Lecznicza marihuana w polskich piramidach

Marihuana 2

Na Kujawach chirurdzy dokonywali udanych trepanacji czaszki tysiące lat temu. Pacjentów znieczulali marihuaną!

Młodszy z mężczyzn, w wieku ok. 35 lat, przeżył cztery takie operacje, dla starszego (ok. 50 lat) jednorazowy zabieg też zakończył się pomyślnie. Naukowcy wywnioskowali, że pacjentów odurzano dymem z palonych liści konopi indyjskich, bo znaleźli w pobliżu wiele nasion tej rośliny. Pod Izbicą Kujawską znajdują się jedne z najstarszych w Europie megalitycznych budowli. Potężne grobowce nazywane „piramidami polskimi” wzniesiono 5,5 tys. lat temu. Jednym z nich jest grobowiec oznaczony przez archeologów numerem 5. Znaleziono w nim szkielety dwóch mężczyzn. Właśnie na ich czaszkach zachowały się pozostałości trepanacji. Starsze od nich udokumentowane ślady takich operacji pochodzą jedynie z Chin.

Starsze od egipskich
Największy z kujawskich megalitów ma 115 m długości i 10 m szerokości. Wysokość tych konstrukcji (kiedy powstawały) dochodziła do 3 m. Całość została wykończona skalnymi głazami. Największe z nich ważą 6 ton. Polscy archeolodzy w latach 30-tych ubiegłego wieku odkryli w nich komory grobowe. Te budowle musiały być przeznaczone na miejsce pochówku kogoś znacznego, biorąc pod uwagę ogrom prac wykonanych przy ich wznoszeniu. „Polskie piramidy” nie są tak potężne jak te wznoszone dla faraona Cheopsa i jego następców, ale są za to znacznie od nich starsze. Pierwsze piramidy egipskie pojawiły się tysiąc lat później.
Kiedyś „polskie piramidy” były wyższe, ale bezmyślnie je niszczono pozyskując kamienie na budowy – np. została nimi wyłożona droga Izbica Kujawska-Lubraniec.

Megalit Kujawski

Jeden z kujawskich megalitów
FOT: alexpapa.pl
Na zdjęciu tytułowym: liście marihuany
FOT: United States Fish and Wildlife Service

Jeśli masz ochotę – zapisz się na ukazujący się raz w tygodniu newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

RudaWeb

Komentarze: 3

  1. żywienie Optymalne dr Jana Kwaśniewskiego, tym sie ludzie powinni w pierwszej kolejności zainteresować, a konopie traktować jako dodatek

    poza tym konopie w ogóle powinny być legalne nie tylko do użytku medycznego ale i do rekreacyjnego

  2. …czas wracać na chatę….:D. P.S. lubię tego bloga, tak jakoś mnie w duszy gra…i gitara:):):) pzdr dla Weba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *