiast ostatnio słyszałem dosyć mądry argument do tego co powiedziałeś że jest „niezliczona ilość opowieści o przybyszach z nieba w praktycznie każdej kulturze na ziemi?”
      To prawda jednak zobacz że gdybym dziś poleciał samolotem do Amazonii i wylądował wśród ludzi mieszkających tam „dziko” to w jaki sposób oni by potrafili ocenić czy ja przyleciałem z kosmosu czy innej części ziemi.

   • Niestety on sam w to wierzy, ma rację o środowisku naukowym które go wypluło.
    Natomiast kiedyś nie wdawał się w dyskusje nie naukowe, jednak od jakiegoś czasu jest pod dużym wpływem dwóch osób, które totalnie odjechały, których nie chcę tu wymieniać.

  • A jednak nie wolno nawet ateiście mówić że świat jest stworzony – filmik dziś został usunięty , bo miał nieodpowiednie treści.

   • Faktycznie każde złe słowo o szczepionkach od razu jest kasowane , Franc się chyba po raz pierwszy o tym przekonał.
    Ale jakby ktoś chciał usuniętą najlepsza część jego znalezienia COŚ w stylu nanobotów w szczepionkach to mam kopię.

    • Mam nauczkę oglądania nie po kolei i po łebkach 🙂 .Najpierw zobaczyłem to COŚ, a później ,,świat został stworzony ,, czyli uwiarygodnienie się w oczach większości ludzi na tym świecie .,,Na ziemmi jest więcej meteorytów niż myślimy ,, …też tak uważam …mam w kolekcji sporo podejrzanie obcych kamieni .,,Życie może się rozwijać w oparciu o krzem ,, czemu nie ? póki co nikt tego nie obalił . I na tym skończyłem oglądanie ….a że w głowie zostaje przeważnie to ,co na końcu się usłyszy to mi wyszło że to COŚ jest krzemowe 😀 .A tu mamy ,,nanorobota,, weglowo-glinowego .I nie wiem co o tym myśleć ?.Uwiarygodnienie się na starcie i zdobywanie zaufania w trakcie może oznaczać wciskanie kitu na końcu 🙂 .A z drugiej strony jeśli chcesz coś zachować w tajemnicy to ciągle mów o tym :).A z trzeciej strony 😉 usunięcie filmu napędza teorie spiskową .

   • Po przeczytaniu cała ewentualna wiarygodność prysła w niebyt, gdy pod artykułem jego autor zamieścił taki komentarz ” Jan Paweł II ukazuje się zakonnicy i potwierdza, że Benedykt XVI nadal jest Papieżem.
    Arturo Katolicki Dziennikarz informuje nas, że otrzymał zawiadomienie od zakonnicy, że w dniu Matki Bożej Różańcowej, 7 października, Jan Paweł II ukazał się jej w jej celi podczas odmawiania różańca i po modlitwie z nią, zgodził się odpowiedzieć kilka pytań z troski o nasze życie wieczne i znękany stan, w jakim znajduje się Kościół w tych niespokojnych czasach. Nie pozostawi Cię obojętnym…
    Cenne świadectwo potwierdzające, kim jest prawdziwy Papież, jak również dla sedewakantystów i innych członków Kościoła, którzy uważają, że Jan Paweł II jest skazany w piekle za pewne błędy, które popełnił, ofiarą wielkiej presji podczas swojego pontyfikatu. Mamy potwierdzenie, że Franciszek jest fałszywy i że jest plagą i oczyszczeniem, na które zasługujemy za porzucenie Chrystusa. Dziękujemy Bogu za to ważne świadectwo i za to, że nauczył nas znaczenia Różańca Świętego dla naszego wiecznego zbawienia, a także Arturo, który to uczynił.” Komentarz zbędny.

    • Hehe … masz rację , komentarze z tego są czasem bardzo dziwne.
     Jednak nie chodzi mi o komentarze tylko o sam materiał źródłowy , takie czasy mamy że obecnie materiały z youtuba i facebooka giną w 15 minut po zmieszczeniu, i niestety okazało się że tylko takie niszowe radykalne katolickie serwery są po za zasięgiem tych wielkich korporacji (tak jest i w tym przypadku)

     • Ale mi o to chodzi, ze jeśli ktoś ma takie loty, to filmy, które wstawia/montuje mogą mieć dużo treści na miarę umysłu takiego kogoś. Nie do odgadniecia co się nadaje na fakt, co jest odlotowym wytworem.

    • @Leliwa
     Obejrzałem ten filmik.
     Ciekawe, że politycy nagle stali się orędownikami rzekomej „nauki”. Co ten polityk może wiedzieć o naukowości? Właśnie postawa badacza, czyli taka, że badamy, mamy wątpliwości, zadajemy pytania, prowadzimy doświadczenia, nie dajemy się przekonać logice, która chciałaby żeby wszystko było natychmiast proste i jasne, lecz wielokrotnie sprawdzamy czy nie występują błędy w rozumowaniu, jest postawą naukowca.
     Może współczesnemu ignorantowi termin nauka kojarzyć się wyłącznie z nanobotami, komputerami i wszystkim co nie występuje w naturze, lecz istnieje jeszcze nauka naturalna, której przedstawicielami byli na przykład Pliniusz i Dioskurides. Wiedza na temat działania różnych ziół i grzybów i tego jak są w stanie chronić przed covidem, jest nauką naturalną, a politycy których ignoranckie umysły widzą jako jedyne rozwiązanie szczepionki, jest postawą anty-naukową.

 6. W Izraelu trzecia dawka jest obowiązkowa również dla tych co przeszli COVID i mają przeciwciała. Tak samo ci co są zaszczepieni dwoma dawkami stracą zieloną przepustkę jeśli nei zaszczepią się trzecią.

  Czyli możesz mieć przeciwciała, możesz być zaszczepiony i możesz ostatnio przechorować COVID – a i tak trzeba ci wstrzyknąć szczepionkę , tą samą która okazała się 6 miesięcy wcześniej nie skuteczna.

 7. LELIWA: ” I jeszcze jedna ważna obserwacja dla wszystkich , COVIDEM możecie być zarażeni przez długi czas i nie wiedzieć o tym, ale jeśli macie jakieś podejrzenia że to COVID, albo post COVID to NIE WYCHODŹCIE NA OSTRE SŁOŃCE” To wspaniała wiadomość można za darmo sprawdzić czy miało się cokolwiek wspólnego z Covidem. I system się sam zaorał! Ale okna jeszcze wolno otwierać?

  • To nie jest żart , ludzie z COVIDEM wracają do szpitala nawet po wyleczeniu i każdy mówi jak to łazi po nim w różne miejsca i nie idzie tego wytępić.
   Natomiast po przebywaniu na słońcu wirus się potrafi bardzo mocno nasilić w przeciągu kilku godzin.

  • I nawet jeśli nic ci nie jest ale masz potwierdzony test na koronawirusa , albo masz podejrzenie że to koronawirus cię dopadł (suchy kaszel, bez gorączki, a potem szum i ból głowy, na koniec bardzo powiększone węzły chłonne)
   To obecnie w niektórych szpitalach i tak zaleca się przeleczenia Amantadyną przez 14 dni.

 8. „Trzynaście pielęgniarek z kardiologii zwolnionych dyscyplinarnie. Szpital zawiadamia prokuraturę. Do siedleckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilkanaście pielęgniarek z oddziału kardiologicznego w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Ma ono polegać na ingerencji w dokumentację medyczną pacjentów. Celem antydatowanych wpisów miało być uzyskanie dodatku covidowego, który wynosi aż100% pensji.” https://www.tygodniksiedlecki.com/t62644-chcialy..dodatek.covidowy.htm#

   • Nieprędko …bo tu nie chodzi o leczenie a o zarabianie .Szczepionka to towar handlowy …będzie tak długo na rynku jak będzie na nią popyt .Będą prowadzone różnego rodzaju akcje reklamujące towar …a właściwie manipulacyjne ….każdy sposób by przekonać ,czy wręcz zmusić do szczepienia będzie użyty .

    • Pełna zgoda.Obawiam się również ,ze leczenie innych schorzeń czy nawet poważnych chorób będzie zaniechane na rzecz szczepień z rakiem włącznie .Nie zmienia to faktu ,ze manipulacja jest coraz bardziej prymitywna ,niemal żenująca.Kto chce w nią uwierzyć jego sprawa natomiast coraz więcej ludzi widzi ten absurd i to jest nadzieja .

     • Skąd się bierze w Polsce wysoki procent hospitalizacji na COVID niezaszczepionych wyjaśnia kolejne prawo powielaczowe. To ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii:
      „§ 17. Osobie zaszczepionej przeciwko COVID-19 będącej świadczeniobiorcą w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych udziela się świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych innych niż określone w § 11, § 15 i § 16, bez konieczności wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.”
      https://www.dziennikustaw.gov.pl/D2021000086101.pdf
      s. 18
      Kolejna manipulacja pod tezę – epidemia niezaszczepionych.

     • Takie dopisek „i czasopisma” który wszystko zmienia – znalazł się w ustawie i brzmi „nie dotyczy zaszczepionych”.

     • Uwaga dla wszystkich.
      Z najnowszych doniesień ze szpitali , wygląda na to że szczepienia niszczą przeciwciała które ktoś sobie wyrobił podczas wcześniejszej choroby.

      Myślę że niedługo będzie można o tym gdzieś poczytać, ponieważ inne kraje również zaczęły to badać.

     • W sumie to od nas zależy kiedy skończą się szczepienia …wystarczy jak wszyscy powiedzą NIE …ale to tylko proste w teorii 🙂 .Mogę powiedzieć za siebie : Żywcem mnie nie wezmą ,mam taki plan …no pasaran ….póki żyje 🙂 .Manipulacja przy testowaniu przyjmowanych do szpitala to socjotechnika z poziomu tego co chce dwa zeta na piwo wyłudzić ….ale niestety działa .Jak słyszę ciołka w randze ministra który w telewizji gada że 99 % chorych na covid przyjmowanych do szpitali to nie ,,szczepany ,, to nie wiem czy się śmiać czy płakać .Teraz trzecią dawke dopuścili ….takie pytanie ,czy jeszcze nie zaszczepieni trzecią dawką, to są zaszczepieni ? Czy to są nie zaczepieni ? 😀 .Boże mój Jedyny ,Pieronie Jasny …pogubiłem się :).

     • Panie Web, a może Pan jaśniej? Szczerze pisząc nie widzę związku przyczynowo-skutkowego między treścią § 17 a Pana tezą o wysokim w związku z tym procencie hospitalizacji na COVID osób niezaszczepionych.

     • Dzięki temu prawu osoby wykazujące symptomy grypopodobne, ale zaszczepione, nie podlegają weryfikacji pod kątem covid, a więc nie stwierdza się u nich tej przypadłości. Odmienna procedura jest wobec niezaszczepionych – łatwy do manipulowania test PCR wskaże, że mają covid. Tych „grypopodobnych” leczymy klasycznie na grypę w domu. Nieszczepieni trafiają na oddziały covidowe, gdzie personel „stara się” o doprowadzenie pacjenta do ciężkiego stanu (bo leczenie grypy z powikłaniami Paracetamolem to kpina). Ergo, podkręcamy statystyki zgodnie z planami.

     • 100% zaszczepionych to zero testów ,a tym samym zero przypadków covida ….jakie to proste 🙂 i sukces będzie . By zlikwidować w statystykach ,jeżdżących po pijanemu, wystarczy wprowadzić przepisy w myśl których tylko Ci kierowcy ,co na pytanie czy pili alkohol odpowiedzą Nie będą podawani badaniu alkomatem .Dwa trzy miesiące i nikt z kontrolowanych nie odpowie na to pytanie Nie …..i koniec jazdy po pijanemu po wsze czasy 😀 .Szkoda że Bareja tego nie dożył .

     • PS. W tej mojej propozycji jak zlikwidować plagę jazdy na dwóch gazach ,nie pijący nie musi kłamać ….no chyba że się obawia wiarygodności alkomatu ,tak jak testu na covid 🙂 .

     • W ogóle rozgraniczanie osób zaszczepionych i niezaszczepionych na COVID jest medycznie nieuzasadnione ponieważ zaszczepieni również się zarażają i zarażają innych.

      Druga kwestia to dlaczego przed szczepieniem nie robi się obowiązkowo badania na przeciwciała.

      I trzecia dlaczego miesza się szczepionki , ktoś pierwszą dawkę przyjął Astrę a drugą Phizera.

      I najważniejsze dlaczego ozdrowieńcy są traktowani gorzej niż zaszczepieni, przecież nie wiadomo czy po szczepieniach mam wystarczającą ilość przeciwciał , jeśli jest epidemia to JEDYNYM badaniem uprawniającym mnie do wejścia do jakiś stref życia z ograniczeniami powinno być badanie przeciwciał.

      Po tych działaniach widać że to nie ma nic wspólnego ze szczepieniem ludzi przed jakąś chorobą.

     • Panie Web mam wrażenie, że się Pan myli. Mówimy o osobach hospitalizowanych, czyli tych których stan zdrowia jest na tyle poważny, że nie leczą się w domu paracetamolem. Jeżeli taka osoba ma objawy grypo- czy covido- podobne to w szpitalu jest testowana, bo od tego zależy dalsza diagnoza. Gdyby Pana teza była prawdziwa, to odsetek zaszczepionych, hospitalizowanych na covid wynosiłby 0,00, a tak nie jest. Sieje Pan panikę niepotrzebnie. 🤦‍♂️

     • Panie Tanator, nie panikuję, ale wyciągam wnioski. Oczywiście mogą być zbyt daleko idące, bo dopiero czas je w pełni zweryfikuje. Jednak skoro w wyszczepionym ponad 70 proc. Izraelu zaszczepieni stanowią ok. 90 proc. poważnych przypadków, a w Polsce (52 proc. szczepionych) niezaszczepieni to (według rządu) 98 proc. przypadków, to różnicą w podejściu do testowania można logicznie wytłumaczyć tę rozbieżność. Przedstawiłem Panu dokument (ogólnie dostępne źródło, niewątpliwie oryginalne)…

     • To dalej jest proste .Nie testuje się na covid osoby zaszczepione i jeśli wymagają hospitalizacji ,to mają szczęście bo trafiają na ,,normalne ,, oddziały i są tam leczone ( nikt ich tam nie testuje na covid bo zarządzenie tego nie przewiduje ,a dla lekarza lepiej popełnić błąd medyczny niż złamać procedury 🙂 ) lepiej leczyć chorego na covid lekami na grype ,niż nie leczyć ….. i podpiąć pod respirator .Więc na oddziały covidowe trafiają tylko ci z wymagających hospitalizacji którzy są testowani na covid a że zgodnie z zarządzeniem testuje się tylko niezaszczepionych to ….. 🙂 . Zarządzenia zarządzeniami ,a życie ,życiem ….zawsze znajdzie się lekarz który złamie zarządzenie i podda chorego zaszczepionego testowi na covid …a że takich lekarzy będzie mało to i chorych ma covid a zaszczepionych też będzie mało ….prymitywna socjotechnika 🙂

     • Panie Tanator widać że nie ma Pan zielonego pojęcia co się dzieje w szpitalach.
      Mam do czynienia na co dzień ze szpitalami , Covidowymi też.
      Jeśli pacjent ma test na COVID pozytywny to przestaje się go leczyć na wszystko inne np. na serce na które choruje.
      Jeśli jest w miarę stabilny czyli sam stoi to odsyła się go do domu z paracetamolem (nie ma leczenia) , jeśli się pogorszy to jak ma szczęście to go przyjmą do szpitala.
      Choć w zasadzie to powinienem powiedzieć jak ma pecha ponieważ kładą go do łóżka i czekają aż mu przejdzie , bo nie ma żadnego leczenia. Doszło do tego że do szpitali rodzina przemyca Amantadynę w kanapkach.

      Jeśli stan się pogorszy podpina się pacjenta pod tlen, a potem pod respirator. Czasem jak masz szczęście i trafisz do szpitala gdzie lekarze wprost łamią zalecenia to próbują leczyć tym czym nie wolno i mają całkiem dobre efekty.

     • I jeszcze jedna ważna obserwacja dla wszystkich , COVIDEM możecie być zarażeni przez długi czas i nie wiedzieć o tym, ale jeśli macie jakieś podejrzenia że to COVID, albo post COVID to NIE WYCHODŹCIE NA OSTRE SŁOŃCE

     • @Sławek
      @Leliwa
      Widzę, że sekta kontestatorów rzeczywistości pandemicznej czuwa😉. Panowie, naprawdę uważacie, że 06 maja, w ówczesnej sytuacji covidowej (ok. 5000 zakażeń dziennie [trend opadający] i 300-400 tys. szczepień dziennie, rząd wymyślił przepis dla fałszowania za 4 miesiące statystyk??? Sądzicie, że ci nieudacznicy są tak przebiegli??? § 17 nie jest przepisem dla statystyki tylko dla pacjenta, któremu przy np. złamaniu nogi, czy planowanym zabiegu szpital nie może uzależnić przyjęcia od testu, jeżeli pacjent jest zaszczepiony. Tyle.
      Panie Leliwa, skoro ma Pan na co dzień do czynienia ze szpitalami covidowymi to spytaj się czy ich pacjenci zaszczepieni są testowani i wszystko będzie jasne.

     • Panie Tanator, ładna pogoda jest w kraju, ciesz się Pan i wierz dalej, że politycy-nieudacznicy nie wiedzą, jak manipulować wyborcami…

     • Tanator
      Obecnie nawet na SOR jeśli złamanie nogi będzie otwarte i trzeba zrobić operacyjne nastawienie, to musisz przejść testowanie na COVID, chyba że jesteś zaszczepiony tą nie trzeba.
      Tylko jeśli ambulatoryjnie można nastawić np. złamany palec to nie trzeba testować.

      Takie są wytyczne państwowe, choć wiele szpitali które widzą że to nie ma żadnego sensu czasem się stosują do tych przepisów, ale do czasu aż ich przycisną finansowo.

      A jeśli chodzi o szpitale COVIDOWe to testowani muszą być wszyscy bo widać że szczepionka nie działa.

      I to właśnie wprowadza to prawo że ludzie zaszczepieni którzy tak samo chorują i zarażają (a być może nawet bardziej) nie są testowani i traktowani jak święte krowy.

     • Panie Web. Nasi politycy nie spędzają mi snu z powiek. A Panu szczerze współczuję życia w lęku przed nimi i przed tym co przyniesie jutro.

     • Nie boję się naszych polityków, ale staram się nie ufać im bezrefleksyjnie. Jest takie przysłowie – nie zajmuj się polityką, a ona zajmie się tobą 🙂

     • Jeżeli ktoś sądzi że rządzą nami nieudacznicy ( nieudacznicy nie wygrywają wyborów pod rząd ) którzy nie potrafią tak dostosować przepisów by w razie niepowodzenia czegoś ,zawsze było na kogoś zwalić ,to niech ściągnie różowe okulary .Starego wróbla na plewy nie nabierzesz 🙂 Na pierwszej linii postawili ,,flegmatyka ,, którego głos ma uspokajać .Prymitywna socjotechnika nie świadczy o poziomie intelektualnym stosującego tylko o poziomie odbiorcy .Na własne uszy słyszałem : klientka ,,czy ta szynka jest świeża ?,, Odp ,,nie widziała pani ? dopiero z zaplecza przyniosłam ,, klientka ,,to daj pani 30 dkg ,, 🙂 .Ponad połowa jest zaszczepiona …w związku tym domagam się praw takich jakie przysługują wszystkim mniejszościom 😉 .Pogoda piękna , zaglądałem do uli …wszystko w porządku …jestem hepi 🙂 .I było by wszystko cudownie gdyby kitajec surowego nietoperza nie zeżarł 😉 https://m.youtube.com/watch?v=pQvwnzHzk0M&feature=share

     • Tanator
      pisze pan:
      „Widzę, że sekta kontestatorów rzeczywistości pandemicznej czuwa😉. Panowie, naprawdę uważacie, że 06 maja, w ówczesnej sytuacji covidowej (ok. 5000 zakażeń dziennie [trend opadający] i 300-400 tys. szczepień dziennie, rząd wymyślił przepis dla fałszowania za 4 miesiące statystyk??? Sądzicie, że ci nieudacznicy są tak przebiegli??? ”
      Rozumiem, że o zarządzaniu strategicznym pan nie usłyszał, że w oparciu o metody scenariuszowe (wspierane systemami informatycznymi) przyjmuje się dzialania wyprzedzające o lata w wielu wariantach?
      Gdyby społeczeństwo miało choć trochę wiedzy podręcznikowej z makroekonomii, zarządzania, marketingu, psychologii społecznej i PR to przynajmniej wiedziałoby jak jest (podręcznikowo wręcz) manipulowane. Ale nieświadomość niesie z sobą m.in błogość 🙂

     • Poraj socjotechniki nauczyłem się SAM zanim wiedziałem że to tak się nazywa 🙂 bo to kwestia przetrwania była .Cała sztuka polega na tym by kogoś tak przekonać do określonego wyboru ,by myślał że sam wybrał ….wtedy nie ma do ciebie pretensji 🙂 . Błogość hmm 🙂 ,,być rozcięte ,,/,,skończona robota ,, czas teraźniejszy …błąd …robota nigdy się nie kończy .Mamy czas przeszły ,teraźniejszy i przyszły .By przetrwać na Północy dzisiejsze nasze działania muszą być wolne od błędów przeszłości i jednocześnie planować trzeba przyszłość .Bajka o trzech świnkach się kłania 🙂 .A tu loteria covidowa 😉 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=807717393234485&id=340703176602578&m_entstream_source=feed_mobile&anchor_composer=false

     • @Poraj
      Słyszałem. Jednak po tym jak rząd sobie (nie)radzi od 1,5 roku z tym kryzysem uważam, że planowanie strategiczne jest mu obce, a działania podejmowane są ad hoc. Poza tym komentowany przepis nie służy (co wynika też z wpisu Pana Leliwy o powszechnym testowaniu w szpitalach covidowych) do fałszowania statystyk w zakresie hospitalizacji osób szczepionych i nie szczepionych. Mam wrażenie, że Państwo bardzo przeceniacie zdolności intelektualne obecnych włodarzy naszego kraju.

     • Dane są oszukane na 150 000 chorych których nigdzie nie ma.

      >>> Mam wrażenie, że Państwo bardzo przeceniacie zdolności intelektualne obecnych włodarzy naszego kraju.
      Myślę że Pan nie docenia planowania długofalowego tych którzy tym naszym rządzącym karzą mówić to co mówią.

     • Tanator
      raczej doceniamy zdolności intelektualne i planowania strategicznego tych, którzy decydują za tych miałkich intelektualnie na krzesłach rządowych – a to z kolei historia Polski i geopolityka ostatnich 40 lat.
      Leliwa
      owszem, ale gdyby tak ludzie sięgnęli do choćby podręczników PR, to okazałoby się że do technik działania tegoż należy powoływanie „ekspertów”, „kół eksperckich”, stosowanie (nagminne w mass mediach) publikacji i materiałów sponsorowanych, tworzenie pseudowydarzeń. No i cała hucpa z pandemią i kampanią szczepionkową to typowy scenariusz budowania wizerunku.

   • Trzeba przypominać ludziom z Polski że nie ma takiego państwa jak USA – każdy stan to osobne państwo, w sumie przypominające trochę UE, ale nawet UE jest bardziej połączona w jedno państwo niż stany USA.
    Każdy stan może wprowadzać własne podatki, własne zasady np. na Florydzie nie musisz mieć rejestracji z przodu auta, a tą z tyłu możesz sobie sam narysować jaką lubisz (w pomarańcze, lub delfinki), w każdym stanie można mieć osobny wyrok śmierci i spokojnie możesz mieszkać w tych w których nie masz takiego wyroku.

     • Właśnie o tym mówię, patrzysz na mapę i wydaje ci się że to jedno państwo. A byłeś kiedyś w którymś ze stanów USA ? Najlepiej gdybyś był w kilku różnych.
      W każdym jest do tego stopnia różne prawo i autonomia oraz inne kultury ludzi mieszkają że nawet w Uni Europejskiej jest mniejsza dla państw wchodzących w jej skład.

     • Leliwa, właśnie na tym polega ich federacja. Są różne formy federacji. Państwa stowarzyszone w UE po prostu prowadzą wspólną politykę np. gospodarczą. Zwróć uwagę, że w Polsce najważniejsza jest konstytucja Polski (przynajmniej oficjalnie), a nie jakieś międzypaństwowe (w tym unijne) umowy itp.

     • UE nie posiada wspólnej konstytucji, rządu, polityki zagranicznej ustanowionej przez ten rząd, wspólnego systemu podatkowego i budżetu lub wspólnej armii. Nie istnieje coś takiego jak wspólny system sprawiedliwości UE, nie wspominając o europejskim prokuratorze, który mógłby utrzymywać prawo Unii Europejskiej w europejskich sądach niezależnych od indywidualnych państw członkowskich. Nie istnieją europejscy sędziowie, którzy poprzysięgli lojalność Europie zamiast państwom członkowskim, nie ma europejskich więzień. Bez własnych sądów i więzień, zdolności UE do walki z korupcją w państwach członkowskich są bardzo ograniczone (zwłaszcza w porównaniu z federalnym rządem Stanów Zjednoczonych)

     • Nie ma i nigdy nie będzie takiego państwa jak Unia Europejska więc nie wiem na co miałby ktoś przysięgać i czemu być wierny.

      Oczywiście prawdę i ładnie mówisz – a ja mówię tylko tyle że ten kto jeździe pierwszy raz po USA zdziwi się jak różne są różne stany.

      A wracając do tematu podstawowego – senat Teksasu może sobie prowadzić śledztwo w sprawie szczepionek na COVID a Floryda przyjmować kary za pytanie czy ktoś jest zaszczepiony i prezydent USA nic nie może zrobić.

   • Aby lepiej sobie wyobrazić czym jest Teksas, powiem tylko że budżet tego „państwa” przekracza np. budżet całej Rosji.

    • Teksas jest mniej więcej takim samym „państwem” jak było nim „królestwo polskie” przed powstaniem styczniowym lub „księstwo warszawskie”.

  • W Texasie to gubernator oficjalnie ogłosił na wizji, że za przymuszanie do masek i szczepień będzie gruby mandat.

   • Mamy firmę na Florydzie i tam jest 5000 USD kary za to że ktoś w restauracji lub hotelu zażąda od kogoś Certyfikatu CoVID

    • Już z Florydy słyszałem że za to – że jakaś szkoła napisała ulotkę o do rodziców że osoby niezaszczepione mają nosić maseczki – dostała jakąś karę oraz wstrzymano wypłaty urzędnikom tej szkoły.

 9. I temat został wspaniale rozwodniony w komentarzach przez płatnych trolli, dyskutujących o d… maryni. A, i do tego jeszcze broniących żydobiblii. Bardzo zabawne. Przydałaby się moderacja, bo tekst ważny, być może najważniejszy na tym blogu.

  • Cywilizacja różnie jest definiowana .Dla mnie to pojęcie abstrakcyjne ,określające model zorganizowania społecznego trwający w czasie .Czy zatem dyskusja o cywilizacji w oderwaniu od historii ,nie będzie niczym dyskusja kretów o naturze słońca ?

  • Dla Ciebie zydobiblia a dla kogoś innego książka jak każda inna. Twój komentarz coś wnosi do dyskusji? Nie.

   • Twój też nie wiele wniósł i do tego był niegrzeczny.
    Natomiast pamiętaj że tzw. „żydobiblia” to tylko nieliczne księgi starego testametu i to te najnowsze.
    Nowy testamet nie jest uznawany przez żydów, a stary testament są to księgi dużo starsze niż powstał język żydowski mające źródła w różnych kulturach często mało syjonistycznych.

    • a co w nim jest niegrzecznego? kulturalne stwierdzenie faktu? najstarsze rękopisy jednego i drugiego są z 4w, koniec tematu!

  • U mnie w mieście jedna restauracja na rynku cały czas była otworzona , miałą naloty policji i sanepidu i dostała 12 000 kary, ludzie zrobili zrzutkę na patronait i knajpa dalej była otwarta, a miesiąc temu sąd oddalił karę jako bezprawną i niegodną z obowiązującym prawem i pieniądze oddał.

 10. „Ludzie muszą podjąć współpracę między sobą, by sami mogli stworzyć świat niezależny od globalnego korpo-faszyzmu”
  Hmm.. Mam wrażenie, że ludzie nie mają ochoty tworzyć nowego świata, burzyć istniejącego porządku ani też nie mają poczucia, że covid jest elementem spisku nn elit do masowej eksterminacji ludzkości. Statystyczny rodak po przeczytaniu pańskiego tekstu uznałby Pana za nawiedzonego panikarza.
  „Nasze państwo nas zdradziło i nie mamy wobec niego żadnych zobowiązań” Czy mam przez to rozumieć Panie Web, że zaprzestaje Pan płacenia podatków, stosowania się do obowiązujących przepisów karnych, cywilnych, administracyjnych itp., korzystania z usług instytucji państwowych? Czy też to tylko takie wakacyjne pieprzenie i swoje powinności jako obywatel będzie Pan realizował?

  • Panie Tanator, ludzie, którzy nie chcą „tworzyć nowego świata” zostaną wbrew swojej woli wtłoczeni w „nowy ład”, który i tak odbierze im świat „stary”. „Statystyczny rodak”, według Pańskiego opisu, stanowi obecnie ok. 50 proc. populacji, czyli nie jest „statystycznym”. Polacy – zresztą podobnie jak inne nacje – zostali podzieleni inżynierią społeczną „plandemii”, której głównym narzędziem była właśnie panika medialna. Nie uległem tej panice (tak, jak ok. 50 proc. rodaków), ale patrzę na obecny stan bez zbędnych złudzeń. Projekcja jest niestety bezwzględna. Bardzo chciałbym mylić się… Czy wzywam do nieposłuszeństwa obywatelskiego – tak, ale bez durnego narażania się na np. walkę z fiskusem: podatki płaćmy w możliwie najniższych dopuszczalnych stawkach (co i tak znakomita większość ludzi robi), ale poza tym twórzmy niezależne inicjatywy poprzez finansowanie m.in. naturalnych terapii. Pieniądze na takie wsparcie można zaoszczędzić choćby dzięki nie korzystaniu z NFZ-owskiej sieci lekarzy POZ i wykupywaniu recept przez nich wypisywanych (ograniczamy tak dochody Bigfarmy). Podobny mechanizm można stosować do oficjalnej machiny propagandowej – zamiast abonamentu rtv przelewy na niezależne strony www, itp, itd. Jest wiele możliwości, w tym takie (zgodne z prawem), o których jawnie nie należy mówić, by nie zdradzać ich przedwcześnie przeciwnikowi rządowemu. Niestety, ten przeciwnik nie zawsze kieruje się prawem i wówczas my także jesteśmy zwolnieni od legalizmu. To destrukcyjne dla instytucji państwa, ale to nie obywatele rozpoczęli ten demontaż. To nie my jesteśmy agresorami.

   • //twórzmy niezależne inicjatywy poprzez finansowanie m.in. naturalnych terapii //
    No ale chyba nie zmierza ten pomysł
    do zastąpienia lekarzy i szpitali
    t zw medycyną ludową bo w ten sposób
    to my Polski ani tym bardziej świata
    nie uratujemy
    Ciekawy jest też ten pomysł z przelewami
    na te różne niezależne sieciowe strony
    bo te są zawsze w pełni wiarygodne
    a przekazana kasa zawsze właściwie wydana
    Czyli generalnie snuje Pan plan budowy
    państwa podziemnego co w warunkach pokoju
    jest z pewnością dość oryginalne
    ale wg mnie zupełnie nie do zrealizowania
    bo nie ma na to złota , historia nie zna
    rewolucji , przewrotów , zamachów stanu
    bez złota i co za tym idzie
    konkretnych i dobrze zorganizowanych środowisk
    zdolnych do przejęcia władzy w razie sukcesu

    • Dalej na NFZ i tak trzeba płacić, co może przydać się w sytuacjach awaryjnych, na które ziółka szybko nie pomogą – np. chirurgia urazowa. Natomiast codziennie musimy też dbać o swoje zdrowie, a nie liczyć na cudowne pigułki. Co do złota, to podczas okupacji rodzina ma (jak większość polskich) miała do czynienia z państwem podziemnym i głównie handlowano walutami typu dolary. Był też handel wymienny. Złoto i platynę wydawali podczas pierwszej zimy (1940) – głównie na pożywienie (bochenek chleba za pierścionek platynowy z brylantem). Później to już inaczej wyglądało. Nie mamy pokoju, ale wojnę hybrydową o zasięgu globalnym.

     • @Rudaweb
      Użyte  tu  złoto  to  tylko  symbol  kasy  , pieniądza  , bogactwa 
      czyli  środków    koniecznych    do  takiej    akcji    jak  budowa 
      zastępczych    struktur  lepszego  państwa    w    już  istniejącym 
      i  to  bez  użycia    siły    co  byłoby    fenomenem  w  dziejach  świata 
      Ten    pomysł    zmusza  do    nowego  zdefiniowania  pojęcia  „państwo ”
      bo skoro aktualna Polska nie spełnia kryteriów państwa
      albo nawet gorzej bo najważniejsze organy władzy mają szkodzić
      własnym obywatelom do tego stopnia ,że pragną ich zguby
      to mamy już klasyczny przykład jakiejś mega zdrady
      i zaniechania elementarnych procedur , jednym słowem
      nie można już liczyć na nikogo a ostatnim aktem
      tej wyjątkowej sytuacji będzie ujawnienie się „męża 666” 👀

  • Mówi Pan tak tylko dlatego że nie jest Pan rolnikiem albo małym Polski przedsiębiorcą, żyje Pan z wypłaty z podatków i datków nie wiadomo komu zabranych.
   I jest Panu dobrze , i widzi Pan że będzie Panu dalej dobrze a może nawet lepiej więc po co się odzywać że inni są ubijani … trochę jak KAPO w obozie.

  • Ale i tak dalej szczepić będą 🙂 Historia ma związek z tematem pod którym piszemy …wciąż są stosowane te same techniki manipulacyjne …będziesz znał historie to nie popełnisz( o ile zauważysz manipulacje) tych samych błędów co inni w przeszłości popełnili .

  • Wracając do tematu ;).Leliwa masz dane jaki procent zaszczepionych to kobiety a jaki mężczyźni? I jaki procent zaszczepionych jest na wsi ,a jaki w mieście ?

   • System z informacją o szczepieniach dopiero jest tworzony na elektronicznym koncie pacjenta (i nie tylko na COVID)
    Ciekawe że wśród lekarzy 1/3 jest nie zaszczepionych – ale to temat tabu , lepiej czasem nie pytać.
    Kobiety i mężczyźni to raczej nie ma wielkiej różnicy – ciut mniej mężczyzn.
    Natomiast miasta i wsie to w miastach przewaga zdecydowana zaszczepionych , natomiast na wsiach to różnie.

    Raczej ten podział nie jest miejsko-wiejski tylko nie szczepieni przodują w mniejszych miastach i wsiach w Małopolsce i Podkarpaciu , Kieleckim, trochę mniej w Lubelskim i Podlasiu, i tylko na wsiach w Wielkopolsce i Śląskim i Mazowieckim
    Troszkę ta mapa przypomina dawne głosowanie PO/PIS 🙂 na powiaty 8 lat temu.

    W zasadzie dobiliśmy jakieś 50% zaszczepionych i jakoś nie ma chętnych w Polsce.

  • Chyba powinniśmy założyć jakiś osobny nawet pusty wątek pod hasłem RÓŻNE, i tam podpisać komentarze które nie są do art., bo od jakiegoś czasu widzę że dyskusje nie mają nic wspólnego z art.

  • A co do Starego Testamentu to przypomnę tylko jeden z faktów że przez stulecia cały świat naukowy uznał że nigdy nie było czegoś takiego jak imperium Hetyckiego , do czasu odkopania Hattusy.
   Czy np. odkrycia Jerycha gdzie nawet stał dom na murze opisany w starym testamencie.
   Tak samo wyjście Mojżesza opisuje dokładnie miejsca góry i rzeki gdzie przechodzili, gdzie przeszli przez morze, tylko że z tej drogi widać że nie szli do Izraela , tylko do ziemi obiecanej 🙂 a to dwa inne kraje.

   A podobieństwa zbiorów różnych opowieści od różnych autorów, które Stary Testament przechował , ciekawie opisywał Mirosław Wróbel który obecnie tłumaczy na Polski z Ormiańskiego (języka który stworzył Masztoc aby przechować te dzieła w twierdzach/ jaskiniach w górach gdzie zamurowywał je dla przyszłych pokoleń)
   Różnica jest też tak że tacy profesorowie siedzą za biurkiem przy komputerach i nie potrafią nawet powiedzieć nic po aramejsku , w przeciwieństwie do np. Mirosław Wróbla który zamiast dostawać granty , jedzie na miejsce poznaje ten klimat uczy się języków i bez oklasków odtwarza to co zaginęło.

   Co do datowania starego testamentu poszło w dwie strony – tacy jak ten profesorowie z UW , zawsze umniejszają przekaz i czas i datują te teksty ciągle na młodsze i przede wszystkich próbują zawsze powiedzieć przy okazji że to takie pisanie „Ku pokrzepieniu serc” , ale ogólnie kłamstwo.

   Natomiast tacy tłumacze jak Wróbel wskazują na inną dużo bardziej zamierzchłe czasy tych tekstów które nie przetrwały do dziś, a jedynie ich tłumaczenia i przekazy w różnych państwach i językach.

   A najstarsze pisma jakie mamy czyli te wykopane z Qumran z plemienia/sekty Esseńczyków nie są pierwowzorem , z pewnością to źródło i ten język z którego tłumaczyli nie był hebrajski , ponieważ hebrajczycy nie mieli pisma starodawnego ,a dopiero około 400 roku Masoreci poprawili język hebrajski dodając tzw. samogłoski ponieważ nie dało się nawet zapisać bezstratnie dowolnego tekstu.

   Masoreci tłumacząc na hebrajski stary testament musieli się wiele rzeczy domyślać, przy okazji Żydzi dodali fałszywą księgę Estery (której nigdy nie odkopano w Qumran – ale to oszustwo wyszło dopiero 100 lat temu) oraz ucieli dwa rozdziały z księgi Daniela (o złych sędziach żydowskich)

   Fałszerstwa te są widoczne teraz aż nadto , co nie znaczy że prawdziwy tekst został przekazany przez tych ludzi nieświadomie dalszym pokoleniom.
   Przypomina mi to trochę nasze Polskie zbiory biblioteczne które obecnie są w Szwecji (po potopie Szwedzkim) ale gdyby nam tego nie ukradli wtedy to w wojnach ostatnich i zaborach było by to spalone, a tak choć Szwecja odmawia dziś zwrotu.

   Bardzo ciekawie jednak się słucha tego Pana który tak bardzo nie rozumie o czym mówi Stary Testament że jedynym wytłumaczeniem tego co mówi jest to że „jest to nieudany projekt” bo kończy się zburzeniem państwa żydowskiego.
   Choć w sumie z punktu widzenia Żyda to racja , przywłaszczenie sobie nazwy narodu wybranego i nie zrozumienie przekazu i czasów ze starych ksiąg oraz pycha powoduje niezrozumienie.

   • A nie wystarczy se uświadomić że większość opowieści greckich ,biblijnych ,sumeryjskich ,ormiańskich i tym podobnych ,ma wspólne źródło w kulturach naddunajskich ….kulturach które wynalazły koło , wóz , radło ,wytopili metal i innie wynalazki mieli na koncie i które to wynalazki rozeszły się po świecie ,a wraz z nimi ludzie z opowieściami .A wtedy biblia będzie wtórna do opowiadań greckich (jak i innych ) a greckie wtórne do opowiadań ze źródła czyli kultur naddunajskich .Profesor wie co gada …może problem tyko w tym że skupił się na jednym z puzzli który zna .

    • Dodam tylko że jak kogoś takie tematy interesują to polecam przeglądać stronkę archeologiabiblijna.wixsite.com

     np. o Arce Ziusudry
     ttps://archeologiabiblijna.wixsite.com/archeologiabiblijna/post/arka-noego-odnaleziona-w-turcji

     najciekawsze że
     „Badania laboratoryjne wykazały, że nity te zawierają stopy metali szlachetnych takich jak tytan, magnez i aluminium”

     Aluminium ponoć wynaleziono niedawno.

   • Hetyci sa opisywani na inskrypcjach Egipskich

    A Jerycho na pewno nie lezalo w dzisiejszej Palestynie, tylko gdzies na Europejskim brzegu Bosforu/Jordanu

    Na dzien dzisiejszy ta lokalizacja jest nam nieznana

  • Salomon to postać fikcyjna ?A u mnie jest sporo opowieści o Salomonie (Salamonie ) które ciężko powiązać z biblią, np: ofiara z krwi czarnego koguta by Salomona uratować .https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zalmoksis .Wcześniej myślałem że Salomon to chrześcijańska nakładka na Zalmoksisa .A dziś wygląda że Salamon to pożyczka z Europy .Zalmoksis żył mniej więcej w czasie najazdu scytyjskiego .Kto zaniósł te opowieści na Bliski Wschód ?.

    • Może nikt nie zaniósł – tylko stamtąd przyszły wraz z filozofią Sokratesa (który zginął , bo nie chciał oddawać hołdu greckim bogom i „psuł” młodzież) – potem przejął to Arystoteles i kontrze do Platona.

     Natomiast co do Salomona nie wydawałbym tak szybkich wyroków że to postać fikcyjna , ponieważ nie tylko Stary Testament o nim dużo pisze.

     • Sokrates 🙂 w testach osobowości wychodzi mi taka sama osobowość …taki sam sposób postrzegania świata .Sokrates nie zostawił po sobie zapisków i nie uznawał greckich bogów .To z jakiej tradycji pochodził ? Wiedzę ustnie przekazywał .Ogólnie wędrowni nauczyciele w Grecji jawią się jak imigranci …nauczają bo nie mają innego źródła dochodu ? bo są przybyszami ? I nie mają ziemi .Tak od V w w Grecji odchodzi się od kultu tężyzny fizycznej a kładzie się większy nacisk na edukację .Grecja zaczęła wychodzić z wieków ciemnych po upadku kultury łużyckiej .Czy ci wędrowni nauczyciele mogli mieć rodowód w emigrantach z kultury łużyckiej i pochodnych ? .Wzajemne kontakty przecież były .Salomon …pomimo usilnych poszukiwań, jak do tej pory nikt nie znalazł pałacu z tego okresu ….

     • Pani Mazar ponoć znalazła ruiny pałacu Salomona …tylko żeby nie było z tym odkryciem jak z odkryciami japończyka zwanego Boskie Dłonie 🙂

     • Poszukaj dobrze za co skazano Sokratesa a nie powielaj lewackich bredni. Platon to twórca metody naukowej kopiuj czyli plagiatuj i wklej! Był tak głupi jak dzisiejsze profesory. Gdyby nie Arystoteles to siedzielibyśmy w jaskini jako niewolnicy. Rozum racjonalizm a myślenie nie boli.

     • Dobrze ci tak, Sokratesie https://www.youtube.com/watch?v=ssazq51Kw6Q I.F. Stone, legenda amerykańskiego dziennikarstwa i amerykańskiej lewicy, chciał na emeryturze napisać książkę o filozofie, którego uczyniono archetypem poświęcenia się intelektualisty za prawdę i wolność słowa. Ale zabrał się do sprawy solidnie, i stwierdził, że mit Sokratesa jest kompletnym fałszem: był to raczej wzorzec anty-autorytetu i prafaszysta.
      Sam I.F. okazuje się przy lekturze „Sprawy Sokratesa”, a zwłaszcza po poznaniu jego życiowego dorobku, postacią jeszcze od Sokratesa ciekawszą. A losy jednego i drugiego skłaniają do zweryfikowania wielu stereotypów.

     • Sokrates nie był autorytetem nie dlatego że nie potrafił a dlatego że nie chciał .Jak człowiek którego wszystkie działania wynikały z obserwacji(nie oceniając czy te działania były dobre czy złe) mógłby chcieć by inni kierowali się jego obserwacjami czyli kierowali się ,,ideą ,, .Czy to nie była by sprzeczność ?Wolny człowiek dokonuje takich wyborów jakich chce i gotów jest podjąć konsekwencje swego postępowania …nikt dla mnie nie jest panem i ja dla nikogo panem nie jestem .W temacie szczepień na covida podjąłem decyzję i jest ona niezmienna bez względu na cene 🙂

     • Stefans – wyjątkowo się zgadzam z Tobą w 100%
      Wszystko zawdzięczamy Arystotelesowi a w zasadzie Platon był tylko nieudolnym kopistą tego czego w swojej pysze nie zrozumiał z nauk takich ludzi jak Sokrates.

      Nauka Platona i nauka Artystotelesa to dwie wykluczające się spojrzenia na świat i trwa to do dziś.

      Ciekawe jest jednak to że księgi Platona podobno przetrwały w 110% (czyli nawet to co nie napisal przypisuje się Platonowi) , a księgi Artystotelesa były niszczone przez wieki i mamy ich może 1/3 i to tylko dlatego że Ormianie najpierw tłumaczyli właśnie Artystotelesa i zamurowywali te księgi w swoich górach w budowanych warowniach.

      Wiedza Artystotelesa jest groźna również dla dzisiejszego świata jakim jest UW czy Chiny

     • LELIWA Czy znaleziono jakieś monety bite przez tych ponoć wielkich królików tj. Salomon, Dawid, Saul. Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale ja czytam artykuły na tym blogu żeby poszerzyć swoją wiedzę

    • ADELAJDA – „Brak dowodu na istnienie, nie jest dowodem na nie istnienie” – to podstawowe prawo w logice.

     Mówiąc bardziej zrozumiale jeśli w badaniach archeologicznych znalazłeś drut miedziany to nie jest to dowód na używanie telefonu, a tym bardziej jeśli nic nie znalazłeś nie jest to dowodem na używanie telefonów komórkowych.

     Dlaczego nie ma monet Salomona, Davida czy Sula, bo być może rządzili małym królestwem i nie bili własnych monet , albo był wielkim znanym kapłanem , ale nie miał takiej potrzeby aby się uwieczniać na monetach. Mierzymy ich wartościami które mają jakąś wartość dla nas , być może dla nich co innego miało wartość.

     Czy dziś na Ukrainie gdzie oligarchowie biją własne monety, jednak nie da się zaprzeczyć że rządzą bezgranicznie na tym terenie, albo czy masoneria która zarządza kapitałem większości krajów ma jakieś własne granice i państwo w których się płaci monetami masonerii (w sumie dolary są czymś takim hehe 🙂

     Wielkość opisywana w niektórych księgach nie musi wcale oznaczać tego samego co dziś uznajesz za wielkie.

     • Uczysz się o wielu Polskich Królach i Władcach – a czy każdy wybijał własne monety ?

     • LELIWA można przerzucać się argumentami,ale i tak nikt nie zmienia zdania. Ponoć odkryto monety samarytańskie czyżby Żydzi ich używali. Marzy mi się, żeby jak to trafnie nazywa p. Smoliński ta pustynna zaraza zniknęła bo moim zdaniem działa na niektórych moich rodaków jak alkohol na Indian . Może tego doczekam I tyle w temacie

 11. Czy ma znaczenie jakaś mała ludzka pandemia, wobec około dwudziestu różnych pandemii, na jakie cierpią pszczoły? Przodujący mykolog, Paul Stamets, przekonuje, że grzyby mogą ochronić pszczoły. https://www.youtube.com/watch?v=1Q0un2GPsSQ Również Polska ma sukcesy na polu mykologii propszczelej – prof. Sławomir Bakier leczy zgnilca amerykańskiego ekstraktem ze złotoporka niemiłego.
  Dobra naukowa strona o grzybach – mushroomreferences.com
  Zauważmy, że nasi przodkowie byli mocno związani z grzybami. Czapka „Światowida ze Zbrucza”, czapki urn twarzowych kultury pomorskiej (VII-III w pne) mogą przypominać kapelusze grzybów. Można też zauważyć że słowo „Gęba” (nawiązuję do urn twarzowych) oznaczać może grzyba (Gąbka, Huba, houbka). A sławiański toponim z Ptolemeusza i Strabona „Gambreta” (Gamb Reta), oznaczać może Gambove Rty czyli Grzybne Wzgórza. Rty to wzgórza, pagórki, bądź pięty (stąd słowo racica), Narty to „na wzgórza”, „Nart” to pagórkowaty las. (Tak samo więc Anartowie I Anartophracti byli sławiańskimi plemionami, a Anartophractoi znani byli później jako Bieżuńczanie, nazwy te, są synonimiczne, bo bieżnie to narty).

  • W tym artykule „Tradycje zbiorów grzybów leśnych w Polsce” – Andrzej Grzywacz http://cepl.sggw.pl/sim/pdf/sim44_pdf/Grzywacz_1.pdf widać, że dawniej grzyby, szczególnie huby i sarmackie agarikony (pniarki lekarskie) zwano gąbkami. Według Dioskuridesa Agarikon znaleźć można w Agarii w Sarmacji, czyli Sarmaci byli mieszkańcami odwiecznych borów, w których rosną 100-letnie agarikony, co nie kłóci się ze źródłami mówiącymi, że Scytowie (nadgrupa Sarmatów) mieszkali według Owidiusza w wilgotnych moczarach Scytii, natomiast stoi w niezgodzie ze współczesnym, zmyślonym obrazem Sarmaty jako stepowca. Agaria to pewnie ziemia Agathyrsów, Agaregentes, Sarmate Wagi czyli ziemia słowacka nad rzeką Wag. Wielki grzyb który według Cassius Dio księga 68 mieli Trajanowi przynieść Burowie, mógł być takim długowiecznym Agarikonem. Burowie, zmieszkujący według Tabuli Peutingeriana Bur (Bór) chcieli zapewne tym gestem pokazać, że są oni na tych ziemiach odwieczni, tak jak odwieczny jest sarmacki Agarikon.

  • Jakiś czas temu czytałem o eksperymentalnym zwalczaniu warozy u pszczół …szczegółów nie pamiętam …mniej więcej tak to było : do ula podaje się grzyba który infekuje waroze ,a pszczoły mają być na tego grzyba odporne .Piękna sprawa ….w teorii 🙂 ,Natura nie uznaje ,,pustki,,…co będzie jeśli grzyb zabije waroze?.wymrze ? czy pokona barierę odpornościową pszczół i ,,weźmie,, się za pszczoły .

 12. Licho namieszało i moja odpowiedź trafiła nie tam gdzie trzeba Pewnie że warto z powyższymi linkami się zapoznać …im więcej się wie tym lepiej …ale każdy sam musi to chcieć zrobić .Dodam jeszcze to .
  Coraz więcej ludzi gada że potrzebny jest reset/wojna bo świat na głowie stanął .Ja dodam że jak już ,to niech to będzie wojna na miarę tej co doprowadziła do powstania kręgu pól popielnicowych .Wojna …zło co może dać dobro …czyżby dobro nie istniało bez punktu odniesienia jakim jest zło …w sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło .

 13. Ci co chcą to wiedzą ,że coraz to nowe grupy będą zmuszane do szczepień , że prowadzone są eksperymenty na dzieciach ,a koronawirus nie taki straszny jak go malują .A do reszty nie dotrzesz choćby nie wiem co się robiło …bo https://youtu.be/o3D5l4sx5Ec 🙂 ….Bareja to przewidział

 14. Ta cywilizacja już jakiś czas temu zeszła na psy ….nie do uratowania jest …nie ma co żałować .Niech się ,,szczepany ,, sami eleminują skoro z dostępnych danych nie są wstanie wyciągnąć wniosku że śmiertelność na ,,korone,, jest stosunkowo niewielka .Będę żył po swojemu …nie zmuszą mnie do szczepienia …jak będą naciskać to stanę i pola nie ustąpie …choćby trza było najwyższą cenę zapłacić …jestem zdeterminowany .No pasaran 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *