Dziwny wypadek profesora Vetulaniego

VETULANI 2

Zmarł wybitny neurobiolog i orędownik medycznej marihuany prof. Jerzy Vetulani. 2 marca został potrącony przez samochód kiedy, jak co dzień, wracał do domu ze swojego instytutu. Od tego czasu cały czas był w śpiączce.

Na profilu Profesora na Facebooku mogliśmy przeczytać:
„Wczoraj wieczorem, w czwartek 2 marca 2017, podczas powrotu z pracy Jerzy Vetulani został potrącony przez samochód i odniósł poważne obrażenia.
Wracał na piechotę z Instytutu Farmakologii PAN idąc swoją ulubioną trasą, którą regularnie pokonuje od kilkudziesięciu lat – ulicą Zielony Most do pętli tramwajowej w Bronowicach. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących wypadku, ale wiemy, że choć drogę znał świetnie, to zawsze chodził ostrożnie”.

Dziś, 7 kwietnia, profil https://www.facebook.com/crazynauka/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf podał wiadomość o śmierci PROFESORA.

Poseł Piotr „Liroy” Marzec z KUKIZ ’15 od miesięcy domagał się rozmowy ministra zdrowia z Profesorem. Jednak Imć Radziwiłł czasu nie znalazł, bo zapewne z konopnego „postawu sukna” nie dałoby się wyszarpać odpowiedniej części. Teraz być może problem sam się rozwiąże i niedługo profesorowie lubiani przez koncerny farmaceutyczne będą mieli niezakłócony monopol na konsultowanie decyzji rządzących. Warto, by takie wątpliwości opinii publicznej rozwiało solidne dochodzenie ws. wypadku Profesora.

We wrześniu 2016 r. Profesor Vetulani był jednym z prelegentów konferencji naukowej odbywającej się podczas IV Dni Konopi w Kurozwękach. Poprowadził tam prelekcję pt. „Enteogeny – substancje budzące Boga w człowieku”. To właśnie podczas tego wydarzenia „Medyczna marihuana TV” przeprowadziła wywiad z prof. Vetulanim, w którym m.in. cieszył się, że atmosfera wokół marihuany i ogólnie konopi w Polsce powoli się zmienia.

Profesor Jerzy Vetulani urodził się 21 stycznia 1936 r. w Krakowie. Jest neurobiologiem i członkiem m.in. Polskiej Akademii Nauk. Znany jest z popularyzowania nauki i swoich poglądów na temat narkotyków. Profesor opowiada się za używaniem marihuany w celach leczniczych, a nawet za jej legalizacją dla osób dorosłych.
Autor kilkuset prac badawczych o międzynarodowym zasięgu, współtwórca hipotezy β-downregulacji jako mechanizmu działania leków przeciwdepresyjnych. W 1983 r. został laureatem Międzynarodowej Nagrody Anna Monika II klasy za badania nad mechanizmami działania elektrowstrząsu. Jeden z najczęściej cytowanych naukowców polskich w dziedzinie biomedycyny.
W czasach PRL działał w opozycji demokratycznej i należał do NSZZ „Solidarność”. Jest jednym z współtwórców „Piwnicy pod Baranami”.
NA ZDJĘCIU: prof. Jerzy Vetulani, FOT: Lech Polcyn/wikimedia.org

 

Jeśli masz ochotę – zapisz się na ukazujący się raz w tygodniu newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

RudaWeb

Komentarze: 4

  1. PROFESOR zmarł. Nie wybudził się ze śpiączki, w którą zapadł po opisanym przez nas potrąceniu przez samochód.

  2. Pojawiają się nowe niepokojące informacje związane z wypadkiem Profesora. Internauta Rafał Karpiński na Facebooku napisał: „To była trzecia próba potrącenia profesora. Dwa razy odwieziono go samochodem do domu”. Czy ktoś zna jeszcze jakieś szczegóły?

  3. To samo pomyślałem jak usłyszałem o wypadku profesora. Łapciuchom bardzo zależy by RODacy nie wiedzieli o konopi i ich potencjale…..ale to już jest przesądzone.Konopie to Wolność.To domy, odzienie, pożywienie a przede wszystkim lek. Zwykła konopie wywraca świat do góry nogami.Olej z konopi leczy raka i oczyszcza organizm z toksyn.Na pola bracia i siostry i siać Wasza Mać…Złoty Pociąg zakopany jest w ziemi , Tej Ziemi.pzdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *