Megality – twórca sam udostępnił film

Producent i reżyser filmu „Megality. Historia sprzed 5 500 lat.” postanowił udostępnić publicznie swój obraz. Jak napisał do nas, uczynił tak, bo otrzymuje liczne pytania dotyczące możliwości obejrzenia filmu.

Krzysztof Paluszyński zamieścił film na swojej stronie firmowej palmfilmstudio.pl w zakładce produkcje.

Twórca poinformował nas również, że obecnie pracuje nad filmem fabularnym, który ma przenieść widza w rzeczywistość sprzed 5500 lat, która jest współczesnym całkowicie obca, ale która interesuje – jak zauważył Pan Paluszyński – ogromną rzeszę ludzi. „Dzięki fabule niejako namacalnie dotkniemy tamtych czasów” – zapowiada producent i reżyser „Megalitów…”.

O filmie „Megality. Historia sprzed 5 500 lat.” już pisaliśmy tu.

Jeśli masz ochotę – zapisz się na nasz newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

RudaWeb

Komentarze: 16

 1. Cytuję za Gryf24.pl:

  To może być niezwykłe odkrycie i największy grobowiec z epoki kamienia w regionie słupskim. W okolicach Łupawy archeolodzy przeprowadzili nieinwazyjne badania zupełnie nowego obiektu.
  Megality łupawskie to jedno z najlepiej rozpoznanych stanowisk z epoki kamienia na Pomorzu. Chociaż badania archeologiczne prowadzone były tam kilkadziesiąt lat temu pradawne grobowce nadal zaskakują. – W dzisiejszych czasach, gdy badamy kosmos mamy cały czas wiele do odkrycia w naszym najbliższym terenie. Okazuje się, że nawet tak znane stanowisko jak to pod Łupawą może zaskoczyć  – mówi Bogusław Cyrny, prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy „Dolina Łupawskich Megalitów”.
  Okrycia dzięki nowoczesnej technologii i systemowi laserowego skanowania terenu dokonał archeolog i miłośnik pradziejów ziemi słupskiej Tomasz Wiktorzak. Analizując rzeźbę terenu zauważył dwa obiekty, które kształtem przypominają megalityczne grobowce. – Na lidarze widać doskonale kształt grobowców. Analiza w terenie także to sugeruje. Musimy to jednak sprawdzić profesjonalnymi badaniami. Jeżeli się potwierdzą nasze przypuszczenia jeden z nich będzie największym grobowcem grupy łupawskiej, ma bowiem blisko 100 metrów. Do tej pory najdłuższy ma 56 metrów, większość jest zdecydowanie mniejsza – mówi Tomasz Wiktorzak, archeolog, Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy „Dolina Łupawskich Megalitów”.

  W miejscu domniemanych nowych grobowców archeolodzy przeprowadzili tak zwane bezinwazyjne badania. Teren podali analizie geomagnetycznej przy pomocy magnetometru. – Dzięki temu urządzeniu możemy bez użycia tradycyjnych narzędzi archeologicznych takich jak szpachelka, czy łopata zajrzeć w głąb. Magnetometr pomaga nam zobaczyć to co znajduje się pod powierzchnią gruntu – tłumaczy dr Jakub Niebieszczański, archeolog Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Wyniki najnowszych badań z Łupawy powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Łupawskie megality są jedną z największych atrakcji archeologicznych na Pomorzu. Są także jednymi z najstarszych budowli, które wzniósł człowiek na naszym terenie. Mają znacznie więcej lat niż egipskie piramidy. Grobowce nad Łupawą powstały ponad trzy tysiące lat przed naszą erą. W sumie zachowało się do tej pory w różnym stanie aż 48 grobowców megalitycznych z tego okresu.

  • Mniej zachodu potrzeba byłoby do przeniesienia wsi?Bardziej efektywna byłaby budowla związana ze wzmacnianiem nabrzeża jako sztuczna zatoka lub po prostu pułapka na ryby-,,droga”.A może to pierwszy,, basen dla dzieci👍Poziom gruntu też był inny.To tak nieco żartem ,bo mało mnie przekonuje wizja ochrony przed wodą .

   • Piszą takie rzeczy, by zwrócić uwagę czytelników lub pozyskać granty z emisji CO2.
    Ocieplenie klimatu, to nowa religia, na której zarabia się krocie. Żydzi, jak to Żydzi, próbują zrobić interes, ugrać coś w tej religii: wy nam pieniądze a my wam dowody „naukowe”.
    Może na badanie pułapek rybnych grantów by nie dostali, ale na badanie ocieplenia klimatu, to już tak.

  • Prawidlowa opinia – konstrukcja, sluzaca do polowu ryb !

   Wedlug;
   https://secretsofsurvival.com/native-american-fishing-techniques/
   „Na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej w dzisiejszym Bostonie w stanie Massachusetts Paleo-Indianie zbudowali jeden jaz [pułapkę na ryby] wykonaną z około 65 000 drewnianych palików, które wbili w glinę w miejscu występowania wód pływowych.
   Wtykali małe gałęzie między palikami, aby woda mogła przepływać przez wikline, ale nie ryby. Archeolodzy datowali ten jaz rybny na lata 4000–2000 p.n.e.
   Archeolodzy Franklin Folsom i Mary Elting Folsom napisali w America’s Ancient Treasures: „Archaiczni ludzie, którzy korzystali z tej pułapki, byli raczej wysoce zorganizowanym społeczeństwem; inaczej nie mogliby zbudować
   i utrzymać tak dużego i skomplikowanego urządzenia do pozyskiwania żywności.”

   Takze „wysoko zorganizowanym spoleczenstwem” byli ci, ktorzy budowali megality na obecnych terenach Polski.

   • Władysław a ile nie przetrwało po na jeździe pustynnych nomadów! Ciekawostka ostrza w Ameryce pochodzą z Francji, artefakty we Francji pochodzą z terenów dzisiejszej Ukrainy, a na Altaju istnieje rytuał zaślubin podobny do zaślubin Indian w Ameryce Płn.

   • Te indiańskie konstrukcje jakoś współgrają w czasie z eksploatacją samorodków miedzi na Wielkich Jeziorach.

 2. czy ktoś z was zwrócił uwagę, że na początku w tym dokumencie gdy pokazują rekonstrukcje twarzy tej kobitki, to ona ma jasne blond włosy i ewidentnie jasne niebiesko/szare oczy (potwierdza to komentarz tej Pani od robienia rekonstrukcji)

  ale już pod koniec jak jeszcze raz pokazują tą rekonstrukcje, to jej włosy są już nie blond a raczej brązowe i oczy też już nie są takie jak były tylko również jakieś takie brązowe

  czyli jeszcze jednak jakieś tam demony przeszłości najwyraźniej się kryją w umysłach ludzi

 3. W filmie jest mowa, iż szczątki męskie nie pozwalają na rekonstrukcję wyglądu twarzy i stąd rekonstrukcji dokonano czaszki kobiety. Czy jednak została ustalona haplogrupa tego mężczyzny? Czy ktoś coś wie na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *