Sierpień 2021 – koniec cywilizacji

Dane z najbardziej wyszczepionych krajów świata potwierdziły przestrogi rzetelnych naukowców. Preparaty kowidowe nie chronią przed zakażeniami, sprzyjają przyspieszeniu mutacji zarazków i wzrostowi zachorowań. Bigfarma gwałtownie więc naciska rządy, by jak najszybciej wprowadzały kolejne dawki. Trzeba sprzedać ile tylko się da, nim więcej otumanionych dostrzeże prawdę.

Władcy świata, w obliczu przegranej wojny informacyjnej z Ludzkością, będą teraz wdrażali jawnie rozwiązania siłowe. Zaczęli od segregacji sanitarnej, a skończą na wykorzystaniu sił zbrojnych przeciw społeczeństwom. Niestety są jeszcze liczni – co gorsza też ci z natury krytyczni – Polacy nie postrzegający tej prostej konsekwencji.

Ich nawoływania do samograniczającego się oporu na drodze marszów ulicznych, walki informacyjnej czy prawnej stają się przejawem naiwności. Choć mogą służyć samopoliczeniu się i organizowaniu Przebudzonych. Cywilizacja Zachodu właśnie sama pożarła się i już nie odrodzi się w formie znanej z dążenia do demokracji i poszanowania praw jednostki. Wielki Reset doszedł do swojego głównego etapu – totalnej destrukcji. Celem projektodawców jest stworzenie ogólnoświatowej dyktatury, w której „jednostka zerem”, a miliony na przemiał. Miliardy zostały dociśnięte do ściany – mogą dać się wyeksterminować pokornie w kolejnych falach eksperymentów medycznych i technologii militarnych, bądź próbować żyć do końca po swojemu. W tym drugim przypadku dwie postawy będą najważniejsze – wola przetrwania i umiłowanie wolności.

Nie można jednak popełnić błędu powrotu do tego co było przed 2020 r. Taki system nieodwołalnie upadł. Globalistyczny gang, jeśli nawet pozwoli na jakieś wybory w Kraju Nadwiślańskim, to tylko wówczas, gdy będzie miał pewność właściwego policzenia głosów. Nie będzie to przeliczanie specjalnie zawiłe, bowiem główne siły polityczne (na razie poza Konfederacją) mają tożsamy program, gwarantujący lojalne wypełnianie ról namiestników. Kiedy tylko powstaną wątpliwości co do wyniku wyborów, to nie dojdzie do nich. Nie trzeba być prorokiem, by wiedzieć, że segregacjoniści sanitarni (Banda SS) nie odpuszczą. Głupi ten, który uważa, że oni nie wiedzą, iż przegrana będzie oznaczała ich rozliczenie. Dlatego żadnych procedur demokratycznych i prawnych nie uszanują. Będą coraz gwałtowniej terroryzować Polaków, a z terrorystami nie ma po co dyskutować…

Wolni Polacy muszą zdać sobie sprawę z tego co trzeba zrobić, aby nie zostać okradzionym, zniewolonym i zabitym przez system, który powstaje na naszych oczach. Powtórzę – nie uratują nas partie polityczne, wybory parlamentarne, nieliczni uczciwi lekarze i naukowcy czy obecny system prawny. Ludzie muszą podjąć współpracę między sobą, by sami mogli stworzyć świat niezależny od globalnego korpo-faszyzmu. Czas uświadomić sobie, że to nie my potrzebujemy systemu, ale pasożytniczy system potrzebuje naszej pracy i podatków. Odcięcie pasożyta od tego pożywienia staje się pierwszoplanowym celem.

Szczególnie szkodliwym pasożytem okazały się państwa. Widać to też po państwie polskim, które – zamiast chronić obywateli przed korporacjami – pomaga im eksploatować i eksterminować naród. Trzeba więc zacząć tworzyć obywatelskie struktury tymczasowe, wypełniające luki po kapitulacji państwa narodowego – oświatowe, medyczne, prawne i bezpieczeństwa. Nasze państwo nas zdradziło i nie mamy wobec niego żadnych zobowiązań. Kiedy już całkowicie samo się unicestwi, nastanie czas suwerennego budowania Państwa Polaków, pozbawionego tych zagrożeń, które ma to teraz upadające. Niestety, rozsypujące się reżimy z reguły uciekają się do panicznego użycia siły. Musimy przygotować się do różnych form stanu wojennego i ofiar po obu stronach. Musimy mieć przy tym świadomość, że otumaniony czy zastraszony Rodak nie jest naszym wrogiem, ale ci którzy do tego doprowadzili. Rzeczywistymi wrogami wolności są nowi faszyści spod znaku SS (segregacji sanitarnej).

Oczywiście, nawet przy pełnej świadomości przesunięcia frontu z poziomu informacyjnego do siłowego, nadal niech każdy w miarę możliwości propaguje rzetelną wiedzę o plandemii i preparatach – dopóki nie odłączą Sieci. Prawdziwa wiedza szerzona przez tysiące (i miliony w skali świata) profili, blogów i portali www potrafiła przecież ograniczyć machinę kłamstwa internetowych korporacji, państwowych telewizji i powszechnej cenzury. Jednak teraz bezpośredni kontakt licznych grup Wolnych Polaków powinien stać się powszechnym systemem porozumiewania się w sprawach najważniejszych. Miłośnikom kotków, piesków i koników polnych zostawcie globalne portale społecznościowe. Na nich i tak zbanują Was, kiedy napiszecie prawdę, a dodatkowo będziecie łatwiej namierzalni. Są liczne wolne witryny, na których możemy przekazywać sobie informacje i idee. Oto niektóre z takich Wysp Człowieczeństwa:

https://ordomedicus.org/

https://grupac19.pl/

https://www.bibula.com/

https://pubmedinfo.org/koronawirusy/

https://pl1.tv/

https://legaartis.pl/blog/

https://dziennikzarazy.pl/

i mnogość innych, poza już wcześniej podawanymi.

Fot. mem z portalu Telegram.

RudaWeb

Komentarze: 82

 1. „Trzynaście pielęgniarek z kardiologii zwolnionych dyscyplinarnie. Szpital zawiadamia prokuraturę. Do siedleckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilkanaście pielęgniarek z oddziału kardiologicznego w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Ma ono polegać na ingerencji w dokumentację medyczną pacjentów. Celem antydatowanych wpisów miało być uzyskanie dodatku covidowego, który wynosi aż100% pensji.” https://www.tygodniksiedlecki.com/t62644-chcialy..dodatek.covidowy.htm#

   • Nieprędko …bo tu nie chodzi o leczenie a o zarabianie .Szczepionka to towar handlowy …będzie tak długo na rynku jak będzie na nią popyt .Będą prowadzone różnego rodzaju akcje reklamujące towar …a właściwie manipulacyjne ….każdy sposób by przekonać ,czy wręcz zmusić do szczepienia będzie użyty .

    • Pełna zgoda.Obawiam się również ,ze leczenie innych schorzeń czy nawet poważnych chorób będzie zaniechane na rzecz szczepień z rakiem włącznie .Nie zmienia to faktu ,ze manipulacja jest coraz bardziej prymitywna ,niemal żenująca.Kto chce w nią uwierzyć jego sprawa natomiast coraz więcej ludzi widzi ten absurd i to jest nadzieja .

     • Skąd się bierze w Polsce wysoki procent hospitalizacji na COVID niezaszczepionych wyjaśnia kolejne prawo powielaczowe. To ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii:
      „§ 17. Osobie zaszczepionej przeciwko COVID-19 będącej świadczeniobiorcą w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych udziela się świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych innych niż określone w § 11, § 15 i § 16, bez konieczności wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.”
      https://www.dziennikustaw.gov.pl/D2021000086101.pdf
      s. 18
      Kolejna manipulacja pod tezę – epidemia niezaszczepionych.

   • Trzeba przypominać ludziom z Polski że nie ma takiego państwa jak USA – każdy stan to osobne państwo, w sumie przypominające trochę UE, ale nawet UE jest bardziej połączona w jedno państwo niż stany USA.
    Każdy stan może wprowadzać własne podatki, własne zasady np. na Florydzie nie musisz mieć rejestracji z przodu auta, a tą z tyłu możesz sobie sam narysować jaką lubisz (w pomarańcze, lub delfinki), w każdym stanie można mieć osobny wyrok śmierci i spokojnie możesz mieszkać w tych w których nie masz takiego wyroku.

     • Właśnie o tym mówię, patrzysz na mapę i wydaje ci się że to jedno państwo. A byłeś kiedyś w którymś ze stanów USA ? Najlepiej gdybyś był w kilku różnych.
      W każdym jest do tego stopnia różne prawo i autonomia oraz inne kultury ludzi mieszkają że nawet w Uni Europejskiej jest mniejsza dla państw wchodzących w jej skład.

     • Leliwa, właśnie na tym polega ich federacja. Są różne formy federacji. Państwa stowarzyszone w UE po prostu prowadzą wspólną politykę np. gospodarczą. Zwróć uwagę, że w Polsce najważniejsza jest konstytucja Polski (przynajmniej oficjalnie), a nie jakieś międzypaństwowe (w tym unijne) umowy itp.

     • UE nie posiada wspólnej konstytucji, rządu, polityki zagranicznej ustanowionej przez ten rząd, wspólnego systemu podatkowego i budżetu lub wspólnej armii. Nie istnieje coś takiego jak wspólny system sprawiedliwości UE, nie wspominając o europejskim prokuratorze, który mógłby utrzymywać prawo Unii Europejskiej w europejskich sądach niezależnych od indywidualnych państw członkowskich. Nie istnieją europejscy sędziowie, którzy poprzysięgli lojalność Europie zamiast państwom członkowskim, nie ma europejskich więzień. Bez własnych sądów i więzień, zdolności UE do walki z korupcją w państwach członkowskich są bardzo ograniczone (zwłaszcza w porównaniu z federalnym rządem Stanów Zjednoczonych)

     • Nie ma i nigdy nie będzie takiego państwa jak Unia Europejska więc nie wiem na co miałby ktoś przysięgać i czemu być wierny.

      Oczywiście prawdę i ładnie mówisz – a ja mówię tylko tyle że ten kto jeździe pierwszy raz po USA zdziwi się jak różne są różne stany.

      A wracając do tematu podstawowego – senat Teksasu może sobie prowadzić śledztwo w sprawie szczepionek na COVID a Floryda przyjmować kary za pytanie czy ktoś jest zaszczepiony i prezydent USA nic nie może zrobić.

  • W Texasie to gubernator oficjalnie ogłosił na wizji, że za przymuszanie do masek i szczepień będzie gruby mandat.

   • Mamy firmę na Florydzie i tam jest 5000 USD kary za to że ktoś w restauracji lub hotelu zażąda od kogoś Certyfikatu CoVID

    • Już z Florydy słyszałem że za to – że jakaś szkoła napisała ulotkę o do rodziców że osoby niezaszczepione mają nosić maseczki – dostała jakąś karę oraz wstrzymano wypłaty urzędnikom tej szkoły.

 2. I temat został wspaniale rozwodniony w komentarzach przez płatnych trolli, dyskutujących o d… maryni. A, i do tego jeszcze broniących żydobiblii. Bardzo zabawne. Przydałaby się moderacja, bo tekst ważny, być może najważniejszy na tym blogu.

  • Cywilizacja różnie jest definiowana .Dla mnie to pojęcie abstrakcyjne ,określające model zorganizowania społecznego trwający w czasie .Czy zatem dyskusja o cywilizacji w oderwaniu od historii ,nie będzie niczym dyskusja kretów o naturze słońca ?

  • Dla Ciebie zydobiblia a dla kogoś innego książka jak każda inna. Twój komentarz coś wnosi do dyskusji? Nie.

   • Twój też nie wiele wniósł i do tego był niegrzeczny.
    Natomiast pamiętaj że tzw. „żydobiblia” to tylko nieliczne księgi starego testametu i to te najnowsze.
    Nowy testamet nie jest uznawany przez żydów, a stary testament są to księgi dużo starsze niż powstał język żydowski mające źródła w różnych kulturach często mało syjonistycznych.

    • a co w nim jest niegrzecznego? kulturalne stwierdzenie faktu? najstarsze rękopisy jednego i drugiego są z 4w, koniec tematu!

  • U mnie w mieście jedna restauracja na rynku cały czas była otworzona , miałą naloty policji i sanepidu i dostała 12 000 kary, ludzie zrobili zrzutkę na patronait i knajpa dalej była otwarta, a miesiąc temu sąd oddalił karę jako bezprawną i niegodną z obowiązującym prawem i pieniądze oddał.

 3. „Ludzie muszą podjąć współpracę między sobą, by sami mogli stworzyć świat niezależny od globalnego korpo-faszyzmu”
  Hmm.. Mam wrażenie, że ludzie nie mają ochoty tworzyć nowego świata, burzyć istniejącego porządku ani też nie mają poczucia, że covid jest elementem spisku nn elit do masowej eksterminacji ludzkości. Statystyczny rodak po przeczytaniu pańskiego tekstu uznałby Pana za nawiedzonego panikarza.
  „Nasze państwo nas zdradziło i nie mamy wobec niego żadnych zobowiązań” Czy mam przez to rozumieć Panie Web, że zaprzestaje Pan płacenia podatków, stosowania się do obowiązujących przepisów karnych, cywilnych, administracyjnych itp., korzystania z usług instytucji państwowych? Czy też to tylko takie wakacyjne pieprzenie i swoje powinności jako obywatel będzie Pan realizował?

  • Panie Tanator, ludzie, którzy nie chcą „tworzyć nowego świata” zostaną wbrew swojej woli wtłoczeni w „nowy ład”, który i tak odbierze im świat „stary”. „Statystyczny rodak”, według Pańskiego opisu, stanowi obecnie ok. 50 proc. populacji, czyli nie jest „statystycznym”. Polacy – zresztą podobnie jak inne nacje – zostali podzieleni inżynierią społeczną „plandemii”, której głównym narzędziem była właśnie panika medialna. Nie uległem tej panice (tak, jak ok. 50 proc. rodaków), ale patrzę na obecny stan bez zbędnych złudzeń. Projekcja jest niestety bezwzględna. Bardzo chciałbym mylić się… Czy wzywam do nieposłuszeństwa obywatelskiego – tak, ale bez durnego narażania się na np. walkę z fiskusem: podatki płaćmy w możliwie najniższych dopuszczalnych stawkach (co i tak znakomita większość ludzi robi), ale poza tym twórzmy niezależne inicjatywy poprzez finansowanie m.in. naturalnych terapii. Pieniądze na takie wsparcie można zaoszczędzić choćby dzięki nie korzystaniu z NFZ-owskiej sieci lekarzy POZ i wykupywaniu recept przez nich wypisywanych (ograniczamy tak dochody Bigfarmy). Podobny mechanizm można stosować do oficjalnej machiny propagandowej – zamiast abonamentu rtv przelewy na niezależne strony www, itp, itd. Jest wiele możliwości, w tym takie (zgodne z prawem), o których jawnie nie należy mówić, by nie zdradzać ich przedwcześnie przeciwnikowi rządowemu. Niestety, ten przeciwnik nie zawsze kieruje się prawem i wówczas my także jesteśmy zwolnieni od legalizmu. To destrukcyjne dla instytucji państwa, ale to nie obywatele rozpoczęli ten demontaż. To nie my jesteśmy agresorami.

   • //twórzmy niezależne inicjatywy poprzez finansowanie m.in. naturalnych terapii //
    No ale chyba nie zmierza ten pomysł
    do zastąpienia lekarzy i szpitali
    t zw medycyną ludową bo w ten sposób
    to my Polski ani tym bardziej świata
    nie uratujemy
    Ciekawy jest też ten pomysł z przelewami
    na te różne niezależne sieciowe strony
    bo te są zawsze w pełni wiarygodne
    a przekazana kasa zawsze właściwie wydana
    Czyli generalnie snuje Pan plan budowy
    państwa podziemnego co w warunkach pokoju
    jest z pewnością dość oryginalne
    ale wg mnie zupełnie nie do zrealizowania
    bo nie ma na to złota , historia nie zna
    rewolucji , przewrotów , zamachów stanu
    bez złota i co za tym idzie
    konkretnych i dobrze zorganizowanych środowisk
    zdolnych do przejęcia władzy w razie sukcesu

    • Dalej na NFZ i tak trzeba płacić, co może przydać się w sytuacjach awaryjnych, na które ziółka szybko nie pomogą – np. chirurgia urazowa. Natomiast codziennie musimy też dbać o swoje zdrowie, a nie liczyć na cudowne pigułki. Co do złota, to podczas okupacji rodzina ma (jak większość polskich) miała do czynienia z państwem podziemnym i głównie handlowano walutami typu dolary. Był też handel wymienny. Złoto i platynę wydawali podczas pierwszej zimy (1940) – głównie na pożywienie (bochenek chleba za pierścionek platynowy z brylantem). Później to już inaczej wyglądało. Nie mamy pokoju, ale wojnę hybrydową o zasięgu globalnym.

     • @Rudaweb
      Użyte  tu  złoto  to  tylko  symbol  kasy  , pieniądza  , bogactwa 
      czyli  środków    koniecznych    do  takiej    akcji    jak  budowa 
      zastępczych    struktur  lepszego  państwa    w    już  istniejącym 
      i  to  bez  użycia    siły    co  byłoby    fenomenem  w  dziejach  świata 
      Ten    pomysł    zmusza  do    nowego  zdefiniowania  pojęcia  „państwo ”
      bo skoro aktualna Polska nie spełnia kryteriów państwa
      albo nawet gorzej bo najważniejsze organy władzy mają szkodzić
      własnym obywatelom do tego stopnia ,że pragną ich zguby
      to mamy już klasyczny przykład jakiejś mega zdrady
      i zaniechania elementarnych procedur , jednym słowem
      nie można już liczyć na nikogo a ostatnim aktem
      tej wyjątkowej sytuacji będzie ujawnienie się „męża 666” 👀

  • Mówi Pan tak tylko dlatego że nie jest Pan rolnikiem albo małym Polski przedsiębiorcą, żyje Pan z wypłaty z podatków i datków nie wiadomo komu zabranych.
   I jest Panu dobrze , i widzi Pan że będzie Panu dalej dobrze a może nawet lepiej więc po co się odzywać że inni są ubijani … trochę jak KAPO w obozie.

  • Ale i tak dalej szczepić będą 🙂 Historia ma związek z tematem pod którym piszemy …wciąż są stosowane te same techniki manipulacyjne …będziesz znał historie to nie popełnisz( o ile zauważysz manipulacje) tych samych błędów co inni w przeszłości popełnili .

  • Wracając do tematu ;).Leliwa masz dane jaki procent zaszczepionych to kobiety a jaki mężczyźni? I jaki procent zaszczepionych jest na wsi ,a jaki w mieście ?

   • System z informacją o szczepieniach dopiero jest tworzony na elektronicznym koncie pacjenta (i nie tylko na COVID)
    Ciekawe że wśród lekarzy 1/3 jest nie zaszczepionych – ale to temat tabu , lepiej czasem nie pytać.
    Kobiety i mężczyźni to raczej nie ma wielkiej różnicy – ciut mniej mężczyzn.
    Natomiast miasta i wsie to w miastach przewaga zdecydowana zaszczepionych , natomiast na wsiach to różnie.

    Raczej ten podział nie jest miejsko-wiejski tylko nie szczepieni przodują w mniejszych miastach i wsiach w Małopolsce i Podkarpaciu , Kieleckim, trochę mniej w Lubelskim i Podlasiu, i tylko na wsiach w Wielkopolsce i Śląskim i Mazowieckim
    Troszkę ta mapa przypomina dawne głosowanie PO/PIS 🙂 na powiaty 8 lat temu.

    W zasadzie dobiliśmy jakieś 50% zaszczepionych i jakoś nie ma chętnych w Polsce.

  • Chyba powinniśmy założyć jakiś osobny nawet pusty wątek pod hasłem RÓŻNE, i tam podpisać komentarze które nie są do art., bo od jakiegoś czasu widzę że dyskusje nie mają nic wspólnego z art.

  • A co do Starego Testamentu to przypomnę tylko jeden z faktów że przez stulecia cały świat naukowy uznał że nigdy nie było czegoś takiego jak imperium Hetyckiego , do czasu odkopania Hattusy.
   Czy np. odkrycia Jerycha gdzie nawet stał dom na murze opisany w starym testamencie.
   Tak samo wyjście Mojżesza opisuje dokładnie miejsca góry i rzeki gdzie przechodzili, gdzie przeszli przez morze, tylko że z tej drogi widać że nie szli do Izraela , tylko do ziemi obiecanej 🙂 a to dwa inne kraje.

   A podobieństwa zbiorów różnych opowieści od różnych autorów, które Stary Testament przechował , ciekawie opisywał Mirosław Wróbel który obecnie tłumaczy na Polski z Ormiańskiego (języka który stworzył Masztoc aby przechować te dzieła w twierdzach/ jaskiniach w górach gdzie zamurowywał je dla przyszłych pokoleń)
   Różnica jest też tak że tacy profesorowie siedzą za biurkiem przy komputerach i nie potrafią nawet powiedzieć nic po aramejsku , w przeciwieństwie do np. Mirosław Wróbla który zamiast dostawać granty , jedzie na miejsce poznaje ten klimat uczy się języków i bez oklasków odtwarza to co zaginęło.

   Co do datowania starego testamentu poszło w dwie strony – tacy jak ten profesorowie z UW , zawsze umniejszają przekaz i czas i datują te teksty ciągle na młodsze i przede wszystkich próbują zawsze powiedzieć przy okazji że to takie pisanie „Ku pokrzepieniu serc” , ale ogólnie kłamstwo.

   Natomiast tacy tłumacze jak Wróbel wskazują na inną dużo bardziej zamierzchłe czasy tych tekstów które nie przetrwały do dziś, a jedynie ich tłumaczenia i przekazy w różnych państwach i językach.

   A najstarsze pisma jakie mamy czyli te wykopane z Qumran z plemienia/sekty Esseńczyków nie są pierwowzorem , z pewnością to źródło i ten język z którego tłumaczyli nie był hebrajski , ponieważ hebrajczycy nie mieli pisma starodawnego ,a dopiero około 400 roku Masoreci poprawili język hebrajski dodając tzw. samogłoski ponieważ nie dało się nawet zapisać bezstratnie dowolnego tekstu.

   Masoreci tłumacząc na hebrajski stary testament musieli się wiele rzeczy domyślać, przy okazji Żydzi dodali fałszywą księgę Estery (której nigdy nie odkopano w Qumran – ale to oszustwo wyszło dopiero 100 lat temu) oraz ucieli dwa rozdziały z księgi Daniela (o złych sędziach żydowskich)

   Fałszerstwa te są widoczne teraz aż nadto , co nie znaczy że prawdziwy tekst został przekazany przez tych ludzi nieświadomie dalszym pokoleniom.
   Przypomina mi to trochę nasze Polskie zbiory biblioteczne które obecnie są w Szwecji (po potopie Szwedzkim) ale gdyby nam tego nie ukradli wtedy to w wojnach ostatnich i zaborach było by to spalone, a tak choć Szwecja odmawia dziś zwrotu.

   Bardzo ciekawie jednak się słucha tego Pana który tak bardzo nie rozumie o czym mówi Stary Testament że jedynym wytłumaczeniem tego co mówi jest to że „jest to nieudany projekt” bo kończy się zburzeniem państwa żydowskiego.
   Choć w sumie z punktu widzenia Żyda to racja , przywłaszczenie sobie nazwy narodu wybranego i nie zrozumienie przekazu i czasów ze starych ksiąg oraz pycha powoduje niezrozumienie.

   • A nie wystarczy se uświadomić że większość opowieści greckich ,biblijnych ,sumeryjskich ,ormiańskich i tym podobnych ,ma wspólne źródło w kulturach naddunajskich ….kulturach które wynalazły koło , wóz , radło ,wytopili metal i innie wynalazki mieli na koncie i które to wynalazki rozeszły się po świecie ,a wraz z nimi ludzie z opowieściami .A wtedy biblia będzie wtórna do opowiadań greckich (jak i innych ) a greckie wtórne do opowiadań ze źródła czyli kultur naddunajskich .Profesor wie co gada …może problem tyko w tym że skupił się na jednym z puzzli który zna .

    • Dodam tylko że jak kogoś takie tematy interesują to polecam przeglądać stronkę archeologiabiblijna.wixsite.com

     np. o Arce Ziusudry
     ttps://archeologiabiblijna.wixsite.com/archeologiabiblijna/post/arka-noego-odnaleziona-w-turcji

     najciekawsze że
     „Badania laboratoryjne wykazały, że nity te zawierają stopy metali szlachetnych takich jak tytan, magnez i aluminium”

     Aluminium ponoć wynaleziono niedawno.

   • Hetyci sa opisywani na inskrypcjach Egipskich

    A Jerycho na pewno nie lezalo w dzisiejszej Palestynie, tylko gdzies na Europejskim brzegu Bosforu/Jordanu

    Na dzien dzisiejszy ta lokalizacja jest nam nieznana

  • Salomon to postać fikcyjna ?A u mnie jest sporo opowieści o Salomonie (Salamonie ) które ciężko powiązać z biblią, np: ofiara z krwi czarnego koguta by Salomona uratować .https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zalmoksis .Wcześniej myślałem że Salomon to chrześcijańska nakładka na Zalmoksisa .A dziś wygląda że Salamon to pożyczka z Europy .Zalmoksis żył mniej więcej w czasie najazdu scytyjskiego .Kto zaniósł te opowieści na Bliski Wschód ?.

    • Może nikt nie zaniósł – tylko stamtąd przyszły wraz z filozofią Sokratesa (który zginął , bo nie chciał oddawać hołdu greckim bogom i „psuł” młodzież) – potem przejął to Arystoteles i kontrze do Platona.

     Natomiast co do Salomona nie wydawałbym tak szybkich wyroków że to postać fikcyjna , ponieważ nie tylko Stary Testament o nim dużo pisze.

     • Sokrates 🙂 w testach osobowości wychodzi mi taka sama osobowość …taki sam sposób postrzegania świata .Sokrates nie zostawił po sobie zapisków i nie uznawał greckich bogów .To z jakiej tradycji pochodził ? Wiedzę ustnie przekazywał .Ogólnie wędrowni nauczyciele w Grecji jawią się jak imigranci …nauczają bo nie mają innego źródła dochodu ? bo są przybyszami ? I nie mają ziemi .Tak od V w w Grecji odchodzi się od kultu tężyzny fizycznej a kładzie się większy nacisk na edukację .Grecja zaczęła wychodzić z wieków ciemnych po upadku kultury łużyckiej .Czy ci wędrowni nauczyciele mogli mieć rodowód w emigrantach z kultury łużyckiej i pochodnych ? .Wzajemne kontakty przecież były .Salomon …pomimo usilnych poszukiwań, jak do tej pory nikt nie znalazł pałacu z tego okresu ….

     • Pani Mazar ponoć znalazła ruiny pałacu Salomona …tylko żeby nie było z tym odkryciem jak z odkryciami japończyka zwanego Boskie Dłonie 🙂

     • Poszukaj dobrze za co skazano Sokratesa a nie powielaj lewackich bredni. Platon to twórca metody naukowej kopiuj czyli plagiatuj i wklej! Był tak głupi jak dzisiejsze profesory. Gdyby nie Arystoteles to siedzielibyśmy w jaskini jako niewolnicy. Rozum racjonalizm a myślenie nie boli.

     • Dobrze ci tak, Sokratesie https://www.youtube.com/watch?v=ssazq51Kw6Q I.F. Stone, legenda amerykańskiego dziennikarstwa i amerykańskiej lewicy, chciał na emeryturze napisać książkę o filozofie, którego uczyniono archetypem poświęcenia się intelektualisty za prawdę i wolność słowa. Ale zabrał się do sprawy solidnie, i stwierdził, że mit Sokratesa jest kompletnym fałszem: był to raczej wzorzec anty-autorytetu i prafaszysta.
      Sam I.F. okazuje się przy lekturze „Sprawy Sokratesa”, a zwłaszcza po poznaniu jego życiowego dorobku, postacią jeszcze od Sokratesa ciekawszą. A losy jednego i drugiego skłaniają do zweryfikowania wielu stereotypów.

     • Sokrates nie był autorytetem nie dlatego że nie potrafił a dlatego że nie chciał .Jak człowiek którego wszystkie działania wynikały z obserwacji(nie oceniając czy te działania były dobre czy złe) mógłby chcieć by inni kierowali się jego obserwacjami czyli kierowali się ,,ideą ,, .Czy to nie była by sprzeczność ?Wolny człowiek dokonuje takich wyborów jakich chce i gotów jest podjąć konsekwencje swego postępowania …nikt dla mnie nie jest panem i ja dla nikogo panem nie jestem .W temacie szczepień na covida podjąłem decyzję i jest ona niezmienna bez względu na cene 🙂

     • Stefans – wyjątkowo się zgadzam z Tobą w 100%
      Wszystko zawdzięczamy Arystotelesowi a w zasadzie Platon był tylko nieudolnym kopistą tego czego w swojej pysze nie zrozumiał z nauk takich ludzi jak Sokrates.

      Nauka Platona i nauka Artystotelesa to dwie wykluczające się spojrzenia na świat i trwa to do dziś.

      Ciekawe jest jednak to że księgi Platona podobno przetrwały w 110% (czyli nawet to co nie napisal przypisuje się Platonowi) , a księgi Artystotelesa były niszczone przez wieki i mamy ich może 1/3 i to tylko dlatego że Ormianie najpierw tłumaczyli właśnie Artystotelesa i zamurowywali te księgi w swoich górach w budowanych warowniach.

      Wiedza Artystotelesa jest groźna również dla dzisiejszego świata jakim jest UW czy Chiny

     • LELIWA Czy znaleziono jakieś monety bite przez tych ponoć wielkich królików tj. Salomon, Dawid, Saul. Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale ja czytam artykuły na tym blogu żeby poszerzyć swoją wiedzę

    • ADELAJDA – „Brak dowodu na istnienie, nie jest dowodem na nie istnienie” – to podstawowe prawo w logice.

     Mówiąc bardziej zrozumiale jeśli w badaniach archeologicznych znalazłeś drut miedziany to nie jest to dowód na używanie telefonu, a tym bardziej jeśli nic nie znalazłeś nie jest to dowodem na używanie telefonów komórkowych.

     Dlaczego nie ma monet Salomona, Davida czy Sula, bo być może rządzili małym królestwem i nie bili własnych monet , albo był wielkim znanym kapłanem , ale nie miał takiej potrzeby aby się uwieczniać na monetach. Mierzymy ich wartościami które mają jakąś wartość dla nas , być może dla nich co innego miało wartość.

     Czy dziś na Ukrainie gdzie oligarchowie biją własne monety, jednak nie da się zaprzeczyć że rządzą bezgranicznie na tym terenie, albo czy masoneria która zarządza kapitałem większości krajów ma jakieś własne granice i państwo w których się płaci monetami masonerii (w sumie dolary są czymś takim hehe 🙂

     Wielkość opisywana w niektórych księgach nie musi wcale oznaczać tego samego co dziś uznajesz za wielkie.

 4. Czy ma znaczenie jakaś mała ludzka pandemia, wobec około dwudziestu różnych pandemii, na jakie cierpią pszczoły? Przodujący mykolog, Paul Stamets, przekonuje, że grzyby mogą ochronić pszczoły. https://www.youtube.com/watch?v=1Q0un2GPsSQ Również Polska ma sukcesy na polu mykologii propszczelej – prof. Sławomir Bakier leczy zgnilca amerykańskiego ekstraktem ze złotoporka niemiłego.
  Dobra naukowa strona o grzybach – mushroomreferences.com
  Zauważmy, że nasi przodkowie byli mocno związani z grzybami. Czapka „Światowida ze Zbrucza”, czapki urn twarzowych kultury pomorskiej (VII-III w pne) mogą przypominać kapelusze grzybów. Można też zauważyć że słowo „Gęba” (nawiązuję do urn twarzowych) oznaczać może grzyba (Gąbka, Huba, houbka). A sławiański toponim z Ptolemeusza i Strabona „Gambreta” (Gamb Reta), oznaczać może Gambove Rty czyli Grzybne Wzgórza. Rty to wzgórza, pagórki, bądź pięty (stąd słowo racica), Narty to „na wzgórza”, „Nart” to pagórkowaty las. (Tak samo więc Anartowie I Anartophracti byli sławiańskimi plemionami, a Anartophractoi znani byli później jako Bieżuńczanie, nazwy te, są synonimiczne, bo bieżnie to narty).

  • W tym artykule „Tradycje zbiorów grzybów leśnych w Polsce” – Andrzej Grzywacz http://cepl.sggw.pl/sim/pdf/sim44_pdf/Grzywacz_1.pdf widać, że dawniej grzyby, szczególnie huby i sarmackie agarikony (pniarki lekarskie) zwano gąbkami. Według Dioskuridesa Agarikon znaleźć można w Agarii w Sarmacji, czyli Sarmaci byli mieszkańcami odwiecznych borów, w których rosną 100-letnie agarikony, co nie kłóci się ze źródłami mówiącymi, że Scytowie (nadgrupa Sarmatów) mieszkali według Owidiusza w wilgotnych moczarach Scytii, natomiast stoi w niezgodzie ze współczesnym, zmyślonym obrazem Sarmaty jako stepowca. Agaria to pewnie ziemia Agathyrsów, Agaregentes, Sarmate Wagi czyli ziemia słowacka nad rzeką Wag. Wielki grzyb który według Cassius Dio księga 68 mieli Trajanowi przynieść Burowie, mógł być takim długowiecznym Agarikonem. Burowie, zmieszkujący według Tabuli Peutingeriana Bur (Bór) chcieli zapewne tym gestem pokazać, że są oni na tych ziemiach odwieczni, tak jak odwieczny jest sarmacki Agarikon.

  • Jakiś czas temu czytałem o eksperymentalnym zwalczaniu warozy u pszczół …szczegółów nie pamiętam …mniej więcej tak to było : do ula podaje się grzyba który infekuje waroze ,a pszczoły mają być na tego grzyba odporne .Piękna sprawa ….w teorii 🙂 ,Natura nie uznaje ,,pustki,,…co będzie jeśli grzyb zabije waroze?.wymrze ? czy pokona barierę odpornościową pszczół i ,,weźmie,, się za pszczoły .

 5. Licho namieszało i moja odpowiedź trafiła nie tam gdzie trzeba Pewnie że warto z powyższymi linkami się zapoznać …im więcej się wie tym lepiej …ale każdy sam musi to chcieć zrobić .Dodam jeszcze to .
  Coraz więcej ludzi gada że potrzebny jest reset/wojna bo świat na głowie stanął .Ja dodam że jak już ,to niech to będzie wojna na miarę tej co doprowadziła do powstania kręgu pól popielnicowych .Wojna …zło co może dać dobro …czyżby dobro nie istniało bez punktu odniesienia jakim jest zło …w sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło .

 6. Ci co chcą to wiedzą ,że coraz to nowe grupy będą zmuszane do szczepień , że prowadzone są eksperymenty na dzieciach ,a koronawirus nie taki straszny jak go malują .A do reszty nie dotrzesz choćby nie wiem co się robiło …bo https://youtu.be/o3D5l4sx5Ec 🙂 ….Bareja to przewidział

 7. Ta cywilizacja już jakiś czas temu zeszła na psy ….nie do uratowania jest …nie ma co żałować .Niech się ,,szczepany ,, sami eleminują skoro z dostępnych danych nie są wstanie wyciągnąć wniosku że śmiertelność na ,,korone,, jest stosunkowo niewielka .Będę żył po swojemu …nie zmuszą mnie do szczepienia …jak będą naciskać to stanę i pola nie ustąpie …choćby trza było najwyższą cenę zapłacić …jestem zdeterminowany .No pasaran 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *