Szatański autobus i telefony hierarchów

Wojnę linii autobusowej nr 666, kursującej od lat na Hel, wypowiedział portal fronda.pl. Sprawdziłam gdzie jeszcze kryje się „szatan”. Okazało się, że Fronda powinna pójść za ciosem i domagać się interwencji państwa np. w temacie numerów telefonów hierarchów KK oraz pizzy.

Fronda.pl sama siebie nazywa „portalem poświęconym”. Na stronie jest „modlitewnik” – gdzie wierni mogą prosić o modlitwę lub pomodlić się w intencji proszących. Są zakładki „nawrócenia” oraz „kościół”. Na Wikipedii czytamy, że jest to „portal internetowy opisujący się jako konserwatywno-katolicki”, a więc jest to głos sporej części ludzi wierzących.

Kilka dni temu ukazał się tam tekst „Szatańska głupota na Helu. Czyli o »niewinnym« autobusie”. Czytamy w nim: „Od Dębek położonych na Zachód od Władysławowa aż po sam Hel kursuje od dłuższego czasu autobus o numerze 666. Zabawne, prawda? Autobusem 666 na Hel(l), czyli do piekła. Niby niewinny żart, ale trudno nie uznać w nim złośliwej inspiracji, nazywając rzeczy po imieniu – diabelskiej. […] Wzywamy stąd władze PKS Gdynia do przemyślenia swojej polityki i zmiany numeru linii na inny. Jeżeli tak się nie stanie, to prosimy o interwencję stosowne organy państwa polskiego. Linia autobusowa 666 kursująca na Hel, mówiąc krótko i dosadnie, godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty, a stąd – w dobro nas wszystkich. Podkreślamy jednak – to tylko wierzchołek góry lodowej znacznie głębszego problemu.”

Po pierwsze – podobno w Polsce obowiązuje rozdział kościoła od Państwa, na dodatek żyją tu ludzie różnych wyznań, skąd więc w głowie anonimowego (!) autora tekstu pojawił się „chrześcijański porządek państwa polskiego”? Po drugie – skoro „szatański” autobus to wierzchołek góry lodowej, postanowiłam poszukać reszty tej góry.

FOT: www.pksgdynia.pl

Okazało się, że „szatan” faktycznie czai się wszędzie 🙂 Strasznie rozpanoszył się w kościele. Ze strony Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej można dowiedzieć się, że wikariusz generalny, kanclerz i rzecznik mają numery telefonów zaczynające się od cyfr 666. Podobnie wszyscy księża z kancelarii kurii i wydziałów ekonomicznego, duszpasterskiego, duszpasterstwa rodzin oraz nauki katolickiej. Od 666 zaczyna się nawet (o zgrozo!) telefon do postulatora procesu beatyfikacyjnego sługi bożego bp. Wilhelma Pluty.

Równie diabelsko zaczynają się numery telefonów do dyrektora oddziału i redaktora „Gościa niedzielnego” na stronie diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji wrocławskiej. Jak zaczyna się numer do zakonnicy zajmującej się Eucharystycznym Ruchem Młodych w diecezji krakowskiej? Wiadomo 🙂

„Szatan” ma się bardzo dobrze w polskim systemie pocztowym. Kod 10-666 to Olsztyn, 71-666 Szczecin, 15-666 Białystok, 00-666 Warszawa (Śródmieście), 02-666 Warszawa (Mokotów), 04-666 Warszawa (Wawer) itd.

Strach wybrać numer infolinii w telefonii RedBull Mobile: 790 666 666. Strach zamówić w telewizji kablowej Internet światłowodowy o prędkości 666/100 Mb/s. Kupno działki np. w Chruścielach jest niebezpieczne, jeśli działka ma powierzchnię 666 m². Czy po wybudowaniu domu na takiej działce jej właściciel będzie siadał do obiadu w czarcim towarzystwie? „Diabeł” kusi nieustannie, dlatego w Łodzi założył sieć pizzerii o wdzięcznej nazwie 6.6.6.

„Szatański” jest również Sąd Apelacyjny, który po siedmiu latach, w kwietniu tego roku, wydał prawomocny wyrok kończący spór o wizerunek pomarańczowego krasnala, który Wrocław wykorzystuje w swojej promocji. Magistrat ma zapłacić 666 666 złotych i 66 groszy odszkodowania Waldemarowi „Majorowi” Fydrychowi za bezprawne używanie rysunku krasnala jego pomysłu.

Ustawodawcy też są zblatowani z „szatanem”. Otóż w Kodeksie cywilnym powagą Państwa polskiego zatwierdzono dawno temu art. 666 dotyczący najmu.

„Diabeł” namieszał kopytem nawet w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Otóż 8 maja 2018 r. zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie nr 4/2018 w ramach poddziałania 3.3.3 „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand”. Złożono 666 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 275 356 118,28 zł. 666 wniosków! Przypadek? Nie sądzę 🙂

Cóż, tak sobie myślę, że fronda.pl powinna poprosić o interwencję stosowne organy państwa polskiego we wszystkich wymienionych przeze mnie przypadkach. I nie zapominajmy, że nie znalazłam wszystkich „szatanów” – trzy szóstki czają się dosłownie wszędzie. Należy też interweniować w sprawie tych, którzy mają trzy szóstki w numerach PESEL oraz tych, którzy mają w numerach telefonu sąsiadujące ze sobą cyfry 6 i 9 oraz tych, którzy mają numer mieszkania 69. To oczywiste, że to zboczeńcy 🙂

Gorące lato mamy tego roku. Chciałabym uznać, że dopisywanie diabelskiego kontekstu do numeru autobusu to jedynie skutek przegrzania mózgu redaktora „poświęconego portalu”. Jednak po tekście z 2014 r., w którym kolejny redaktor (a może ten sam?) uznał, że joga to dzieło szatana, konserwatywni katolicy nawoływali do protestów przed darmowymi zajęciami jogi w Poznaniu, bo… joga to prosta droga do piekła. Znaczy to wszystko dzieje się na poważnie. Cofnęliśmy się do mroków średniowiecza. Czy niedługo zapłoną stosy?
FOTO TYTUŁOWE: pixabay.com

 

Jeśli masz ochotę – zapisz się na ukazujący się raz w tygodniu newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

RudaWeb

Komentarze: 9

 1. No to się dzieje.
  Ten szmatan to się pleni podstępnie wszędzie, dobrze, że podałaś, Ruda, gdzie jest jego gniazdo, ułatwiwszy wszystko. Wkrótce po stosownym naświetleniu sprawy przez pastuchów i wskazaniu celów do eksterminacji legiony babć w moherze wyruszą i dokonają dzieła przywrócenia chrześcijańskiego porządku państwa polskiego i jego fundamentów.
  Pochwa.

 2. Trza wysłać do frondy egzorcystę z asystą inkwizytorów . Widzieć takie konotacje to być wydanym ma szatańskie omamyod długiego czasu. Zalecam pławienie woda ciepła

 3. 6 to rownież liczba Saturna, Saturday ;P
  liczba 6 ma wiele konotacji, nie tylko nawiązuje do Złotej Ery, ale ponoć Tesla zwykł mawiać, że ten kto pozna tajemnice 3,6 i 9 odkryje najwieksze zagadki 😛 Trójca jak wiemy funkcjonowała wśród ludu Bharatu, 9 to znowuż mnogość 3 i można by tak wymieniać, tyle z offtopu

  co do histerii frondaczyzny – rozgrywają to jak mogą, w obecnych czasach maja dzięki temu handicap – bo da się zwoływać duszyczki do walki z upadkiem ;P idealnie spaja to wielki, odwieczny ich wróg – całe szczeście sporo naszych rodaków patrzy na to z politowaniem

  • No ale sobótka to szósty dzień, w piąty,pięść, piać,pić, zabawić się, dodać śmiałości,chmielości,świętować, -na Ziemi Ładodej podporządkowuje Swarożyca,aby ten wyznaczał nie tylko pogodę, ale też Ruje, pierwsza trójka zimna Swarna, czyli trzeba Ognia. NIe wiem,czy to prawda, ale ponoć dawniej metody aby rodzili się sami chłopcy, lub same dziewczyny. Viedzące,tak prowadziły białki a byte po przyżeczeniu wiedziały kiedy na syna się nastawiać -Sierp Księżyca,lub cierp -ki, potrafiły poprzez zioła ustawiać kobiecie cykl.

 4. Parę lat temu jeden z ,,tych ,, portali z Reksia zrobił satanistę 😀 Liczba 666 ma zdaje się związek z atomem węgla , podstawą życia na ziemi 🙂 Czy aby ci co mówią że Bogu służą zwalczając liczbę 666 nie służą tak naprawdę jego przeciwieństwu ? 🙂

  • ma związek z ksieżycem i z systemem szóstkowym,masz 5palcy x 6 daje 30,czyli mesiec 🙂 odnosi się do cyklu kobiety- krater z VIX- 6 dni owulacja, 6dni menstruacja,i 3xpo6 dni bez konsekwencji.
   Dziwne że KK ma z monstrancje.
   De Moon -The moon-dziwnym trafem!!!
   Mesiec – MeS -ko-czyli kniaź co ma siec, aby był przychówek w linii męskiej.

 5. głupich nie sieją,sami się rodzą-no chyba, że ów akt to szatański podstęp, no bo katolicy to samo wiatropylni,niepokalane dewoty.:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *