Megality – twórca sam udostępnił film

Producent i reżyser filmu „Megality. Historia sprzed 5 500 lat.” postanowił udostępnić publicznie swój obraz. Jak napisał do nas, uczynił tak, bo otrzymuje liczne pytania dotyczące możliwości obejrzenia filmu.

Krzysztof Paluszyński zamieścił film na swojej stronie firmowej palmfilmstudio.pl w zakładce produkcje.

Twórca poinformował nas również, że obecnie pracuje nad filmem fabularnym, który ma przenieść widza w rzeczywistość sprzed 5500 lat, która jest współczesnym całkowicie obca, ale która interesuje – jak zauważył Pan Paluszyński – ogromną rzeszę ludzi. „Dzięki fabule niejako namacalnie dotkniemy tamtych czasów” – zapowiada producent i reżyser „Megalitów…”.

O filmie „Megality. Historia sprzed 5 500 lat.” już pisaliśmy tu.

Jeśli masz ochotę – zapisz się na nasz newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

RudaWeb

Komentarze: 16

  1. Cytuję za Gryf24.pl:

    To może być niezwykłe odkrycie i największy grobowiec z epoki kamienia w regionie słupskim. W okolicach Łupawy archeolodzy przeprowadzili nieinwazyjne badania zupełnie nowego obiektu.
    Megality łupawskie to jedno z najlepiej rozpoznanych stanowisk z epoki kamienia na Pomorzu. Chociaż badania archeologiczne prowadzone były tam kilkadziesiąt lat temu pradawne grobowce nadal zaskakują. – W dzisiejszych czasach, gdy badamy kosmos mamy cały czas wiele do odkrycia w naszym najbliższym terenie. Okazuje się, że nawet tak znane stanowisko jak to pod Łupawą może zaskoczyć  – mówi Bogusław Cyrny, prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy „Dolina Łupawskich Megalitów”.
    Okrycia dzięki nowoczesnej technologii i systemowi laserowego skanowania terenu dokonał archeolog i miłośnik pradziejów ziemi słupskiej Tomasz Wiktorzak. Analizując rzeźbę terenu zauważył dwa obiekty, które kształtem przypominają megalityczne grobowce. – Na lidarze widać doskonale kształt grobowców. Analiza w terenie także to sugeruje. Musimy to jednak sprawdzić profesjonalnymi badaniami. Jeżeli się potwierdzą nasze przypuszczenia jeden z nich będzie największym grobowcem grupy łupawskiej, ma bowiem blisko 100 metrów. Do tej pory najdłuższy ma 56 metrów, większość jest zdecydowanie mniejsza – mówi Tomasz Wiktorzak, archeolog, Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy „Dolina Łupawskich Megalitów”.

    W miejscu domniemanych nowych grobowców archeolodzy przeprowadzili tak zwane bezinwazyjne badania. Teren podali analizie geomagnetycznej przy pomocy magnetometru. – Dzięki temu urządzeniu możemy bez użycia tradycyjnych narzędzi archeologicznych takich jak szpachelka, czy łopata zajrzeć w głąb. Magnetometr pomaga nam zobaczyć to co znajduje się pod powierzchnią gruntu – tłumaczy dr Jakub Niebieszczański, archeolog Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    Wyniki najnowszych badań z Łupawy powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Łupawskie megality są jedną z największych atrakcji archeologicznych na Pomorzu. Są także jednymi z najstarszych budowli, które wzniósł człowiek na naszym terenie. Mają znacznie więcej lat niż egipskie piramidy. Grobowce nad Łupawą powstały ponad trzy tysiące lat przed naszą erą. W sumie zachowało się do tej pory w różnym stanie aż 48 grobowców megalitycznych z tego okresu.

    • Mniej zachodu potrzeba byłoby do przeniesienia wsi?Bardziej efektywna byłaby budowla związana ze wzmacnianiem nabrzeża jako sztuczna zatoka lub po prostu pułapka na ryby-,,droga”.A może to pierwszy,, basen dla dzieci?Poziom gruntu też był inny.To tak nieco żartem ,bo mało mnie przekonuje wizja ochrony przed wodą .

      • Piszą takie rzeczy, by zwrócić uwagę czytelników lub pozyskać granty z emisji CO2.
        Ocieplenie klimatu, to nowa religia, na której zarabia się krocie. Żydzi, jak to Żydzi, próbują zrobić interes, ugrać coś w tej religii: wy nam pieniądze a my wam dowody „naukowe”.
        Może na badanie pułapek rybnych grantów by nie dostali, ale na badanie ocieplenia klimatu, to już tak.

    • Prawidlowa opinia – konstrukcja, sluzaca do polowu ryb !

      Wedlug;
      https://secretsofsurvival.com/native-american-fishing-techniques/
      „Na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej w dzisiejszym Bostonie w stanie Massachusetts Paleo-Indianie zbudowali jeden jaz [pułapkę na ryby] wykonaną z około 65 000 drewnianych palików, które wbili w glinę w miejscu występowania wód pływowych.
      Wtykali małe gałęzie między palikami, aby woda mogła przepływać przez wikline, ale nie ryby. Archeolodzy datowali ten jaz rybny na lata 4000–2000 p.n.e.
      Archeolodzy Franklin Folsom i Mary Elting Folsom napisali w America’s Ancient Treasures: „Archaiczni ludzie, którzy korzystali z tej pułapki, byli raczej wysoce zorganizowanym społeczeństwem; inaczej nie mogliby zbudować
      i utrzymać tak dużego i skomplikowanego urządzenia do pozyskiwania żywności.”

      Takze „wysoko zorganizowanym spoleczenstwem” byli ci, ktorzy budowali megality na obecnych terenach Polski.

      • Władysław a ile nie przetrwało po na jeździe pustynnych nomadów! Ciekawostka ostrza w Ameryce pochodzą z Francji, artefakty we Francji pochodzą z terenów dzisiejszej Ukrainy, a na Altaju istnieje rytuał zaślubin podobny do zaślubin Indian w Ameryce Płn.

      • Te indiańskie konstrukcje jakoś współgrają w czasie z eksploatacją samorodków miedzi na Wielkich Jeziorach.

  2. czy ktoś z was zwrócił uwagę, że na początku w tym dokumencie gdy pokazują rekonstrukcje twarzy tej kobitki, to ona ma jasne blond włosy i ewidentnie jasne niebiesko/szare oczy (potwierdza to komentarz tej Pani od robienia rekonstrukcji)

    ale już pod koniec jak jeszcze raz pokazują tą rekonstrukcje, to jej włosy są już nie blond a raczej brązowe i oczy też już nie są takie jak były tylko również jakieś takie brązowe

    czyli jeszcze jednak jakieś tam demony przeszłości najwyraźniej się kryją w umysłach ludzi

  3. W filmie jest mowa, iż szczątki męskie nie pozwalają na rekonstrukcję wyglądu twarzy i stąd rekonstrukcji dokonano czaszki kobiety. Czy jednak została ustalona haplogrupa tego mężczyzny? Czy ktoś coś wie na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *