Lubię to – Słowianie i ukryta historia Polski

slowianieiukrytahistoriapolski.pl – to tytuł nowej strony www, która stara się z coraz większym powodzeniem łączyć najcenniejsze informacje o naszych dziejach. Taka platforma może stać się czymś w rodzaju katalogu innych stron odkrywających prawdę o Słowiańszczyźnie. Była więc potrzebna i mamy nadzieję, że będzie się rozwijała z dotychczasową systematycznością.

Autor strony, Marian Nosal pisze: „Na tej stronie będę podawał naukowo sprawdzone teorie i fakty oraz jak najdokładniej sprawdzał te, które są trudne do udowodnienia czy zaprzeczenia. Zdałem sobie sprawę, że badania Słowiańszczyzny i śledzenie prawdziwej historii Polski wymagają ogromnej interdyscyplinarnej wiedzy.

Aby ustalić prawdę o naszych dziejach nie wystarczy być na przykład tylko historykiem, socjologiem, archeologiem, antropologiem, religioznawcą, lingwistą, heraldykiem, ekologiem, genetykiem historycznym czy antropologiem. Trzeba pojęciami tych i innych nauk władać dość biegle, a także mieć odpowiednią wiedzę.
Nie mówiąc o potrzebie posiadania temperamentu badacza, poszukiwacza, wręcz detektywa, talentu publicystycznego i polemicznego oraz kwalifikacji ideowych i moralnych, czyli po prostu uczciwości. Ta ostatnia jest zdecydowanie najważniejsza.

Dlatego istnieje pilna potrzeba wykształcenia szerokiego grona osób, najlepiej całego Narodu 🙂 w tych dziedzinach. Dopóki nie zostaną założone interdyscyplinarne placówki badawcze, naukowe i edukacyjne, czyli Uniwersytety Słowiańskie i Polskie, my Polacy chcący poznać przeszłość naszego Narodu zmuszeni jesteśmy do prowadzenia indywidualnie pracy od podstaw.

Na szczęście podstawową pracę wykonuje już kilku bardzo kompetentnych badaczy, krórzy są powszechnie znanymi autorytetami w środowisku oraz szersze grono wspomagających ich fascynatów. A w zasadzie powinienem napisać „kilkoro badaczy”, bo panie też są aktywne. Myślę, że przede wszystkim należy propagować pracę tych Pań i Panów.

Ta strona w moim zamyśle, systematyzując potrzebną wiedzę, ma być przewodnikiem dla początkujących i wspierać takie działania. Wiem, że zamierzenie jest wielkie, dlatego zaczynam od rzeczy prostych, podstawowych, co nie znaczy, że niekotrowersyjnych. Na początek ta wiedza nie musi być na poziomie uniwersyteckim, wystarczą podstawowe informacje, ale z wielu dziedzin.

Zapraszam do zgłębiania historii i kultury Słowian i Polaków.
Naprawdę warto”.

Naszym zdaniem też – warto zajrzeć na stronę Pana Mariana 🙂

NA ZDJĘCIU: bogini Marzanna patronująca słowiańskim wojom, FOT: weneda.net

 

Jeśli masz ochotę – zapisz się na ukazujący się raz w tygodniu newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

RudaWeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *